Page 26 of 66

Re: Volby

Posted: 18:47 17. Jan 2013
by Aulus
J.F.Payne wrote:Tak 10 000 je zrovna příklad někoho s fakt extrémně nízkým příjmem. Pokud někdo kdekoliv dělá na plnej úvazek, má příjem o dost vyšší. Bejt bez práce je na hovno, to je jasný.
Dnes mě překvapil článek na Novinkách: Chudoba ohrožuje desetinu Čechů, čtyři z deseti nemají na dovolenou.

Článek shrnu do pár bodů:

Počet obyvatel: 10 532 770 (prosinec 2010, Wiki)
Lidé ohroženi chudobou: 936 000
Oproti loňsku: + 50 000
Hranice chudoby: 111 953 Kč (roční příjem), 9329 Kč (měsíční zůstatek)
Obtíže má: 65,4% domácností (8,2 % velké)

Týdenní dovolená: 40% obyvatel si nemůže dovolit (4 lidé z 10)
Obden maso k jídlu: 10% obyvatel si nemůže dovolit (každý desátý člověk)
Vytápění bytu: 5,7% nemůže dostatečně

V případě nečekaného výdaje ve výši 8500 Kč (nemoc, nehoda...): 2/5 rodin na to nemá
Splácení půjček: 17% rodin s tím má problémy

Průměrný roční příjem: 143 100 Kč / osoba (rok 2009)
Lidé s vyšším vzděláním: o 3,4/ vyšší (170 400 Kč)
OSVČ: 3,2 % nižší (162 400 Kč)
Domácnosti nezaměstnaných: 78 600 Kč roční příjem

Průměrný příjem občana ČR: nedosahuje na něj 60% obyvatel
Průměrný příjem v čísle: 143 000 Kč / rok
Za chudé lidi se považují: lidé s příjmem 112 000 až 130 600 korun / rok
Zdroj: http://www.novinky.cz/finance/239169-ch ... lenou.html
Extrémně nízký příjem má 10% obyvatel? Hmmm... vůbec to není alarmující, že? :wink:

Re: Volby

Posted: 18:49 17. Jan 2013
by Krysak
Braenn wrote:
Židovskozednářské spiknutí! A já jsem hrdá, že náš budoucí prezident je členem. :twisted:

Image

Re: Volby

Posted: 18:49 17. Jan 2013
by KaTo
J.F.Payne wrote:...řekněme, že se měl líp učit, nebo víc pracovat.
Řeknu to takhle - dokud většina národa má co jíst, kde spát a teče mu teplá voda, ať si 10% pracháčů má měsíčně přes 100 000.
Problém je, že se v republice rozvírají nůžky mezi tou "většinou", která pomalu chudne a tou menšinou, která má tendece se chovat (včetně našich rádoby pseudovolených zástupců a zákonodárců) ve smylu: "Oni nemají na chleba? Tak ať jedí koláče!"

Re: Volby

Posted: 18:50 17. Jan 2013
by J.F.Payne
Aulus wrote:Extrémně nízký příjem má 10% obyvatel? Hmmm... vůbec to není alarmující, že? :wink:
Víceméně to souhlasí s procentem nezaměstnanosti, takže mi to zas až tak alarmující nepřijde.
Ano, nezaměstnanost je špatná. Ne, nevím co s tím dělat.
Ale vím, že když bohatým zvedneš daně, sotva se to zlepší.

Já bych spíš šel cestou nižších daní pro osoby s nízkými příjmy. Pod nějakou kritickou hranici klidně nulového. Podotýkám, že sociální a zdravotní pojištění nejsou daně.

Re: Volby

Posted: 18:52 17. Jan 2013
by Aulus
J.F.Payne wrote: EDIT: A na ten Katův argument se nedá nic namítnout, je to jistě pravda. Nicméně podotknul bych, že snahy o to, aby každý vydělával stejně, tu už byly, a skončilo to hrozně...
Sorry, ale tohle je demagogie jako prase. Nikdo z nás nic takového nenapsal a rozhodně si nemyslím, že by všichni měli vydělávat stejně!

Progresivní daň je opatření, které pomáhá zabránit konstantnímu snižování sociálního zajištění, které stát poskytuje. A pomáhá zbrzdit proces chudnutí a rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a nejchudšími. Pokud si myslíte, že i to rozevírání nůžek je v pořádku, tak pak asi už vážně nemáme o čem diskutovat. Vaším ideálem je politický systém Anglie a dalších zemí v 19. století. Aby to taky neskončilo prací dětí v továrnách za pár šušňů (akorát že načerno). :wink:

