Krysak wrote:J.F.Payne wrote:IMHO je to tím, že lidi pochopili, že RP se dá hrát i bez DM

))
Co se Thalie týká, tak mám dlouhodobej plán PC víc zapojit do světovýho dění, dát jim nějaké úřady a odpovědnosti, ale jde to těžko a pomalu.
Imho nekdo u nich pochopil, že věci se dějí i bez GM, když svět není zcela mrtvý.... Prosím číst celý Katoušův text, ne jen hodici se pasáže;)
Krysákovi odebrán jeden zelený bludišťák ze skladu (za trefnou připomínku k tématu) a naopak poslán Jonovi.
Hele, krysak má (výjimečně) pravdu Jone - svět v GW2 se hýbe z hlediska WB (DM je tam taky jak šafránu, jsou to spíš "OOC pomáhači" při zásecích a když se vyhlásí celoserverový příběh, tak na něj "dohlíží"). Já to tedy hrál v minulosti jako "online singleplayer" se skvělým herním příběhem, a během mé přestávky se na GW nic z toho nezměnilo, ten svět se hýbe pořád.
Víceméně pravidelně je ve světě nějaký minipatch/event, který mění/doplňuje GLOBÁLNÍ světopříběh (dobývání přístavu hordami NPC, dobytí NPC, plánování znovuobsazení, obsazení, oprava, oslavy opravy, návrat přístavu do původního stavu = lokace pro cestování (a paraelně běželo zpřístupnění nových lokací, odkud proběhla invaze těch NPC hord a jejich zkoumání = nové dungy a creep

).
//něco podobného byla občanská válka s Isilem nebo pak válka mezi Podtemnem a Povrchem.
Tyhle (a jim podobné) akce plynou tak v řádech týdnů, je to pevná kostra, kolem které se obalují příběhy právě PC hráčů. Jsou to majáky/"berličky" mezi kterými si hráči vymýšlejí jejich příběhy. Tj. hraničáři tohle mohou dělat i na NT, ale jaksi...záchrana lesa se dá vymyslet a odehrát, jednou, dvakrát. Třikrát...čtyřikrát? Pak dojdou nejspíš lesy

a trpělivost, protože ten les je pořád ten samý.
V GW ho v jednom eventu vypálili, Skarletka si tam pořídila pevnost, která se musela dobýt, po té země zase očistit.
Mimochodem, ty světopříběhy trvají TAK dlouho, dokud PC hráči ten dung dostatečněkrát nedobijí

(celoherně je v té lokaci odpočítávadlo ukazující "životnost" dobývané tvrze). Já vím, že je to z hlediska creepu (ale svět je primárně creepový). Tj. pokud by na event hráči kašlali, tak tam "ta opruz lokace" bude nahraná dýl. Naopak když se snaží, tak se to zkracuje.
to Zeerit: Říkáš toho jen půlku. To co popisuješ jsou pevné expící eventy pevně na mapách. Zapomněl jsi na "Living story" - tj. to co sem popisoval výše. A ano na GW2 je linka "living story", tj. světopříběhu daná pevně scénářem WB (tj. skriptem). Alle to bylo i "dobytí" podtemna při posledním Wipe, který PC hráči Podtemna nemohli nijak zvrátit, prostě bylo rozhodnuto (to není kritika

, jen argument, že hráči ani na NT neovlivňují questy, když DM "nedovolí"). A je to něco co NT nezná.
to Jon: Držím ti palce, ať ti to snažení vyjde a dotáhne se do konce...
to Goran: Hmm...asi jo.