Page 24 of 28

Re: World of Planes

Posted: 13:53 08. Oct 2013
by Fryn
Puxina wrote: Já nejsem nějak moc expert, ale myslím, že T29, T30, T32, T34 byly jen prototypy, které sice vyrobené byly, ale do války nezasáhly. A jestli byly někde nasazené, tak to netuším.

Ikdyž taková M6 tam mohla být. Ale tak beztak to jsou předběžné seznamy tanků a ten warthunder je stále v betě ne?
U Amerických těžkých tanků byl hlavně problém v přepravě přes moře na evropský kontinent, proto se do bitev zapojovali převážně střední a lehké tanky.

Re: World of Planes

Posted: 14:03 08. Oct 2013
by Puxina
Fryn wrote:
Puxina wrote: Já nejsem nějak moc expert, ale myslím, že T29, T30, T32, T34 byly jen prototypy, které sice vyrobené byly, ale do války nezasáhly. A jestli byly někde nasazené, tak to netuším.

Ikdyž taková M6 tam mohla být. Ale tak beztak to jsou předběžné seznamy tanků a ten warthunder je stále v betě ne?
U Amerických těžkých tanků byl hlavně problém v přepravě přes moře na evropský kontinent, proto se do bitev zapojovali převážně střední a lehké tanky.
Jojo to vím :).
Proto jsou známé hlavně pershingy a pattony a pak ty menší lehké a střední.

Re: World of Planes

Posted: 14:12 08. Oct 2013
by Barbar321
Diemo wrote:k tomu americkymu stromu, nejak tam nevidim zadny tecka, T-34, T-28?
Já nejsem vůbec znalec tanků a WoT už vůbec. Proto jsem si zadal dotaz na tyhle tanky a vyšlo mi:

T-28: sovětský třívěžový střední tank produkovaný v letech 1933 -1940

T-34: byl sovětský střední tank vyvinutý na přelomu 30. a 40

...asi bych se neměl montovat do věcí, které mi unikají :? :cry:

Re: World of Planes

Posted: 14:14 08. Oct 2013
by Puxina
Barbar321 wrote:
Diemo wrote:k tomu americkymu stromu, nejak tam nevidim zadny tecka, T-34, T-28?
Já nejsem vůbec znalec tanků a WoT už vůbec. Proto jsem si zadal dotaz na tyhle tanky a vyšlo mi:

T-28: sovětský třívěžový střední tank produkovaný v letech 1933 -1940

T-34: byl sovětský střední tank vyvinutý na přelomu 30. a 40

...asi bych se neměl montovat do věcí, které mi unikají :? :cry:
Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).

Re: World of Planes

Posted: 14:19 08. Oct 2013
by Barbar321
Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )

Re: World of Planes

Posted: 14:22 08. Oct 2013
by Puxina
Barbar321 wrote:
Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )
Tak třeba tady ;)

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/1377

Re: World of Planes

Posted: 15:01 08. Oct 2013
by Diemo
Normalne bych se omluvil, ale puxina to pochopil...........

Re: World of Planes

Posted: 19:45 08. Oct 2013
by Molly23
Fryne, vývojáři říkali, že pozemní technika bude mít možnost se před letadly krásně schovávat a krýt. Tank zničí jen bomby a strefit bombou pohybující se cíl vyžaduje jistý um :). Lehčí je to v nízkém letu, ale tam se bombardér dostává do hledáčku těžkého i lehkého flaku a hlavně nepřítelským stihačkám. Jak na tom budou chudáci Kaťuše, které plánuji hrát :D nevím. Uvidíme.

