Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Nalkanar wrote:Taky mě příjde divné, že řešíte jen expy a né nic, co by zlepšilo RP situaci. Nicméně je fakt, že ztráty při smrti a časy restů by bylo zajímavé poupravit.
RP situace byla řešena na sránkách v úvodu tohoto vlákna. Pak se klasicky téma změnilo, protože bylo původní téma vyčerpáno.

Mimochodem myslím, že tam byly hodnotné a příspěvky. Za sebe bych to shrnul:

"Pokud je většina hráčů i po dvou letech hraní jedné postavy malý hnědý výměšek jezevce u Ivory, potom nemá smysl dále o tomto tématu diskutovat."
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by J.F.Payne »

Krysak wrote:"Pokud je většina hráčů i po dvou letech hraní jedné postavy malý hnědý výměšek jezevce u Ivory, potom nemá smysl dále o tomto tématu diskutovat."
To sice jo, nicméně samo o sobě nic nepřijde. Postava se musí o něco snažit, mít cíle, mít něco, čeho se může DM chytit - a pak se dá hrát. Pokud je to jen stroj na expení a craft bez toho, aby měl hráč zájem aspoň trochu hrát roleplay nebo se zapojovat do světového dění, nic nepřijde.

A pokud už něco přijde, stále je tu možnost příležitost prosrat. Členství v NPC gildě nebo nějaké postavení by rozhodně nemělo být nějakou samozřejmostí, kterou "dostane za odměnu" každý, kdo "hraje dva roky jednu postavu".

Nadruhou stranu jsem o členství v NPC gildách taky psal - pokusím se sestavit nějakej širší koncept.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

Když už jsme u těch NPC guild, já bych byl rád kdyby se ty guildy o hráče prali.... né naopak.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Na gildy máte materiálu dost tady: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... =16&t=5787

Matně si tam pamatuju na zajímavé úvahy, že přecijen pokud ve městě je chlapík, který je se zbraní drsnější než 90% stráží, navíc chodí v meteoru, kde co viděl, tak je divné, že o něj nikdo nestojí.

Že gildy, resp. PC v "NPC gildách" žerou příliš času DM, je podle mého buďto leností DM, anebo špatně nastaveným systémem.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by J.F.Payne »

Nalkanar wrote:Že gildy, resp. PC v "NPC gildách" žerou příliš času DM je podle mého buďto leností DM, anebo špatně nastaveným systémem.
Haha :)) Ty jseš komik. Lenost DM... kdyby za to byli placení, dá se o lenosti mluvit. DM to dělají pro zábavu. A věř, že vážně není lehké postarat se třeba o 30 hráčů na serveru. Připravit quest aby to nějak vypadalo trvá reálné hodiny.
Agendou DM nemá být primárně strání se o hráče a vyřizování jejich požadavků (to je prostě na dobrotě toho kterého DM). DM je nasraný, když musí řešit něco, do čeho se mu vůbec nechce. Pak se nedá divit, že 90% času ve hře DM vyřizuje to, co hoří, a na jeho vlastní nápady a questy už mu nezbývá čas.
Treat your DM with respect, young padawan, and never speak about laziness - and DM should respect you.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

J.F.Payne wrote:
Nalkanar wrote:Že gildy, resp. PC v "NPC gildách" žerou příliš času DM je podle mého buďto leností DM, anebo špatně nastaveným systémem.
Haha :)) Ty jseš komik. Lenost DM... kdyby za to byli placení, dá se o lenosti mluvit. DM to dělají pro zábavu. A věř, že vážně není lehké postarat se třeba o 30 hráčů na serveru. Připravit quest aby to nějak vypadalo trvá reálné hodiny.
Agendou DM nemá být primárně strání se o hráče a vyřizování jejich požadavků (to je prostě na dobrotě toho kterého DM). DM je nasraný, když musí řešit něco, do čeho se mu vůbec nechce. Pak se nedá divit, že 90% času ve hře DM vyřizuje to, co hoří, a na jeho vlastní nápady a questy už mu nezbývá čas.
Treat your DM with respect, young padawan, and never speak about laziness - and DM should respect you.
Na to aby NPC guilda fungovala nemusí být ani DM, vše se dá řídit skrz forum.....
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by J.F.Payne »

