Page 27 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:24 26. Apr 2012
by Shaman88
Já v tom nevidím rozdíl. Když příjdeš za kamarádem crafterem a řekneš mu aby ti něco vycraftil tak ti to většinou vycraftí za náklady nebo za minimální přiražku a je jedno jestli to dělá 20 minut nebo 4 hodiny... jedinej kdo na tom prodělává čas je ten crafter.
Zajímalo by mě Theogile kolik procent zhruba výrobků z tvého craftu jsi prodal hráčům za cenu výrazně vyšší než cenu nákladů?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:30 26. Apr 2012
by kucik
Jenže znám craftery, který přesně timhle stylem sklouznou k tomu, že to každýmu kamarádovy dělaj výrobky za náklady, trávěj s tim spoustu času a pak je sere, že vlastně nedělaj nic jinýho, než craftěj.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:36 26. Apr 2012
by Absinthorix
Jejich mínus ne?


Podle mě by bylo rozumnější snížit dobu výroby ALE o to víc zvednout výrobní náklady na jednotlivé výrobky... Cena se zachová, nákladoví crafteři budou dělat za náklady dál a třeba nebudou nasraní, že "jen" craftí...

Zároveň se tím zvedne "respekt" z výrobku tedy... když si crafter ještě navíc řekne o hlubokodolskou přirážku za hvězdu...

Edit: psáno z pohledu, že OD jistého levelu nejsou peníze problém |tak i DO jistého věku není problém čas

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:46 26. Apr 2012
by Molly23
Já bych třeba spíš udělal suroviny jako... no třeba myslím na démoně nějaké kovy padají jen z golemů atd.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:53 26. Apr 2012
by Shaman88
kucik wrote:Jenže znám craftery, který přesně timhle stylem sklouznou k tomu, že to každýmu kamarádovy dělaj výrobky za náklady, trávěj s tim spoustu času a pak je sere, že vlastně nedělaj nic jinýho, než craftěj.
Jenže to je naprosto normální chování, že lidem které znáš neúčtuješ prachy navíc.
A oni pak dělají to samé... Pokud se snažíš systémem toto potlačit tak je to celkem naivní přístup.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 10:57 26. Apr 2012
by Nalkanar
Já jsem s dobou a náklady docela smířený. Spíš by se mohlo o supportění méně bavit na fóru a více to vychytávat ve hře, když se to nesmí. :roll:

Nakonec to není opravdu až tolik o nákladech, jako spíš o stráveném času a o tom mít ten skill pro výrobu daného výrobku.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:01 26. Apr 2012
by KaTo
Shaman88 wrote:
kucik wrote:Jenže znám craftery, který přesně timhle stylem sklouznou k tomu, že to každýmu kamarádovy dělaj výrobky za náklady, trávěj s tim spoustu času a pak je sere, že vlastně nedělaj nic jinýho, než craftěj.
Jenže to je naprosto normální chování, že lidem které znáš neúčtuješ prachy navíc.
A oni pak dělají to samé... Pokud se snažíš systémem toto potlačit tak je to celkem naivní přístup.
Pokud se zvednou náklady (výrobní), tak z pohledu ne-lootících postaviček budou všechny holt dál chodit v hadrech z první lokace :lol: , případně se vyspí s Arií :twisted: :lol: :lol: , mno.
(btw - moje epická nelootící postavička doposud chodí v šatech z prvotní lokace :lol: :lol: , protože (na) lepší v řádech statisíců nemá. Pokud by se měli ještě zvednout ceny, tak potěškoště :roll: aneb rozevíráme nůžky mezi power-buildy a creepery "s časem na kolečkování" a "zbytkem" herní populace :wink: ).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:23 26. Apr 2012
by -RoF-
No to, že někdo něco má s Arii neznamená velké snížení ceny, beztak je cena vždy minimálně dvojnásobek nákladů ;).

Jinak to, že někdo craftí a prodává za náklady. Sice ano jeho problém ztrácí na tom čas. Ale přece byna to šlo reagovat i IC ne? Ten kazí ceny, kazí obchody ostatním řemeslníkům, na pranýř s ním! A tak dále.
Ale jak psal Nalk, to tu ve hře nikdo nepostihuje. Ikdyž je pravda, že je někdy těžké to někomu dokázat.

S těma golemama to sice není špatné, ale pokud to někdo přežene s natavením NPC, tka to zase dají jen ty power buildy jak píše Kato.

