Page 212 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:14 04. Mar 2019
by Nalkanar
V průběhu týdne se na to zkusím podívat.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:37 04. Mar 2019
by Jachym
Na Thálii mi chybí Krynské hory , ty hory pokryté sněhem s ledními medvědy a alaniskými tygry , a chybí mi tam ten klasický sběr plodin.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 22:17 04. Mar 2019
by Pajule
K severu se přiklánim. Taky mi chybí.. To fakt nejde vzít ty starý lokace a "plácnout" je do nt? jsem netechnická, ale ja bych děsně ráda zase vypadla na ten starej sever,měl hrozně fajn lokace
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 23:27 04. Mar 2019
by Desmond
I mně dost chybí Krynské hory. A ještě Eranina zahrada.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 01:02 05. Mar 2019
by sandoftime
A studánka v dorenském lese, kde nic nebylo a nikdo tam nechodil! A Rien si vždycky říkal o co všichni přicházíte.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:01 02. May 2020
by BlueOne
Nápad na Iluze. Alespoň pár. Je to naprostá neškodná, ale zároveň super RP věc. Ať už jen světýlka nebo nějaké iluze ledových bouří, či snad i zvuku - jsem absolutně pro cokoliv z toho. Napadlo mě to i v souvislosti s minimapkama a blouděním v dungách, kdy by se dala třeba značit cesta nějakou světélkující iluzí.
Každopádně jen nápad, jestli by to někdy do budoucna nešlo zvážit. Jak říkám, je to čistě RP věc a dělá to super atmosféru.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:17 02. May 2020
by Luelle
BlueOne wrote:Nápad na Iluze. Alespoň pár. Je to naprostá neškodná, ale zároveň super RP věc. Ať už jen světýlka nebo nějaké iluze ledových bouří, či snad i zvuku - jsem absolutně pro cokoliv z toho. Napadlo mě to i v souvislosti s minimapkama a blouděním v dungách, kdy by se dala třeba značit cesta nějakou světélkující iluzí.
Každopádně jen nápad, jestli by to někdy do budoucna nešlo zvážit. Jak říkám, je to čistě RP věc a dělá to super atmosféru.
ANO ANO ANO
nesmysly! květinky, motýlci.. nebo třeba neškodná zvířata jako kočka a podobně...
to mi opravdu hodně chybí

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:43 15. May 2020
by zdech
Míry a váhy
Je to pěkné počtení, ale použitelné jsou pro mě jen počty. Dovedu si představit, co je 1 kus a tedy mám představu i o tuctech, kopách a podobně.
Naneštěstí to samé nemohu říci o délkách, plochách, hmotnostech ani objemech. Nenašel jsem žádný jasně daný příměr k reálným ani těm ve hře pozorovatelným měrám.
Bylo by možné doplnit nějak jednoznačně, které pojmy alespoň přibližně odpovídají těm reálně užívaným? Případně i co je nejblíže NwN libře (je to FUNT?) a kolik čeho má čtverec na minimapě?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:10 15. May 2020
by Aillen
zdech wrote:Míry a váhy
Je to pěkné počtení, ale použitelné jsou pro mě jen počty. Dovedu si představit, co je 1 kus a tedy mám představu i o tuctech, kopách a podobně.
Naneštěstí to samé nemohu říci o délkách, plochách, hmotnostech ani objemech. Nenašel jsem žádný jasně daný příměr k reálným ani těm ve hře pozorovatelným měrám.
Bylo by možné doplnit nějak jednoznačně, které pojmy alespoň přibližně odpovídají těm reálně užívaným? Případně i co je nejblíže NwN libře (je to FUNT?) a kolik čeho má čtverec na minimapě?
Něco se dá najít zde:
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 109&t=8717
rozměry čtverce na minimapě tam ale nejsou
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:12 15. May 2020
by Nalkanar
Pokud se nepletu, tak sekci "Míry a váhy" tvořil Žorž a ve svém nadšení se snažil pokrýt, co nejvíce historicky užívaných měr a vah. Pro potřeby hry je to mimo. Někde však tuším rozepsal přesnější určení. Ještě se nabízí sekci zrušit, resp. úplně předělat a omezit se jen na jednotky užívané tradičně ve hře (coul, sáh, míle, měšec, libra).
EDIT: Olwen mě předběhla a očividně to přepočítával Goran. Mea culpa.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:52 15. May 2020
by zdech
Kdo nehledá dostatečně, nenajde. Díky.
Kdyby se našla chvíle, na stránkách je taková informace dostupnější než tady.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:33 17. May 2020
by BlueOne
Jen takový nápad, asi víceméně na tým:
Co založit vlákno, kde byste měli rozepsané plánované změny, updaty atp. Vím, že nemůžete vědět, kdy přijdou, nebo nemůžete přesně vědět jaké přijdou.
Pokud však víte, že plánujete (příklad:) řemeslo magických svitků, magické komponenty, upravu druidích proměn, přidání nových zbraní... atp., dalo se by se to dát do přehledného veřejného seznamu, kde by se to řadilo podle priority? Tím by hráči tušili, jaká změna přijde (případně by se mohlo doplňovat datum, když by tým věděl, kdy ta změna má přijít).
Hráči by se tak mohly připravit na změnu a změny by je tolik nepřekvapili.
Otázka, aby se nerozpoutala vášnivá debata na téma budoucích změn - nicméně při každé změně se koukám debata jakási stejně otevře.
Jen tedy takový návrh, zda by to nebylo přehlednější a pro obě strany nakonec i jednodušší.
EDIT: Hlavně by se pořád hráči neptali, co tohle a tamto a věděli by, že to plánujete nebo máte zkrátka v seznamu