Shaman88 wrote:Na to aby NPC guilda fungovala nemusí být ani DM, vše se dá řídit skrz forum.....
Jasněže! Moje idea je taková, že by PC dostávaly jen funkce, u kterejch podpora DM nonstop není potřeba. Psaly by se reporty, pokud by se něco dělo, které DM můžou ale nemusí číst. Ve výsledku by bylo DM potřeba jen minimálně (např. inkvizitorská agenda - PC stejně shánějí důkazy, hledají zločince a tak... ale je třeba asistence dm u poprav a tak).

Spojeno je to tedy s tím, že by se musely dodělat třeba přístupy do sídel jednotlivých gild. Klíče do vězení, a tak. PC by pak nemělo překračovat jisté pravomoci, pro každou gildu jiné.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

Drahý alpinisto,
píšu jak to je. PCčka v NPC uskupení se dají snadno vyřešit, DMko je potřeba jen na úvodní nabrání a následně by už muselo nanejvýše sepsat příspěvek na fóru, což mnohdy nesebere ani 5 minut času. Pokud DMko nebaví DMkování, tak ať se na to vysere a neDMkuje.
Tohle není ani tak "starání se o hráče", ale o zařízení samovolného fungování světa. Když budeš mít stráž nebo strážný oddíl v Karathě, tak tím myslím ulehčíš DMkům práci. Třeba když se řešil Ahvar, tak by PC strážný mohl hned obejít RDDčka ve městě, která by znal, aby je měl pro jistotu zajištěné, pak se optat v dílnách atd., sepsal si informace a hodil to na fórum. DMko by celou dobu nemuselo být ve hře a stráž by měla to samé, jako když Desmond musel vyslýchat Aliho a nevím koho ještě a sežralo mu to hádám aspoň půlhodiny na každou zpovídanou postavu. Každá ta půlhodina by pak mohla být využita na questy, či cokoliv jiného.
Na respekt ti seru. "Respekt" tu mají akorát grilovačkující kamarádíčci. ;)

A opět - vše o spolcích, je už v tom topicu o spolcích. Debatovalo se tam dlouho, tak si z toho znova vytáhněte odpovědi, tým nijak situaci ve světě neměnil, takže bude vše ještě pořád platné.
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by J.F.Payne »

Nalkanar wrote:Drahý alpinisto,
píšu jak to je. PCčka v NPC uskupení se dají snadno vyřešit, DMko je potřeba jen na úvodní nabrání a následně by už muselo nanejvýše sepsat příspěvek na fóru, což mnohdy nesebere ani 5 minut času. Pokud DMko nebaví DMkování, tak ať se na to vysere a neDMkuje.
Tohle není ani tak "starání se o hráče", ale o zařízení samovolného fungování světa. Když budeš mít stráž nebo strážný oddíl v Karathě, tak tím myslím ulehčíš DMkům práci. Třeba když se řešil Ahvar, tak by PC strážný mohl hned obejít RDDčka ve městě, která by znal, aby je měl pro jistotu zajištěné, pak se optat v dílnách atd., sepsal si informace a hodil to na fórum. DMko by celou dobu nemuselo být ve hře a stráž by měla to samé, jako když Desmond musel vyslýchat Aliho a nevím koho ještě a sežralo mu to hádám aspoň půlhodiny na každou zpovídanou postavu. Každá ta půlhodina by pak mohla být využita na questy, či cokoliv jiného.
Na respekt ti seru. "Respekt" tu mají akorát grilovačkující kamarádíčci. ;)
Ano, nehledě na různé osobní útoky s tebou naprosto souhlasím (viz výše).
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

V tomhle stylu se dá zprovoznit snad každý NPC spolek, který na TH existuje. Vybrat postavu, úvodní hra s DM, přidělení pravomocí a pak jen většinu času reakce na fóru. Od zločinců, přes stráže, až po Ambitova osobního zvěda. Tak co je na tom náročnýho?
.
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by KaTo »

Nalkanar wrote:...přidělení pravomocí a pak jen většinu času reakce na fóru. Od zločinců, přes stráže, až po Ambitova osobního zvěda. Tak co je na tom náročnýho?
Jeden DM vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny privede, do temnoty sváže...

