Page 24 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:06 08. May 2012
by Shaman88
Tak zkus hře nastavit ještě menší rozlišení - třeba 640x480?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:12 08. May 2012
by Amber
Vyzkouším, uvidím. Nepotěšili jste mě, ale i tak díky za odpovědi. :wink:

Edit: Vyzkoušeno. :|
Při Windows 1024x768 (a jiných vyšších, jak v odpovídajícím poměru stran tak v dalších) se z monitoru stane "skluzavka". Sice na ní jde spustit hra v okně s rozlišením 800x600, ale ani tak nelze vidět celé okno hry zároveň.
Při Windows rozlišení 1024x600 a jakémkoli menším nastavení rozlišení hry se hra sice spustí, ale odmítá se přepnout do okna. Zbaběle se schovává do lišty, pche.

Možná čas investovat do větší plechovky, hmm... :? ale to bych se ochudila o to super přechody. :mrgreen:

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:36 08. May 2012
by Prasokralik
co píše šaman je nesmysl, hra menší rozlišení než 800*600 nevede

pokud máš monitor, kteý vyšší rozlišení nepodporuje z jakéhokoliv důvodu,, máš zkrátka smolíka a musíš hrát fullscreen

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:37 08. May 2012
by xxxMajkyxxx
Nebo si poridit monitor

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:42 08. May 2012
by Amber
:D :D :D Chtěla jsem to zjistit hlavně kvůli tomu, aby mi hra nááhodou nespadla během chystaného divadla, čili spíše pro jistotu. Kupovat nový monitor kvůli tomu asi nebudu, heh. Díky a dobrou noc.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:59 08. May 2012
by davidsoft
Prasokralik wrote:co píše šaman je nesmysl, hra menší rozlišení než 800*600 nevede

pokud máš monitor, kteý vyšší rozlišení nepodporuje z jakéhokoliv důvodu,, máš zkrátka smolíka a musíš hrát fullscreen
Hra umožňuje i rozlišení 640*480, ale v takovém případě se nezobrazí některé ovládací prvky celé, takže např. neexistuje způsob, jak přiřadit nějakou funkci na klávesu F1. Hra je v tomto nastavení špatně hratelná. Nastavení se provede přepsáním řádků Width a Height v nwn.ini:

Code: Select all

Width=640
Height=480
To, že tyto soubory se smí upravovat jen při vypnutém NWN, platí. Doporučuji kvůli tomu vypínat i toolset. Navíc radím mít připravenou zálohu původní verze pro případ, že nějakou úpravou něco pokazíte.
Pro inspiraci moje sekce [Display Options] v nwn.ini:

Code: Select all

[Display Options]
FullScreen=0
Width=1024
Height=768
BitsPerPixels=32
RefreshRate=60
TexturePack=3
SafeMovie=0
UseLargeFont=0
AllowWindowedMode=1
Disable Intro Movies=1

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:07 08. May 2012
by Prasokralik
my obyčejní srmtelníci, narozdíl od nulajedničkových tvorů, používáme k nastavení rozlišení herní engine

z faktu, že hra je v menším rozlišení než 800*600 nehratelná a také z faktu, že herní klient toto rozlišení neumožňuje zvolit, je patrno, že tvůrci nejspíše nezamýšleli hráčům toto rozlišení postkytovat

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:13 08. May 2012
by Amber
@ davidsoft: Jak jsem psala, vyzkoušela jsem to a nefungovalo to.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 14:10 08. May 2012
by OneHeart
zkus to s tímhle http://nwvault.ign.com/View.php?view=Ot ... ail&id=259

Po otevření tam uvidíš rovnou možnost spouštět do okna.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:13 15. May 2012
by Nalkanar
Nevíte někdo zda je u craftu rozdíl v expech mezi vlastností na 8 a na 10?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:20 15. May 2012
by KaTo
Nalkanar wrote:Nevíte někdo zda je u craftu rozdíl v expech mezi vlastností na 8 a na 10?
Myslím že žádný. Co jsem "vysledoval", tak stupnice, kdy se craftové sexpy lámou je dáno vlastnostmi v mezích (0-13)/(14-17)/(18-nekonečno). Ale ber to jako názor hráče, nejsem autor craftu.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:49 15. May 2012
by Barbar321
Mám bohužel zase problémy s přivoláním přítelíčka, mohl bych požádat nějaké DMko o pomoc?

PS: bylo by možný toto hodit jako vlákno někam jinam? Nemám páru, kam by se to hodilo nejlíp

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:03 15. May 2012
by Bahnak
Já těm tvým problémům s přítelíčkem pořád nějak nerozumím.

O co přesně jde, tedy jak to že nemůžeš přítelíčka povolat?
Píše to něco?
Po spánku/meditaci ti to neobnoví možnost "povolat" přítelíčka?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:07 15. May 2012
by Barbar321
Bahnak wrote:Já těm tvým problémům s přítelíčkem pořád nějak nerozumím.

O co přesně jde, tedy jak to že nemůžeš přítelíčka povolat?
Píše to něco?
Po spánku/meditaci ti to neobnoví možnost "povolat" přítelíčka?
Někde něco musí být zaseknuté. Napíše to, že povolává přítelíčka, ale on se neobjeví. Možnost nového povolání se mi meditací obnoví, ale přivolat pak opět nejde.

Už se to párkrát povedlo dočasně odstranit pomocí dočasného přidání zkušeností a následného tréninku levelu bez trenéra.

Teď mi postava dostala level a to dělalo už dřív.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 23:11 15. May 2012
by Bahnak
Tedy meditace ne, ale co spánek?