Page 26 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 23:55 24. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Absinthorix wrote:Na to nekoukej na mě

já si tak prošustroval jeden horko těžko získaný kámen
To byla spis otazka do vetru *koukne na team*
Jinak zas atrefaktovej cep je lahudka, coz se o scimu uplne rict neda
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 23:59 24. Apr 2012
by Prasokralik
xxxMajkyxxx wrote:Prasokralik wrote:cena za kritiky je holt menší dmg a aspon na thalii se to projevilo, na jiných serverech díky stejné možnosti elementu nemá cenu stavet jinou zbran nez scimitar jako jednoruč
Jsi si jisty, ze ty kritiky to alespon dorovnaji? Ja vubec
Máš jich statisticky mnohem víc, takže ano. Chtel jsi mít velkou šanci na krit, proto sis ten scim bral. Tak se ale smiř s tím, že sustain dmg je zkrátka menší. Dostaneš s ním časteji kritik než s longswordem, fakt.
A proč se nezastáváš třeba rapíru, který je na tom podobně a navíc nejde ani nakouzlit ostrostí?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:02 25. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Prasokralik wrote:xxxMajkyxxx wrote:Prasokralik wrote:cena za kritiky je holt menší dmg a aspon na thalii se to projevilo, na jiných serverech díky stejné možnosti elementu nemá cenu stavet jinou zbran nez scimitar jako jednoruč
Jsi si jisty, ze ty kritiky to alespon dorovnaji? Ja vubec
Máš jich statisticky mnohem víc, takže ano. Chtel jsi mít velkou šanci na krit, proto sis ten scim bral. Tak se ale smiř s tím, že sustain dmg je zkrátka menší. Dostaneš s ním časteji kritik než s longswordem, fakt.
A proč se nezastáváš třeba rapíru, který je na tom podobně a navíc nejde ani nakouzlit ostrostí?
Protoze jsem rapier nikdy zadnej nevidel....tezko se muzu neceho takoveho zastavat. Navic je rapier vyuzitelnej pro dexovky, kdezto savle ne.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:03 25. Apr 2012
by KaTo
Prasokralik wrote:...nejde ani nakouzlit ostrostí?
Are you sure? Byl bych přísahal, že elfině Keen na kord sesílali (jo, já vím, že na Wikině nic takovýho není).
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:16 25. Apr 2012
by Aulus
xxxMajkyxxx wrote:
Jestli je tu nekdo borec pres pravdepodobnost, budu rad kdyz si s tim pohraje

Počítat pravděpodobnost ani není moc potřeba. Stačí snad říct, že průměrná rána
scimitarem je s tebou uvedenými údaji
27,55 a u
dlouhého meče je to
32,4. Z toho už lze něco usuzovat

.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:19 25. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Aulus wrote:xxxMajkyxxx wrote:
Jestli je tu nekdo borec pres pravdepodobnost, budu rad kdyz si s tim pohraje

Počítat pravděpodobnost ani není moc potřeba. Stačí snad říct, že průměrná rána
scimitarem je s tebou uvedenými údaji
27,55 a u
dlouhého meče je to
32,4. Z toho už lze něco usuzovat

.
Slo mi spis o celkovy rozdil dmg obou zbrani napriklad v deseti kolech boje. Tam uz by bylo potreba brat v uvahu jaka je pravdepodobnost padnuti kritiku tou kterou zbrani.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:21 25. Apr 2012
by Aulus
xxxMajkyxxx wrote:Aulus wrote:xxxMajkyxxx wrote:
Jestli je tu nekdo borec pres pravdepodobnost, budu rad kdyz si s tim pohraje

Počítat pravděpodobnost ani není moc potřeba. Stačí snad říct, že průměrná rána
scimitarem je s tebou uvedenými údaji
27,55 a u
dlouhého meče je to
32,4. Z toho už lze něco usuzovat

.
Slo mi spis o celkovy rozdil dmg obou zbrani napriklad v deseti kolech boje. Tam uz by bylo potreba brat v uvahu jaka je pravdepodobnost padnuti kritiku tou kterou zbrani.
Však to jsem v úvahu vzal. Rozpočítal jsem to na kritiky a normální rány (do 20) a vydělil 20.
Edit: Akorát jsem k tomu teda nepřipočítal to číslo na kostce. Prostě jsem řešil jen kritik/nekrit.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:31 25. Apr 2012
by Prasokralik
KaTo wrote:Prasokralik wrote:...nejde ani nakouzlit ostrostí?
Are you sure? Byl bych přísahal, že elfině Keen na kord sesílali (jo, já vím, že na Wikině nic takovýho není).
Sesílat to můžeš na co chceš. Ale jen na sečnejch to bude fungovat

