Page 203 of 214

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 12:54 10. Jan 2015
by klobouk
Ivory úpravy nepomůžou. Ivory potřebuje celé udělat znova. A navíc trpí geografickou polohou mimo transitní cesty.
Ivory je zbytečně obří, mělo by být tak 1/4. Nepotřebuje mít vatovací pole a baráky, potřebuje mít funkční stavby a působit bezpečně, být celé ohradbované, nepotřebuje ty prostory kolem hradeb, kde se nic neodehraje. Velký a nebezpečný svět na ST byl vždy mimo Ivory, uvnitř se odehrála ta pohodová hra, ale na tu hráč potřebuje i prostředí, které na něj působí positivně.
Kousek dál jsou místa, kde se cítím lépe - Ostroh a ten kozáckej hrad.

Ta vesnice nepotřebuje vypadat reálně, ale útulně. Dřív to bývala jarní vesnice v rozpuku, dnes je to pošmourná a nevýrazná podzimní ospalá lokace.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:16 10. Jan 2015
by Krysak
Za mne musím řici, že jsem si ivory v invisu probehnul po okraji a vypadá nepřátelsky, neútulně a sterilně.

Ale na druhou stranu uvěřitelně a středověce. Určite by nebylo špatné dát v okolí vesnice znaky označující morovou nákazu a nejaké zdechliny, pak by byl stávající dojem skvelě umocněný.

Původní Ivory měla přesně to, co píšou. Dýchal na Vás pocit klidu, bezpečí a takové romantické vesnice.

Ovšem neklesejte na mysli, stačí změnit povrch za podtemno a najdete v přístavu a přístavní čtvrti podobný pocit. Autoři těchto lokací je udelali prostě takové, že se v nich jeden cítí dobře. Takže nechte ivory duchům a moru a šup dolů.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:38 10. Jan 2015
by Goran
V tomto směru kritiky bych ještě možná zmínil Doubkov. Usedlost pulčíků běžně působí jistým domáckým útulným dojmem. Políčka, lesíčky, vůně květin, pohodlí a klid. Nechci nikoho urazit, možná jsem jen příliš citllivý, ale k současnému Doubkovu. Vyměňte nory za stany a pochválím, že jste vytvořili prozatimní tábor žoldnéřských vojsk, která se ve svém okolí k přírodě starají jen o to nejnutnější. Tak na mě bohužel ta lokace svojí ponurostí a neuspořádaností působí.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:41 10. Jan 2015
by Caehan
Goran wrote:V tomto směru kritiky bych ještě možná zmínil Doubkov. Usedlost pulčíků běžně působí jistým domáckým útulným dojmem. Políčka, lesíčky, vůně květin, pohodlí a klid. Nechci nikoho urazit, možná jsem jen příliš citllivý, ale k současnému Doubkovu. Vyměňte nory za stany a pochválím, že jste vytvořili prozatimní tábor žoldnéřských vojsk, která se ve svém okolí k přírodě starají jen o to nejnutnější. Tak na mě bohužel ta lokace svojí ponurostí a neuspořádaností působí.
A jak dlouho jsi tam nebyl? Karathští vojáci tam myslím už snad nejsou, nebo jsou?

Ohledně Ivory souhlasím, také mi přišlo to staré takové útulnější (nemluvě o tom, jak se mi rychle načítalo)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:44 10. Jan 2015
by Goran
Ano, naštěstí nejsou. Včera jsem tam byl naposledy.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 13:55 10. Jan 2015
by Rejty
Však kdokoliv může udělat vlastní, podle něj lepší verzi, a zaslat ji někomu z WB a my posoudíme, zda to vyměnit nebo ne :wink:

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:59 11. Jan 2015
by Douragon
Ahoj, je docela škoda, že obchodník Hubert co má stánek naproti Karathské bance neprodává nic... Zrovna takové pěkné místečko má :)

Dále by nemuselo být špatné trochu zaplnit ten vrak na pláži za krabí jeskyní (Západní lokace od Karathy) Večer tam jsou námořníci a hledají klid... asi by to chtělo ve vraku nějakého jejich kapitána :)

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 12:36 11. Jan 2015
by Infra
FroziKk wrote:Podle /pc ? je možný měnit barvu vlasů a kůže přímo u sebe na pc libovolně, ale jen v tý lokaci kam se postava dostane po založení, takže by tě tam muselo hodit nějaký dm..