Stejně ale u craftu platí pár zákonů. Třeba začínající crafter je rád za každý kšeft, jakmile má dost práce, tak je rád, vydělává a expí craft. Jakmile se dostane na top, začne ho to štvát, že má moc práce a málo času. Prostě to omrzí. A tak si začne hledat náhradníka začínajícího craftera a tohle je takový koloběh :).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 11:34 26. Apr 2012
by kucik
Shaman88 wrote:
kucik wrote:Jenže znám craftery, který přesně timhle stylem sklouznou k tomu, že to každýmu kamarádovy dělaj výrobky za náklady, trávěj s tim spoustu času a pak je sere, že vlastně nedělaj nic jinýho, než craftěj.
Jenže to je naprosto normální chování, že lidem které znáš neúčtuješ prachy navíc.
A oni pak dělají to samé... Pokud se snažíš systémem toto potlačit tak je to celkem naivní přístup.
Nesnažim. Pouze na to upozoňuju. Už jsem taky viděl hráče, co si necha smazat epickou postavu, aby nemusel všem pořád něco craftit.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:39 26. Apr 2012
by Theogil I
Shaman88 wrote:Já v tom nevidím rozdíl. Když příjdeš za kamarádem crafterem a řekneš mu aby ti něco vycraftil tak ti to většinou vycraftí za náklady nebo za minimální přiražku a je jedno jestli to dělá 20 minut nebo 4 hodiny... jedinej kdo na tom prodělává čas je ten crafter.
Zajímalo by mě Theogile kolik procent zhruba výrobků z tvého craftu jsi prodal hráčům za cenu výrazně vyšší než cenu nákladů?
Na každý výrobek jsem si dával přirážku min. 10%. Jediný kdo měl výrobky za náklady byl brácha - směnný obchod za protivýrobky za náklady.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 15:06 26. Apr 2012
by -darkvision-
Já nevím jak to chodí u vás nahoře. Ale třeba co se týče cen, tak dole jsou jistá kolektiva. Proto například tam je vše za náklady v rovině jedné rodiny, klanu etc.

Co se týče povrchu, nevím jak to tam máte nastavený. Jak pohlížíte na ty co dělaj jen v nákladech a tak.

Pokad zvednete náklady je třeba počítat s tím, že už při nynějších nákladech jsou lidé, kteří si na top nešáhnou. Takhle by k nim přibyli akorát další.

Čas bych neupravoval na úkor vyšších nákladů. Není problém si tu nalootit XY statisíc. To by craft (pro některé) akorát urychlilo a zjednodušilo.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:26 26. Apr 2012
by Nalkanar
Já osobně mám několik cenových kategorií. Pro lidi, se kterýma chodím v partě a tak, tak tam je to za náklady, když jde o meteor, tak o něco více (meteor se mě osobně neshání příliš snadno). Pak mám běžné ceny pro drtivou většinu a pak mám speciální ceny pro ty, kteří serou mojí postavu. :mrgreen:

A běžná cena se pohybuje přibližně na úrovni - náklady x2, což mi příjde jako relativně rozumná cena (tzn. meteorický prsten za cca 400-500 měšců).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 22:48 26. Apr 2012
by Thenesen
Nalkanar wrote:Já osobně mám několik cenových kategorií. Pro lidi, se kterýma chodím v partě a tak, tak tam je to za náklady, když jde o meteor, tak o něco více (meteor se mě osobně neshání příliš snadno). Pak mám běžné ceny pro drtivou většinu a pak mám speciální ceny pro ty, kteří serou mojí postavu. :mrgreen:

A běžná cena se pohybuje přibližně na úrovni - náklady x2, což mi příjde jako relativně rozumná cena (tzn. meteorický prsten za cca 400-500 měšců).
ti co serou tvoji postavu :D:D tem neudelas zadnej prsten

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 22:54 26. Apr 2012
by Nalkanar
To je taky možnost... celkem logická :)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 06:21 27. Apr 2012
by Bahnak
Hmmm, z golemů že nepadá craftový kov? A co to teda dropuje ten Mithrilovej v Krynu ve věži když ne tohle? *zakroutí hlavou*

Jinak s tím vyráběním za náklady - podtemno je v tomhle fakt jiný, když hrajete drowa z nějakého klanu, který je bohužel jedinným klanem ve hře a hraje v něm 15-20 lidí, tak se ta možnost výroby za náklady vskutku nabízí sama, neboť "ty podrbeš mě a já zase tebe" tam funguje na trošku vyšším levlu než na povrchu.
Každopádně i na povrchu jsou různá uskupení hráčů a věřím že si taky nedávají mezi sebou věci za "náklady x 2".
A nejsem zrovna naivní v představě že hráči z jedné guildy by se nesnažili navzájem si pomoci.

Jinak ať nejsem OOT , tak poslední dobou mi vadí tyto věci které jsem marně doufal že budou po těch letech ošetřeny:
:arrow: Stále se nestackují tuny věcí které by se stackovat měly, převážně craftové suroviny ala peří plivníka atd.
:arrow: Craftové suroviny alkáče se i po zpracování tváří jako trofeje k prodeji u vetešníka, tedy alkáč nemůže již nikdy použít u vetešníka či kožešníka repliku "prodám ti vše co mám u sebe", neboť by tím přišel o půlku craftových surovin.
:arrow: Spousty bylinek se při zpracovávání v hmoždíři sice stanou "zpracovanými" a stackovatelnými, ale nestackují se automaticky tak jako většina bylinek. Jde například o všechny houby, aloe, comfru...
:arrow: Stále po těch letech nikdo neupravil zbrojíře v Karathě, nabízí v truhle věci za X peněz a když je člověk vezme do ruky a jde platit k NPC obchodníkovi, řekne si o trojnásobek...