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:54 25. Apr 2012
by Pajule
vadí mi ten hrozně dlouhej čas než se něco ucraftí..a to nejsem crafter..Smekam před tima co dělají nějaké řemeslo, já bych na to neměla nervy. Zajímalo by mě proč se tohle udělalo? to to má být podobné realu? nebo proč? craft je fajn, ale takhle se na to podle mě každej vykašle brzo

ale nevim to je můj názor. Po dlouhých letech se zastávám crafterů

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 06:07 25. Apr 2012
by -RoF-
Prasokralik wrote:KaTo wrote:Prasokralik wrote:...nejde ani nakouzlit ostrostí?
Are you sure? Byl bych přísahal, že elfině Keen na kord sesílali (jo, já vím, že na Wikině nic takovýho není).
Sesílat to můžeš na co chceš. Ale jen na sečnejch to bude fungovat

kucik wrote:
Kouzlo keen/ostrost rozsireno i na bodne zbrane.
Je tedy mozne ocarovat zbrane, ktere maji v zakladu zraneni:
Bodne, secne, bodno-secne
Neni mozne ocarovat zbrane se zranenim tupym a tupo-bodnym.
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 294#p84294
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 06:18 25. Apr 2012
by Bahnak
K těm zbraním, DMG a rozsahům, čísla tu máte hezké, ale ono celé počty kolem této věci jsou o něco složitější.
Nejde rozepsat DMG a průměrovat bez AC soupeře, tedy šance na kritik není jen dána zbraní, ale hlavně soupeřem, když si rozepíšete odstupňované AC do kterých útočíte a trošku si pohrajete s pravděpodobností, tak vám vyjdou trochu jiná čísla, kde mimojiné simík dlouhý meč hravě předčí v lecčem a dlouhý meč zase jinde. Ale jsou to fakt už šílená čísla, řeší se normal/WM mod, devast, keen, počet útoků, počítáte s pravděpodobností zásahu, pravděpodobností kritiku, pravděpodobností potvrzení kritiku a teprve pak řešíte DMG. Pár lidí se tady na servru touto problematikou zabývalo, osobně jsem simík rozpitvával také a za sebe můžu říct, že třeba pro WM s devastem je to ultimátní hračka.
K tomu keenu - je to už nějaký pátek co Kucik tu úpravu kouzla dělal, pokud na kordu keen nefunguje, doporučuji to řešit v chybách. Co vím já tak funguje perfektně.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 09:55 25. Apr 2012
by Grin
k tomu pripocitejte ruzne buffy ,specky , sily a jine konstatni dmg , ktere jsou pro vsechny zbrane stejne a ktere se kritikem nasobi. Ale jak rekl bahnak, zalezi proti jakemu ac utocite...V tomhle mi prijde Thalie kouzelna, ze se neda jednoznacne rict takhle zbran je nej...
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 22:49 25. Apr 2012
by -darkvision-
vadí mi ten hrozně dlouhej čas než se něco vyexpí..a to nejsem exper..Smekam před tima co expí, já bych na to neměl nervy. Zajímalo by mě proč se tohle udělalo? to to má být podobné realu? nebo proč? expy jsou fajn, ale takhle se na to podle mě každej vykašle brzo

ale nevim to je můj názor. Po dlouhých letech se zastávám experů

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 23:01 25. Apr 2012
by Pajule
vtipnej

jako vždycky darku, nevim zda craftíš, ale asi ne páč kdybys craftil, tak bys věděl kolik času trvá udělat jeden výrobek

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 07:26 26. Apr 2012
by Theogil I
Pajule wrote:vtipnej

jako vždycky darku, nevim zda craftíš, ale asi ne páč kdybys craftil, tak bys věděl kolik času trvá udělat jeden výrobek

To víš, že craftí (craftil) a jak. Myslím si, že moc dobře ví o čem to je a snažil se svým vlastním způsobem říci (a já to také tak vidím), že je třeba na craft nahlížet stejně jako na například expení. Mě třeba craft moc baví, někoho baví lov NPC potvor, jiného lov PC zlounů (či dobráků

). Doba výroby je podle kvality výrobků a je to jeden z faktorů, který by měl určovat jeho cenu (dostupnost matriálů, náklady na výrobu, náklady na vyučení se a doba výroby). Trvat výroba méně, myslím si, že i lidé by si těch věcí vážili méně a to z důvodu, že od jisté úrovně nejsou peníze problém, materiál problém, na čas a náklady na vyučení se už tak nějak zapomnělo a tak zůstává pouze ta dlouhá doba výroby, což top výrobkům zaručuje nějakou vážnost.
Dokonce jsem Kucikovi navrhoval doby výroby prodloužit

. Mělo to své důvody - snížení materiálové náročnosti na vyučení se, tím pádem snížení ceny vyučení, z top výrobků udělat luxusní zboží. Bylo mi řečeno, abych to neříkal moc nahlas, že by jste mě ukamenovali a dnes musím uznat, že měl nejspíš Kucik pravdu, protože, když to vadí necrafterů, jak by se na to tvářili neortodoxní crafteři? Takže tohle je možná důvod proč je výroba top výrobků tak dlouhá.