/pc barvavlasu <0-175>
/pc barvakuze <0-175>
jsou ty prikazy
Hmm, proč se vždy dozvídám tyto příkazy někde extra od lidí, od kterých bych to nikdy nečekal :wall:
Šlo by uveřejnit všechny takové to vychytávky do tohoto topiku?
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 101&t=4051

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 17:09 11. Jan 2015
by seveřan
Stačí napsat /pc help

Image

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:29 31. Jan 2015
by pavad
Neslo by presunout nastenku (vcetne jejiho pionyrskeho nastenkare) z lokace "Kel-A-Hazr - mesto - podzemi - pristav" do lokace casteji navstevovane? Ideal by byla predmistnost v hostinci U Draka ("Kel-A-Hazr - U Ohniveho draka - hospoda") ci trziste ("Kel-A-Hazr - mesto - podzemi - trhy").

Aktualni umistneni mi prijde jako notne zastrcene. Z meho (casove velmi rozsahleho) pozorovani postavy navstevujici Kelske mesto nejcasteji probehnou zjistit kdo/co se lovi do hospody. Nastenka, na miste kde je aktualne ted, je zcela (opo)mijena vsemi kteri dorazi z povrchu.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 16:14 31. Jan 2015
by Aillen
Líbí se mi, že bankéř v Karathě hlásí kolik bylo uloženo nebo vybráno grešlí z účtu šeptem, také věci by se neměli říkat nahlas na celý sál. Jen snad ještě malá připomínka, na dotaz kolik grešlí je právě na účtu, odpoď není šeptem, ale nahlas. Nemělo by to být potichu také?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 15:26 21. May 2015
by Barbar321
Propojení po souši s pouští. Ideální stav jak spojení povrchem tak i spojení s podtemnem.

Při pohledu na mapu bych viděl reálný průchod pod horami u bažiny či z Dornova útočiště přes písečné duny

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 10:34 19. Jun 2015
by KaTo
Chybí mi na Thalii, co jsem viděl včera v GW2 (na RP serveru edit: Prý jsem nepřesný - ve skutečnosti se jen na foru hráči dohodli, že na tomto serveru budou ctít RP pravidla, jinak je to normální server). Živý svět.

Kámoš co tam hraje, mi to sice líčil už nějakou dobu, ale tak nějak jsem mu to moc nežral... Až včera mě "definitivně" přesvědčil, ať lognu a podívám na vlastní oči. Docela šok vidět živý svět tvořený hráči. Prvně jsme koukli do "lidského" hlavního města. Po městě se neběhá (poprvé za celou dobu hraní jsem musel najít, kde se zapíná mód chůze :lol: ). Ani v hastu :twisted: .

Vlezu do hospody, za barem postava "jako barman" a volá a nabízí našim postavám pití.
Na ulici se další postavy IC baví o posledním dění ve světě (rozumějte o "OOC patchi", který posouvá děj celého světa příběhově dál) a spekulují o jednotlivých protagonistech a jejich skutcích.

Přejdeme do malé vesničky Sylvari (něco jako rostlinní elfové, mám postavu se stejnou rasou), kterou má jedna PC guilda "adoptovanou" jako svoje sídlo. Hráčská stráž mě upozorní, že tady jsem v bezpečí a pro svoje pohodlí mám nechat zbraň na "vrátnici" (to si vymysleli sami hráči), že až budu odcházet, že mi ji vrátí (= systémově prostě skovat zbraně).
O kousek dál v rostliném altánku rokovala skupinka o nějakém AQ (kterému jsem svojí angličtinou úplně nerozuměl). Ale bylo tam něco o polámaných stromech a co s tím. Kámoš se tam šel podívat a pokecat, tak jsem šel o další kus dál, kde u stánku odpočívala (seděla opřená o kmen stromu) osamocená postava a když jsem se tam zaparkoval a v šoku trávil, co jsem viděl předtím, když mě zničehonic pozdravila a pozvala, ať si přisednu, že sice jen odpočívá a klimbá (hádám, že AFK dělal hráč něco jiného) a jen ji probudilo, když na ni padl můj stín, tak že přece nebudu stát...