Re: Volby

Posted: 18:53 17. Jan 2013
by drake127
Braenn wrote:Tak zas nebuď naivní. :) Ono se to dost odráží i od titulů a podobných věcí, a pak jsou práce, kde můžeš dělat na dva plné úvazky práci, ve které přicházíš o nervy a kterou by ti leckdo nedělal ani za trojnásobek, ale přesto je +-10k maximum, na které si sáhneš. A nemáme jen Prahu.
Jak jsem pravil, státní správa prostě stojí za prd a moje daně kradou lidi, který bych nejraději zastřelil a nedostanou lidi, kterým bych je i povinnou mírou remcání nechal (zdravotnictví, školství (včetně vědy), policie). Tvorba cenové hladiny ve státní správě nefunguje. Nefunguje nabídka/poptávka. Nefunguje tam vlastně nic.
KaTo wrote:To ti řeknu - to první je likvidační věc pro jednotlivce (potažmo rodiny), to druhé znamená o jednu dovolenou na Malorce míň :ewink: .
Při zachování své argumentační role se můžu ptát: A co je mi po tom? Když někomu peníze nestačí (a nezbytné náklady jsou dost relativní pojem), tak si má najít práci, kde ty peníze dostane. Mně přijde, že Evropa je dost velký stát s volným oběhem zboží a služeb. Jo, že si Evropa žije nad poměry a lidé mají náklady, které dřív neměli? Já si ještě pamatuju dobu, kdy jsme koupi pažitky považovali za rozhazování!

Re: Volby

Posted: 18:54 17. Jan 2013
by Aulus
J.F.Payne wrote: Já bych spíš šel cestou nižších daní pro osoby s nízkými příjmy. Pod nějakou kritickou hranici klidně nulového. Podotýkám, že sociální a zdravotní pojištění nejsou daně.
Jenže to by se velká část lidí snažila vydělat jen pod tento příjem čistě a zbytek by šel "černou" cestou. Tohle by fakt nedopadlo dobře.
Btw. je to podle mého mnohem levicovější než progresivní daň.

Re: Volby

Posted: 18:57 17. Jan 2013
by Braenn
Aulus - Jenže ono to má i stinnou stránku. Bohatí budou dávat víc - super myšlenka! Ale už zde zmiňovaný Depardieu ukázal, jak se na to dá reagovat, a já se mu popravdě ani nedivím. Teda divím se, že zrovna Rusko, ale to je spíš gesto.
Pakliže stát vytvoří extrémně zlé podmínky pro přítomnost bohatých, těm, narozdíl od těch chudých, nic a nikdo nebrání v tom, přitulit se k zemi, kde na ně budou méně oškliví.

Což znamená, že ti ubude hodně těch, kteří těch svých 55% platí ze sta, a zbudou ti ti, kteří to platí z deseti. A také přibude těch, kteří začnou přiznávat méně. A těm se taky nedivím. Na čemž stát v důsledku ohromě vydělá.

Re: Volby

Posted: 18:57 17. Jan 2013
by J.F.Payne
Aulus wrote:Sorry, ale tohle je demagogie jako prase. Nikdo z nás nic takového nenapsal a rozhodně si nemyslím, že by všichni měli vydělávat stejně!

Já vím, žes to nenapsal, ale přišlo mi, že nějak nechápeš, proč má manažer nějaké firmy velké peníze, zatímco chudák soustružník má sotva pětinu jeho platu...
Aulus wrote:Progresivní daň je opatření, které pomáhá zabránit konstantnímu snižování sociálního zajištění, které stát poskytuje.
Bezpochyby. Ale na jak dlouho? Nezapomínej, že čím větší (a složitější) daně a daňový systém, tím hůř se vybírají a jejich výnosnost klesá. Nehledě na to, že podnikatelské subjekty se díky evropskému právu přesídlí jinam, a nebudou tomuhle státu odvádět víc, než bude nutné.... ó ano, to je socialistická cesta do řitě.
Aulus wrote:A pomáhá zbrzdit proces chudnutí a rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a nejchudšími. Pokud si myslíte, že i to rozevírání nůžek je v pořádku, tak pak asi už vážně nemáme o čem diskutovat. Vaším ideálem je politický systém Anglie a dalších zemí v 19. století. Aby to taky neskončilo prací dětí v továrnách za pár šušňů (akorát že načerno). :wink:
To pomáhá, ovšem je to dosti umělý zásah do společnosti. Cesta k lepšímu je cesta investování, nových pracovních míst, obnovení výroby v Evropě a nepodporování levných asijských výrobků... ale to se řekne :))

Re: Volby

Posted: 18:57 17. Jan 2013
by Aulus
drake127 wrote:A co je mi po tom? Když někomu peníze nestačí (a nezbytné náklady jsou dost relativní pojem), tak si má najít práci, kde ty peníze dostane. Mně přijde, že Evropa je dost velký stát s volným oběhem zboží a služeb. Jo, že si Evropa žije nad poměry a lidé mají náklady, které dřív neměli? Já si ještě pamatuju dobu, kdy jsme koupi pažitky považovali za rozhazování!
A ty si myslíš, že to vždycky jde? Vážně máš dojem, že je tolik možností k zaměstnání pro každého? Ano, nějaké jsou, ale tak okolo 8000 měsíčně. Prohlášení podobného typu jsou velice naivní. Evidentně si (a buďme za to rádi) nic podobného nezažil.

