Page 29 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:43 22. Jun 2012
by kucik
Ne. Při těžení se sice potvory přibližují, ale útok je už na AI scriptech.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:33 22. Jun 2012
by Caehan
Chci se ještě jednou zeptat ohledně zvířat v interiérech. Nedávno jsem měl na tohle téma krátkou rozpravu, ze které jsem si odnesl pěkný zmatek v hlavě.

Co jsem myslel, že platí:
  • Muly smí teoreticky všude, ale pokud je zatáhnu do obydlené stavby, porušuji pravidla, protože v reálu by mě s mulou hned vykopnuli... pokud se na to místo musí sešplhat po provaze nebo po žebříku, taktéž bych se tam s mulou neměl objevovat.
  • Koně smí na stejná místa, jako muly, ale navíc s tím omezením, že na nich v interiérech nesmím jet, jen je vést.
Kámen úrazu byl u jedné nejmenované stavby (která původně asi sloužila jako obydlí inteligentních humanoidů, ale teď jsou v ní jen nestvůry, které záhy umřely, takže mula asi už neměla komu vadit)... tam nesmím nikdy? Nebo se tam nesmí, protože je vchod úzký, a mula se tam nevejde? Nevím, mám v tom guláš. Pokud mi to někdo objasní, budu vděčný.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 22:43 22. Jun 2012
by kucik
Mula nesmi do obydlenych a civilizovanych mist, kdekoliv by to mohla znecistit produktem sveho traviciho ustroji.
Navic nesmi tam, kam by ji kopejtka nedonesla a kam by neprotahla zadek. Shody byvaji podobnym problemem.

Pro kone plati totez. Navic to, co pises.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 00:58 28. Jun 2012
by Caehan
Vysvetlil by mi někdo, čím je způsobené to neustálé "přerušil jsi své soustředění" při meditaci?

Pak bych měl ještě dotaz na kouzlo "vyvolej silnějšího nemrtvého," silnější spektra sem tam nejde odvolat a nepomůže ani meditace ani relog, po relogu akorát zmizela z družiny, ale stále postavu následovala, jako by tomu tak bylo. Podruhé se dokonce po zabití objevila v další lokaci, ale za postavou už něšla. Upír i Velitel rytířů zkázy jde odolat normálně.

Neví někdo, čím to je? Je to problém kouzla?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 02:06 28. Jun 2012
by D_E_K_A
Caehan wrote:Vysvetlil by mi někdo, čím je způsobené to neustálé "přerušil jsi své soustředění" při meditaci?

Pak bych měl ještě dotaz na kouzlo "vyvolej silnějšího nemrtvého," silnější spektra sem tam nejde odvolat a nepomůže ani meditace ani relog, po relogu akorát zmizela z družiny, ale stále postavu následovala, jako by tomu tak bylo. Podruhé se dokonce po zabití objevila v další lokaci, ale za postavou už něšla. Upír i Velitel rytířů zkázy jde odolat normálně.

Neví někdo, čím to je? Je to problém kouzla?

Hmm, no přerušit soustředění ti může někdo, kdo zrovna "vlezl" nebo "vylezl" z party. Možná i útočící nepřítel, to mám odzkoušené (bylo by to logické).
Co se týče těch nemrtváků.. to jsi to zkoušel v modulu zřejmě hádám a za jakou postavu? Nemám s tím zkušenost... mohlo se to bugnout třeba něčím.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 03:28 28. Jun 2012
by Caehan
D_E_K_A wrote:
Caehan wrote:Vysvetlil by mi někdo, čím je způsobené to neustálé "přerušil jsi své soustředění" při meditaci?

Pak bych měl ještě dotaz na kouzlo "vyvolej silnějšího nemrtvého," silnější spektra sem tam nejde odvolat a nepomůže ani meditace ani relog, po relogu akorát zmizela z družiny, ale stále postavu následovala, jako by tomu tak bylo. Podruhé se dokonce po zabití objevila v další lokaci, ale za postavou už něšla. Upír i Velitel rytířů zkázy jde odolat normálně.