Tanky budou mít ve hře své vlastní úkoly. Obsazovat území bude jejich hlavní úloha a už vidím mapy kde bude nutné, aby tanky obsadili letiště, kde by se letouny mohly přezbrojit a opravit, tudíž si tankisty budou letci sakra hlídat. Věřím, že to vyladěj a bude to dobrý ;)

Re: World of Planes

Posted: 09:49 09. Oct 2013
by Barbar321
Puxina wrote:
Barbar321 wrote:
Puxina wrote: Jo Diemo tam dal navíc tu pomlčku, která u amíků není ;).
jo, díky za vysvětlení. Ale stejně se mi to nepovedlo (kromě jednoho odkazu na hru) najít :cry:

tj. jako reálný základ (pořád se to vrací k ruskému tanku :cry: )
Tak třeba tady ;)

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/1377
Díky, to vypadá jako super stránka :wink:

Re: World of Planes

Posted: 09:53 09. Oct 2013
by Barbar321
Diemo wrote:Normalne bych se omluvil, ale puxina to pochopil...........
V poho. Mě se omlouvat nemusíš. Jen jsem nevěděl o čem je řeč, tak jsem se jukl na net a pak nevěděl, jestli je to nějaká úprava ve hře (např. záměna výrobce tanku).

Zaujal mě právě ten váš vzájemný rozhovor o prototypech a o tom, co se používalo ve válce za stranu Amíků. Jinak se v tom nevyznám vůbec.

Re: World of Planes

Posted: 10:41 10. Oct 2013
by Fryn
Molly23 wrote: ...Tank zničí jen bomby a strefit bombou pohybující se cíl vyžaduje jistý um :). ...
To je prohlášení vývojářů nebo tvůj předpoklad ? 25-40 mm (přibližná tloušťka pancíře stropu u Pantera a Tigera) by zase nemusela být pro 20 mm kanón takovou překážkou, aby se jím ta střela prokousala. Nemluvě o 37 mm kanónech. Jediný problém, jak sám naznačuješ, bude v trefení se pohybujícího se cíle.

Každopádně počkám, vyzkouším a uvidím (ale spíš ze strany letectva :) ).

Re: World of Planes

Posted: 10:47 10. Oct 2013
by Diemo
Na tanciky muzes utocit i tedka, ale nic jim to nedela, ani to nezaznamena zasah

Re: World of Planes

Posted: 11:57 10. Oct 2013
by Molly23
Taky si vem Fryne, že s málokterým letounem útočíš kolmo shora. To si můžou dovolit jen střemhlaváky a ty už většinou mají na tohle bomby, popřípadě třeba Ju-87G má dva 37mm kanony proti tankům.
Image

Hs-129 neslo pokud si pamatuji dokonce i 50mm nebo 75mm dělo.
Image

A tady už máš takový názorný příklad jak by to mohlo vypadat.
Image

Další věc je munice. Kanonové střely u stíhaček vybuchovali a nebyli určené k prorážení pancéře, ale k ničení konstrukce letadla. Slyšel jsem právě o případu, kdy do P-47čky vysypal Fw-190 celé zásobníky a P-47 pořád letěl (a vrátil se). Nutno taky poznamenat, že ta P-47 byla už poškozená a neměla munici a palivo na to aby si mohla dovolit manévrovat, tudíž byla pro němce snadnou kořistí. Piloti se pozdravili mávnutím, popřáli si štěstí a letěli dom. Pilot P-47 jasně cítil bubnování na zádech, to jak střeli naráželi do ochrané přepážky za sedačkou pilota.

A nutno uznat, že Fw-190 měla solidní výzbroj. Minimálně mohla mít dva 20mm, velmi často jich měla ale jednou tolik. Některé verze nesli dokonce i dva 30mm. Přesto nebyla schopna prostřelit ochranou přepážku pilota což je ocelová deska s nevelkou tloušťkou (kvůli váze letadla).
Image

Re: World of Planes

Posted: 12:55 10. Oct 2013
by Theogil I

Re: World of Planes

Posted: 13:06 10. Oct 2013
by Molly23
Theogil I wrote:Tohohle milouše by to chtělo.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fairchild_ ... derbolt_II
Ano souhlasím :). Miláček!