Page 217 of 329

Re: Vtípky

Posted: 14:09 28. Sep 2012
by Amber
Nalkanar wrote:Pokud tam pes sere furt, tak bych dal klidně shit :D
po "ifové" větě následuje čárka
:shock: Nalku!
Jistěže "shits", pokud si autor myslí, že pes je jeden a vykonává činnost pravidelně. :P
"Shat" by bylo v případě, že se jednou objevilo na trávníku hovínko a majitel pozemku z toho málem zešílel. :D
A dokonce by bylo možné i "shitting" pro vyjádření činnosti, která je pro mluvčího nějak nepříjemná či otravná a je trvalého (pravidelně se opakujícího) charakteru.


Abych nebyla úplně OT:
Image

Re: Vtípky

Posted: 14:17 28. Sep 2012
by Nalkanar
Image
*rozlepí i druhé oko*
Ale popřel jsem shat!

Re: Vtípky

Posted: 14:29 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Ve spojovaci vete se "s" v treti osobe nepise.

Re: Vtípky

Posted: 14:37 28. Sep 2012
by G-ladiator
To nějak popírá všecko, co mě po celou dobu studia angličtiny učili :D Máš nějaký odkaz?

Re: Vtípky

Posted: 14:47 28. Sep 2012
by Caehan
Nalkanar wrote:Pokud tam pes sere furt, tak bych dal klidně shit :D
po "ifové" větě následuje čárka
To by tam byl přítomný průbehový.

Re: Vtípky

Posted: 14:53 28. Sep 2012
by G-ladiator
Ne nutně.

I play tennis.
Dog shits in my yard.

Takto se používá pokud se něco děje pravidelně.

Re: Vtípky

Posted: 15:09 28. Sep 2012
by Caehan
G-ladiator wrote:Ne nutně.

I play tennis.
Dog shits in my yard.

Takto se používá pokud se něco děje pravidelně.
Ale ne, to já si jen vyložil Nalkovu větu způsobem: "...a pokud ještě neumřeli, dělají tam ***** do dnes." (jako nepřetržitě)

Re: Vtípky

Posted: 15:10 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx

Re: Vtípky

Posted: 15:13 28. Sep 2012
by Nalkanar
Ano, opravdu jsem mluvil o psovi, co tam sedí 24/7 a jen z něj lezou ...
:wall:

Re: Vtípky

Posted: 15:16 28. Sep 2012
by Caehan
Nalkanar wrote:Ano, opravdu jsem mluvil o psovi, co tam sedí 24/7 a jen z něj lezou ...
:wall:
Image

Re: Vtípky

Posted: 15:18 28. Sep 2012
by Caehan
Přidám double post - jeden historický o Grammar Nazis (pokud ten výraz neznáte, tak to jste vy všichni).

Re: Vtípky

Posted: 15:25 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Image

Re: Vtípky

Posted: 23:00 28. Sep 2012
by xxxMajkyxxx
Snad to tady neni repost :mrgreen: . Reklama na zvejky....teda.....kondomy.
http://www.youtube.com/watch?v=Z_hwMtG2xCs

a jeste jedna
http://www.youtube.com/watch?v=fbfDDzey ... ure=relmfu

Re: Vtípky

Posted: 23:46 28. Sep 2012
by XŠevyX
Amber wrote:Gangnam Style parody :mrgreen:

Gandalf style :D

Re: Vtípky

Posted: 15:20 29. Sep 2012
by Thuereg