Page 217 of 329
Re: Vtípky
Posted: 14:09 28. Sep 2012
by Amber
Nalkanar wrote:Pokud tam pes sere furt, tak bych dal klidně shit
po "ifové" větě následuje čárka

Nalku!
Jistěže "shit
s", pokud si autor myslí, že pes je jeden a vykonává činnost pravidelně.

"Shat" by bylo v případě, že se jednou objevilo na trávníku hovínko a majitel pozemku z toho málem zešílel.

A dokonce by bylo možné i "shitting" pro vyjádření činnosti, která je pro mluvčího
nějak nepříjemná či otravná a je trvalého (pravidelně se opakujícího) charakteru.
Abych nebyla úplně OT:

Re: Vtípky
Posted: 14:17 28. Sep 2012
by Nalkanar

*rozlepí i druhé oko*
Ale popřel jsem shat!
Re: Vtípky
Posted: 14:29 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Ve spojovaci vete se "s" v treti osobe nepise.
Re: Vtípky
Posted: 14:37 28. Sep 2012
by G-ladiator
To nějak popírá všecko, co mě po celou dobu studia angličtiny učili

Máš nějaký odkaz?
Re: Vtípky
Posted: 14:47 28. Sep 2012
by Caehan
Nalkanar wrote:Pokud tam pes sere furt, tak bych dal klidně shit
po "ifové" větě následuje čárka
To by tam byl přítomný průbehový.
Re: Vtípky
Posted: 14:53 28. Sep 2012
by G-ladiator
Ne nutně.
I play tennis.
Dog shits in my yard.
Takto se používá pokud se něco děje pravidelně.
Re: Vtípky
Posted: 15:09 28. Sep 2012
by Caehan
G-ladiator wrote:Ne nutně.
I play tennis.
Dog shits in my yard.
Takto se používá pokud se něco děje pravidelně.
Ale ne, to já si jen vyložil Nalkovu větu způsobem: "...a pokud ještě neumřeli, dělají tam ***** do dnes." (jako nepřetržitě)
Re: Vtípky
Posted: 15:10 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Re: Vtípky
Posted: 15:13 28. Sep 2012
by Nalkanar
Ano, opravdu jsem mluvil o psovi, co tam sedí 24/7 a jen z něj lezou ...

Re: Vtípky
Posted: 15:16 28. Sep 2012
by Caehan
Nalkanar wrote:Ano, opravdu jsem mluvil o psovi, co tam sedí 24/7 a jen z něj lezou ...


Re: Vtípky
Posted: 15:18 28. Sep 2012
by Caehan
Přidám double post -
jeden historický o Grammar Nazis (pokud ten výraz neznáte, tak to jste vy všichni).
Re: Vtípky
Posted: 15:25 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Re: Vtípky
Posted: 23:00 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Re: Vtípky
Posted: 23:46 28. Sep 2012
by XŠevyX
Gandalf style

Re: Vtípky
Posted: 15:20 29. Sep 2012
by Thuereg