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:40 17. May 2020
by Shaman88
BlueOne wrote:Jen takový nápad, asi víceméně na tým:
Co založit vlákno, kde byste měli rozepsané plánované změny, updaty atp. Vím, že nemůžete vědět, kdy přijdou, nebo nemůžete přesně vědět jaké přijdou.
Pokud však víte, že plánujete (příklad:) řemeslo magických svitků, magické komponenty, upravu druidích proměn, přidání nových zbraní... atp., dalo se by se to dát do přehledného veřejného seznamu, kde by se to řadilo podle priority? Tím by hráči tušili, jaká změna přijde (případně by se mohlo doplňovat datum, když by tým věděl, kdy ta změna má přijít).
Hráči by se tak mohly připravit na změnu a změny by je tolik nepřekvapili.
Otázka, aby se nerozpoutala vášnivá debata na téma budoucích změn - nicméně při každé změně se koukám debata jakási stejně otevře.
Jen tedy takový návrh, zda by to nebylo přehlednější a pro obě strany nakonec i jednodušší.
EDIT: Hlavně by se pořád hráči neptali, co tohle a tamto a věděli by, že to plánujete nebo máte zkrátka v seznamu

Ono se to zdá fajn nápad, ale historie úprav v kombinaci s mentalitou českých hráčů to úplně drtí.
Vím, že na zahraničních světech bývá něco takového obvyklé a tým v rámci vývojového plánu komunikuje dost otevřeně.
Jenže tady pro nás to má 2 velmi nepříjemné důsledky:
1) Změny, které děláme nyní jsou součástí dlouhodobého plánu, resp. vize která tento plán definuje a sjednocuje a i v rámci samotného týmu, který na tomto pracuje trvalo vyjasnění vize a sjednocení poměrně dlouhý čas (protože je to vize né úplně standardní, a dost věcí bude prostě jinak než dost lidí zná). Ted když vše funguje jak má a tým pracuje jako jeden muž, tak bych se nerad dostal do situace kdybychom museli zásahy obhajovat a dále řešit... připadalo by mi to jako ztráta toho málo času co na vývoj máme.
2) Historicky se ukázalo že naši a obecně čeští hráči jsou vyloženě zaujati k postavám jako svému majetku a hodně změn, které přišly nebo ještě příjdou nesou velice těžce jako zásah do svých postav - svého majetku. Zatímco ty píšeš že by se na změnu připravili, tak spíše opak je pravdou - většinou to dopadne tak že hráči prostě přestanou hrát a čekají až bude úprava provedena protože do té doby to pro ně nemá smysl..... a to je to co rozhodně nechceme.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:11 17. May 2020
by BlueOne
Aha, to dává smysl. Zřejmě to vidím jinak a věřím, že tohle máte ozkoušený a české hráče znáte lépe.
Na druhou stranu zase by bylo lepší vědět, že například magické komponenty jsou jistou přípravou na další magický craft. Třeba.
Ale jestli jste přesvědčení, že by to přineslo spíše víc problémů než užitku, pak není o čem.
Díky za odpověď!

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:03 17. May 2020
by BlueOne
Ono i vlastně taková obecnější vize, kam tým směřuje, na co se víc soustředí, by nebyl špatná a nedala by se hráčema tolik napadnout, nebo-li nemusela by říkat nic konkrétního.
Ono je teď možná trochu znát, že se tým soustředí více na úpravu povolání, buildů atp, a RP věci jdou do pozadí, ale chápu, že máte prostě nějakou danou linii a postupně jedete a je toho hodně.
Rád bych se zeptal, jestli je to možné zodpovědět:
1) kdy bude opraven Feat Sebrat (který podle mě hraje docela roli v RP)?
2)A někde jsem četl, že do budoucna se půjdou naučit jazyky, chystá se to až někde ve finálních vzdálených úpravách, nebo to máte někde na seznamu třeba?
Děkuji!