...by musel jeden DM ty deníky číst, koordinovat a hlídat, aby na jedný straně "druhý" DM neudělal Tartenský magic-uber-kouzlo nerozbořitelný zdi a "třetí" DM večer na to nesehrál quest, kdy je zbourá tlupou skřetů. //hodně přitažený za vlasy.

Aneb hlídat synchronicitu hráčských iniciativ. Co se pamatuju, svého času to dělal DG, i když...mno kdo se s ním kdy bavil ví, kdo ne, taky dobře :) . Ono se to nezdá - ale každý DM má svůj deník, k tomu každá guilda má svůj deník a tohle všechno musí číst každý DM předtím než sedne večer ke hře a "něco" rozjede, aby se nezahrála bota.

P.S.
Jinak styl co popisuješ ty a který ti Jon odsouhlasuje se mi taky líbí...ale tý prááááce :lol: :lol: (a k mání jen líný DMka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

P.P.S.
Jon dostává Bahňákova bludišťáka za Respekt :mrgreen: 8) !
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by J.F.Payne »

No, když si představíš, že čteš jedno forum, je to OK. Ale když jich máš na starosti 10, už je to fakt žrout času, navíc pokud se od tebe očekává nějaká reakce nebo odpověď (moje zkušenost z EQ).

Jinak teda strážnej, inkvizitor, azurovej mág, člen podsvětí... to je OK, NPC tam nejsou třeba. Je ale třeba vyhýbat se postům typu "osobní sekretář baronky Canisové", "zbrojnoš Ctihodné Lior" - tam to přítomnost NPC prostě vyžaduje.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Caehan »

Možná by DM měla mít společný deník kde by se zapisovalo dle lokace a vždy se zapsala NPC a PC, kterých se to týkalo. (myšleno jako jejich fórum... pokud nemají nic podobného)
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Nalkanar »

"Osobní tajemník Canisové" přítomnost DM ve hře nevyžaduje, pokud ho zaměstnáváš prací, která ho nutí k interakci s hráči. Není zájmem, aby každá gilda fungovala jen interně, ale aby pokud možno přece uváděli do chodu situace pro lidi i mimo gildu a tak. Takže osobní tajemník může sledovat situaci, sbírat drby, hledat vhodné rekruty, chystat bál atd. atd. To vše vyžaduje hru mimo šlechtické sídlo mezi ostatními PC a jen opravdové minimum DM práce (většina popsaného se dá opět jen komentovat na fóru).
Samozřejmě bych se těm postům principielně vyhýbal, protože přináší hodně moci a vznášejí nestabilitu mezi hráče. Na takový prasárny stačila Maya a její übersupport. A postava typu "zbrojnoš" je prostě nahovno, to se hodí leda jako NPC, nikoliv jako PC. Zbrojnošovat může dotyčný u Johannese.

Co se DM deníků týče, tak tam nevidím. Ale pak snad není problém, pokud máš řekněme tři aktivní DM (nikoliv mrtvoly jako na EQ), tak aby každé mělo určité spolky pod palcem a ty sledovalo. Nebude potřeba křížit hraní a navíc ( :!: ) si přečti ten návrh - opravdu většina dění nevyžaduje reakci DM ve hře.
Pokud jde o reakce mezi, tak je to holt problém komunikace mezi DM, do kterého hráčsky nevidím a nemyslím si, že by to bylo až zase komplikované, pokud někdo neudělá Bahňáka a nespáchá nějaké přepadnutí malé vesnice, ve které jsou tisíce obyvatel. ;)
.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

A jsme zase u toho mé milé, hnědé, skoro voňavé spoluvýměšky.

Vyjímečně s vámi souhlasím, koncepční změna v úloze hráčů ve světě by se šikla.

Edit: tím rozhodně nemyslím, aby vládli městům a armádám.
Locked