Re: Volby

Posted: 19:00 17. Jan 2013
by Krysak
J.F.Payne wrote:
Aulus wrote:Extrémně nízký příjem má 10% obyvatel? Hmmm... vůbec to není alarmující, že? :wink:
Víceméně to souhlasí s procentem nezaměstnanosti, takže mi to zas až tak alarmující nepřijde.
Ano, nezaměstnanost je špatná. Ne, nevím co s tím dělat.
Jen si zatipuju, opravdu o Vás nic nevím.

J.F. Payne - Předpokládám student, zajištěný, z dobrých finačních poměrů. Vazba na sociiálně slabší skupiny blízká nule, přestože může být jeho vzdělání vlemi blízko sociálním sférám. ANalogické povahové rysy jako redakce Nového Prostoru - sami jezdili v autech za miliony, měli na stole počítače od Applu, kafíčko si dávali na Václaváku do nákladů a učili bezdomovce, co je správné.

Aulus - rodiče bud učitelé, nebo lékař a učitel. Poměry slušné, výchova zaměřená spíše na morání hodnoty, tedy do současné doby nevhodná, protože ted se nosí respektovat jen své zájmy:). Přestože není sám chudý, pohybuje se i oblasti, či do ni vidí. Zde vidím tu vazbu na učitele, doktora.

Co, pletu se moc?

Re: Volby

Posted: 19:00 17. Jan 2013
by KaTo
drake127 wrote:
KaTo wrote:To ti řeknu - to první je likvidační věc pro jednotlivce (potažmo rodiny), to druhé znamená o jednu dovolenou na Malorce míň :ewink: .
Při zachování své argumentační role se můžu ptát: A co je mi po tom? Když někomu peníze nestačí (a nezbytné náklady jsou dost relativní pojem), tak si má najít práci, kde ty peníze dostane. Mně přijde, že Evropa je dost velký stát s volným oběhem zboží a služeb.
Problém je to v okamžiku, kdy tuhle "většinu" národa dožene "menšina" národa k tomu, že zvolí nějakýho extrémistu.
Btw - jasně, už chápu - proto tu máme ukrajinské uklízečky a kopáče a slovenské zdravotní sestry, proto v německu mluví doktoři plyně česky (a uklizeči a kopáči turecky). Oni se zachovali tržně...zvedli se z toho pejru co mají doma a šli za lepším - to že teĎ v německu mají z turků stáhlý půlky (jako například ve Francii z arabů) do tvé logiky "hladová lůza se zvedla a šla za lepším platem" spadá jak?

Jistě ty si zvedneš (bez urážky :D ) prdel a odletíš do teplých krajin, kde se lidi mají sluníčkově a tenhle marast tu necháš požrat se navzájem, ale tuhle volbu jaksi nemůže (z různých důvodů) provést každý. Ale i kdyby mohl...myslíš že to je řešení? (viz německo, viz francie)

Re: Volby

Posted: 19:02 17. Jan 2013
by kucik
Prosimvás kdyžuž tu tak pěkně rozebíráte kdo kolik odvede, zde http://kalkulacky.idnes.cz/cr_kalkulato ... y-2013.php je kalkulačka. Podívejte se, kolik odvede a kolik dostane ten s hrubou mzdou 10 000 a ten s hrubou 100 000. A také kolik za ně odvede zaměstnavatel.

Re: Volby

Posted: 19:02 17. Jan 2013
by J.F.Payne
Aulus wrote:
J.F.Payne wrote: Já bych spíš šel cestou nižších daní pro osoby s nízkými příjmy. Pod nějakou kritickou hranici klidně nulového. Podotýkám, že sociální a zdravotní pojištění nejsou daně.
Jenže to by se velká část lidí snažila vydělat jen pod tento příjem čistě a zbytek by šel "černou" cestou. Tohle by fakt nedopadlo dobře.
Btw. je to podle mého mnohem levicovější než progresivní daň.
Pokud vydělá pod tu zákonem omezenou hranici, což prokáže řádné účetnictví, a pokud si zbytek vydělá na nějakých brigádách (které se taky buď daní, nebo lze odpracovat jen určitý počet hodin ročně), tak je to v pořádku... nulové zdanění je, pravda, velká hovadina (ostatně, zapomněl jsem na to, že sociální dávky se nedaní), ale nějaké daňové zvýhodnění ekonomicky slabších by existovat mohlo.

Re: Volby

Posted: 19:04 17. Jan 2013
by J.F.Payne
Krysak wrote:Co, pletu se moc?
Co se mě týká, tak se pleteš skutečně moc :)))