Jako co to WTF je? Jaktože to někde funguje?! Je to lidma? Je to nastavením světa (který mimochodem považuju, už od vydání GW2, za jeden z nejvíc user-friendly setingů na kterých jsem kdy hrál)?

Smutno mi bylo za Thálii :oops: .

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 11:10 19. Jun 2015
by Goran
KaTo wrote:Chybí mi na Thalii, co jsem viděl včera v GW2 (na RP serveru edit: Prý jsem nepřesný - ve skutečnosti se jen na foru hráči dohodli, že na tomto serveru budou ctít RP pravidla, jinak je to normální server). Živý svět.

Kámoš co tam hraje, mi to sice líčil už nějakou dobu, ale tak nějak jsem mu to moc nežral... Až včera mě "definitivně" přesvědčil, ať lognu a podívám na vlastní oči. Docela šok vidět živý svět tvořený hráči. Prvně jsme koukli do "lidského" hlavního města. Po městě se neběhá (poprvé za celou dobu hraní jsem musel najít, kde se zapíná mód chůze :lol: ). Ani v hastu :twisted: .

Vlezu do hospody, za barem postava "jako barman" a volá a nabízí našim postavám pití.
Na ulici se další postavy IC baví o posledním dění ve světě (rozumějte o "OOC patchi", který posouvá děj celého světa příběhově dál) a spekulují o jednotlivých protagonistech a jejich skutcích.

Přejdeme do malé vesničky Sylvari (něco jako rostlinní elfové, mám postavu se stejnou rasou), kterou má jedna PC guilda "adoptovanou" jako svoje sídlo. Hráčská stráž mě upozorní, že tady jsem v bezpečí a pro svoje pohodlí mám nechat zbraň na "vrátnici" (to si vymysleli sami hráči), že až budu odcházet, že mi ji vrátí (= systémově prostě skovat zbraně).
O kousek dál v rostliném altánku rokovala skupinka o nějakém AQ (kterému jsem svojí angličtinou úplně nerozuměl). Ale bylo tam něco o polámaných stromech a co s tím. Kámoš se tam šel podívat a pokecat, tak jsem šel o další kus dál, kde u stánku odpočívala (seděla opřená o kmen stromu) osamocená postava a když jsem se tam zaparkoval a v šoku trávil, co jsem viděl předtím, když mě zničehonic pozdravila a pozvala, ať si přisednu, že sice jen odpočívá a klimbá (hádám, že AFK dělal hráč něco jiného) a jen ji probudilo, když na ni padl můj stín, tak že přece nebudu stát...

Jako co to WTF je? Jaktože to někde funguje?! Je to lidma? Je to nastavením světa (který mimochodem považuju, už od vydání GW2, za jeden z nejvíc user-friendly setingů na kterých jsem kdy hrál)?

Smutno mi bylo za Thálii :oops: .
Podle mě je to dlouhodobým směřováním serveru v oblasti RP.

Možnosti nwn mi nepříjdou nijak zvlášť limitující oproti jiným hrám, pokud jde o RP, takže tím to asi nebude. Když máš server, kde většina komunity hraje ráda RP, snaží se v něm být dobrá, a je silně podpořena vedením. Server vypadá úplně jinak. Tam kde je hodně dobrých RPerů se další tvoří, nebo přicházejí. Kvalita se kumuluje a RP hra dostává obrátky.

Když se připojíš do komunity, kde je RP silně vyžadováno. Začne to utvářet tvoji hru. Budeš za vyděděnce, pokud si pojedeš jen craft a creep bez nějakého RP snažení. Naopak, když máš server, kde se tohle moc nevyžaduje, hraní reálií a dobré zařazení postavy do světa je vedlejší, získáš dojem že ti RP brání v dosažení cílů. Svět ožije jednou za čas, nejvýhodnější je běhat a co nejvíce creepit. Dělají to všichni ostatní, takže by ses sám ochuzoval hraním RP. Kde nejsou zajímavé RP hry, tam nepřichází noví erpeři. DM nemají moc velkou aktivitu, protože bez zapálených erperů vlastně musí za hráče vše vymýšlet a hrát, což také navěky nebaví. Takže je z toho takový začarovaný kruh, který kvalitu nekumuluje, ale spíše postupně ostrouhává.

To je můj názor.

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?

Posted: 12:05 19. Jun 2015
by J.F.Payne
IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM :)))

Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.