Neví někdo, čím to je? Je to problém kouzla?

Hmm, no přerušit soustředění ti může někdo, kdo zrovna "vlezl" nebo "vylezl" z party. Možná i útočící nepřítel, to mám odzkoušené (bylo by to logické).
Co se týče těch nemrtváků.. to jsi to zkoušel v modulu zřejmě hádám a za jakou postavu? Nemám s tím zkušenost... mohlo se to bugnout třeba něčím.
Nebylo to v modulu a bylo to za postavu klerika.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 13:04 15. Jul 2012
by Prasokralik
Dneska jsem byl svědkem jak u jezevců mága rafl jeho panter do zadnice :) podle mě jde o chybný skript zvířecí frakce, který kontroluje utlumení zvířat u druidů

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:47 16. Jul 2012
by zachy
Mág si musí dávat pozor aby svého přítelíčka neohrozil nějakým plošným spellem.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 09:55 17. Jul 2012
by Prasokralik
Nastackované zapletení a s tím trvalá redukce obratnosti a všeho co s tím souvisí (obrané číslo, záchrané hody případně útočné číslo)

Trochu jsem si to teď s novou postavičkou připomněl, obvykle se to stane, pokud zaplétací potvory naháží víc než jedno zaplétací kouzlo na postavu (například síť a zapletení dotykem hned po sobě)

Jak se toho zbavit? Existují tři možnosti:
1. mt na sobě jakýkoliv předmět na obratnost a ten vysvléct a zase navléct, bug zmizí, nejjednodušší způsob, ale ne každý má bohužel u sebe věci na obratnost, obzvlášť na nízkých levelech
2. relog, bohužel jinak než odhlášením a přihlášením do hry to nejde, meditace nepomáhá
3. pro sebevrahy, nechat se zaplést nanovo bug také zruší, potíž je v tom, že potvorám nedělá nejmenší problém obratem ten bug aktivovat nanovo

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:50 18. Jul 2012
by Prasokralik
Kučíku můžeš prosím osvětlit jak přesně fungují příkazy na zpomalení postavy (pro monka atd.) ?

Díky Ti

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:19 18. Jul 2012
by kucik
/pc slow <procento zpomaleni> nastavi efekt zpomaleni rychlosti na postavu.

Rozah je 0 - 100% zpomaleni.
Na rozdil od /pc slowme se nevypina stejnym prikazem, jako se zapina. Takze pro zapnuti je treba pouzit napr /pc slow 10 (pro zpomaleni 10%) ale pro vypnuti jen /pc slow bez parametru, nebo /pc slow 0

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:23 18. Jul 2012
by Prasokralik
kucik wrote:/pc slow <procento zpomaleni> nastavi efekt zpomaleni rychlosti na postavu.

Rozah je 0 - 100% zpomaleni.
Na rozdil od /pc slowme se nevypina stejnym prikazem, jako se zapina. Takze pro zapnuti je treba pouzit napr /pc slow 10 (pro zpomaleni 10%) ale pro vypnuti jen /pc slow bez parametru, nebo /pc slow 0
díky ti :)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 08:42 21. Jul 2012
by Aillen
Už několikrát jsem se dočetla, že používáním se zbraně nebo štíty a dokonce mnišské rukavice opotřebovávají, a tím ztrácejí na kvalitě.

Jak je to ale s luky? Používám k boji prakticky výhradně luk, a to již hodně dlouho a nevšimla jsem si, že by se nějak opotřeboval.
Špatně se dívám, nebo luky a střelné zbraně vůbec jsou proti opotřebení odolné?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:54 21. Jul 2012
by kucik
Zkousela jsi opravovaci truhlu?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 19:21 21. Jul 2012
by Caehan
kucik wrote:Zkousela jsi opravovaci truhlu?
Opravovací truhla u luků vždy jen prohlásí, že v ní není co opravovat, také to mám odzkoušené, luky se neničí... vzhledem k jejich nevalné účinnosti mi to ani nechybí - s lukem si jeden moc nevydělá a platit víc jak svůj příjem na opravu výbavy je vyhlídka, která mě moc neláká.