World of Planes

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: World of Planes

Post by Fryn »

Puxina wrote: Já nejsem nějak moc expert, ale myslím, že T29, T30, T32, T34 byly jen prototypy, které sice vyrobené byly, ale do války nezasáhly. A jestli byly někde nasazené, tak to netuším.

Ikdyž taková M6 tam mohla být. Ale tak beztak to jsou předběžné seznamy tanků a ten warthunder je stále v betě ne?
U Amerických těžkých tanků byl hlavně problém v přepravě přes moře na evropský kontinent, proto se do bitev zapojovali převážně střední a lehké tanky.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: World of Planes

Post by Puxina »

Fryn wrote:
Puxina wrote: Já nejsem nějak moc expert, ale myslím, že T29, T30, T32, T34 byly jen prototypy, které sice vyrobené byly, ale do války nezasáhly. A jestli byly někde nasazené, tak to netuším.

Ikdyž taková M6 tam mohla být. Ale tak beztak to jsou předběžné seznamy tanků a ten warthunder je stále v betě ne?
U Amerických těžkých tanků byl hlavně problém v přepravě přes moře na evropský kontinent, proto se do bitev zapojovali převážně střední a lehké tanky.
Jojo to vím :).
Proto jsou známé hlavně pershingy a pattony a pak ty menší lehké a střední.
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Barbar321 »

Diemo wrote:k tomu americkymu stromu, nejak tam nevidim zadny tecka, T-34, T-28?
Já nejsem vůbec znalec tanků a WoT už vůbec. Proto jsem si zadal dotaz na tyhle tanky a vyšlo mi:

T-28: sovětský třívěžový střední tank produkovaný v letech 1933 -1940

T-34: byl sovětský střední tank vyvinutý na přelomu 30. a 40

...asi bych se neměl montovat do věcí, které mi unikají :? :cry:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: World of Planes

Post by Puxina »

Barbar321 wrote:
Diemo wrote:k tomu americkymu stromu, nejak tam nevidim zadny tecka, T-34, T-28?
Já nejsem vůbec znalec tanků a WoT už vůbec. Proto jsem si zadal dotaz na tyhle tanky a vyšlo mi:

T-28: sovětský třívěžový střední tank produkovaný v letech 1933 -1940

T-34: byl sovětský střední tank vyvinutý na přelomu 30. a 40

...asi bych se neměl montovat do věcí, které mi unikají :? :cry:
Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Barbar321 »

Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Puxina
Bůh
Posts: 2521
Joined: 14:39 27. Aug 2013

Re: World of Planes

Post by Puxina »

Barbar321 wrote:
Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )
Tak třeba tady ;)

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/1377
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka
User avatar
Diemo
Mistr
Posts: 877
Joined: 09:58 19. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Diemo »

Normalne bych se omluvil, ale puxina to pochopil...........
Image
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Planes

Post by Molly23 »

Fryne, vývojáři říkali, že pozemní technika bude mít možnost se před letadly krásně schovávat a krýt. Tank zničí jen bomby a strefit bombou pohybující se cíl vyžaduje jistý um :). Lehčí je to v nízkém letu, ale tam se bombardér dostává do hledáčku těžkého i lehkého flaku a hlavně nepřítelským stihačkám. Jak na tom budou chudáci Kaťuše, které plánuji hrát :D nevím. Uvidíme.

Tanky budou mít ve hře své vlastní úkoly. Obsazovat území bude jejich hlavní úloha a už vidím mapy kde bude nutné, aby tanky obsadili letiště, kde by se letouny mohly přezbrojit a opravit, tudíž si tankisty budou letci sakra hlídat. Věřím, že to vyladěj a bude to dobrý ;)
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Barbar321 »

Puxina wrote:
Barbar321 wrote:
Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )
Tak třeba tady ;)

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/1377
Díky, to vypadá jako super stránka :wink:
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Barbar321 »

Diemo wrote:Normalne bych se omluvil, ale puxina to pochopil...........
V poho. Mě se omlouvat nemusíš. Jen jsem nevěděl o čem je řeč, tak jsem se jukl na net a pak nevěděl, jestli je to nějaká úprava ve hře (např. záměna výrobce tanku).

Zaujal mě právě ten váš vzájemný rozhovor o prototypech a o tom, co se používalo ve válce za stranu Amíků. Jinak se v tom nevyznám vůbec.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: World of Planes

Post by Fryn »

Molly23 wrote: ...Tank zničí jen bomby a strefit bombou pohybující se cíl vyžaduje jistý um :). ...
To je prohlášení vývojářů nebo tvůj předpoklad ? 25-40 mm (přibližná tloušťka pancíře stropu u Pantera a Tigera) by zase nemusela být pro 20 mm kanón takovou překážkou, aby se jím ta střela prokousala. Nemluvě o 37 mm kanónech. Jediný problém, jak sám naznačuješ, bude v trefení se pohybujícího se cíle.

Každopádně počkám, vyzkouším a uvidím (ale spíš ze strany letectva :) ).
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Diemo
Mistr
Posts: 877
Joined: 09:58 19. Mar 2012

Re: World of Planes

Post by Diemo »

Na tanciky muzes utocit i tedka, ale nic jim to nedela, ani to nezaznamena zasah
Image
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Planes

Post by Molly23 »

Taky si vem Fryne, že s málokterým letounem útočíš kolmo shora. To si můžou dovolit jen střemhlaváky a ty už většinou mají na tohle bomby, popřípadě třeba Ju-87G má dva 37mm kanony proti tankům.
Image

Hs-129 neslo pokud si pamatuji dokonce i 50mm nebo 75mm dělo.
Image

A tady už máš takový názorný příklad jak by to mohlo vypadat.
Image

Další věc je munice. Kanonové střely u stíhaček vybuchovali a nebyli určené k prorážení pancéře, ale k ničení konstrukce letadla. Slyšel jsem právě o případu, kdy do P-47čky vysypal Fw-190 celé zásobníky a P-47 pořád letěl (a vrátil se). Nutno taky poznamenat, že ta P-47 byla už poškozená a neměla munici a palivo na to aby si mohla dovolit manévrovat, tudíž byla pro němce snadnou kořistí. Piloti se pozdravili mávnutím, popřáli si štěstí a letěli dom. Pilot P-47 jasně cítil bubnování na zádech, to jak střeli naráželi do ochrané přepážky za sedačkou pilota.

A nutno uznat, že Fw-190 měla solidní výzbroj. Minimálně mohla mít dva 20mm, velmi často jich měla ale jednou tolik. Některé verze nesli dokonce i dva 30mm. Přesto nebyla schopna prostřelit ochranou přepážku pilota což je ocelová deska s nevelkou tloušťkou (kvůli váze letadla).
Image
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: World of Planes

Post by Theogil I »

Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: World of Planes

Post by Molly23 »

Theogil I wrote:Tohohle milouše by to chtělo.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fairchild_ ... derbolt_II
Ano souhlasím :). Miláček!
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Post Reply