Priznam se, Molly, ze jsem se ponekud desil co to zase bude za desivost.

Prijemne jsi me ale prekvapil.
Nyni k hudbe: to co je videt a slyset tece ze syntetizatoru a
neni to - opravdu to neni - v lidskych silach
hratelne. Soucasne stisky klaves bezne pres 5 i vice oktav (namatkou viz 1:04, ale nejde o jediny usek).
Nasel jsem video (
http://www.youtube.com/watch?v=Iankyw47vqY), kde je tento "Death song" hrany, ale jiz pri letmem poslechu jde o notne odlehcenou verzi - priznavam obtiznou, ale IMHO nedosahujici naroku na Rachmaninovy skladby (*). Schvalne zkus srovnat totez "ugly" syntetizatorove pojeti upraveneho Tureckeho pochodu (odkaz zde:
http://www.youtube.com/watch?v=XvIH9QjRNV4), ktery ale obsahuje tony jez jsou vsechny v realu zahrane (odkaz s detaily na praci prstu pri hre zde:
http://www.youtube.com/watch?v=Z7izUG6QStA nebo zde, primo od semi-autora Vodose:
http://www.youtube.com/watch?v=0qG9PZNJI_k). Po technicke strance hrani jde o jinou uroven (vyssi!

). V desive rychlosti si nezada s tim "Death Songem", ale je narocnejsi na presuny po klaviature, souhry hlavni melodie a vedlejsich motivu (zkus si nekdy hrat akord tak, aby 3 tony byly slabsi a jeden silnejsi!) a dynamiku hry (prakticky okamzite zmeny stylu hry z ja-busim-akord do ja-si-lehce-hraji-s-motivem).
(*) Duvody meho presvedceni - zduraznuji ze jde o hodnoceni technicke narocnosti, nestaram se o melodicnost nebo procitenost hry:
Jedna ruka typicky nedela nic jineho nez s vysokou repetici busi do klaves prakticky nemenny akord, popripade akord lehce alterovany ale ofsetnuty maximalne o tercku bokem. V mezicase druha (melodicka) ruka si hraje s motivem na dosti omezenem rozsahu, bud opet formou rychle repetice minimalne menenych akordu, nebo temer Mozartovsky za sebou kladenymi tony (ktere se daji i v takoveto rychlosti velmi dobre hrat). Na klaviristu nejsou kladene naroky rozdilne sily stisku klaves - je jedina melodie, ktera je bud v leve nebo prave ruce, tzn. je pouze jediny hlavni motiv.
PS: Vsem kdoz docetli mou radoby hudebni analyzu az sem gratuluji.
PPS: Molly, to video s retezem je moc povedene. Diky. A taktez diky i za onen odkaz na "Death song". Aspon se uz nebudu bat klikat na tve odkazy, ze mi oderves usni bubinky prebasovanou kakofonii (pa)zvuku.
