Caehan wrote:To je kec, finanční ohodnocení schopostem vždycky neodpovídá, vlastně si troufnu říct, že málokdy.
Tak kde je problém? Běžte tu práci za 300k dělat. Já vám závidět nebudu, naopak vám to budu přát (případně litovat a říkat si, že já bych to ani za ty peníze nedělal).
Ale co vám klidně povím, že na pozicích v těchto sumách, to už opravdu není o známostech, protože nikdo vás nemá rád natolik, aby si ohrozil chod firmy a přišel o desítky milionů (které firma, která si může dovolit takové manažerské platy, za měsíc otočí). Takže reference, to ano, známosti ne.
Aulus wrote:Já mluvím o situaci, kdy už dva roky čekáš na práci, která odpovídá tvé aprobaci, ale žádná podobná nepřichází.
Možná ti křivdím, ale termíny jako "čekat na práci" a "žádná nepřichází" jsi fakt schopen vyslovit, resp. napsat do jediné věty? Přihlašte se ti, kteří se čekáním na práci práce dočkali. Navíc to ještě omezit na práci v oboru, což lidsky třeba chápu, ale statisticky dneska málokdo dělá to, co vystudoval (protože studoval kraviny, co nikoho nezajímají).
Aulus wrote:A když jsme u toho, jak se kdo umí prodat. Nejvyšší průměrný plat po odchodu z vysoké školy mají ekonomové. Je to proto, že by byli vážně nejschopnější?
Ne, nejsou. Ekonomové jsou řekl bych zcela průměrní, ale prostě je po nich poptávka. Naše firma hledá lidi na pozici Senior Manager a Business Director. Ty nabídky tam visí několik měsíců, plat neznám, ale šesticiferný možná bude a nikoho nemůžeme sehnat (nikdo nechodí). Tak kde je teda chyba? Není práce? Na toho managera splní požadavky i pitomec, který chvíli řídil nějakou sámošku na vesnici.
Miell wrote:Myslím si, že ženská, která pracuje s postiženýma dětma není méně schopná než nějakej ajťák.. jen mají každý jiné priority a nadání.
V pořádku, jenže řečeno tvrdě, nestačí mít nadání pro věci, za něž nejsou lidé ochotní zaplatit a péče o postižené nenese žádnou přidanou hodnotu a je závislá na ochotě jiných chovat se "hezky". Asi to nestačí a společnost nemá tak daleko ke smečce řízené evolucí, jak si někteří myslí.
Já jsem ochoten část mých vydělaných peněz přenechat charitě, Aulus je ochoten část mých vydělaných peněz přenechat charitě. Fakt jsem tu já ten špatnej?
Aulus wrote:Nemorální na tom je hlavně to, že téměř žádný člověk tak mnoho peněz (třeba 300 tisíc měsíčně) ke kvalitnímu osobnímu životu nepotřebuje.
Nemorální to jednak není, a druhak je ti po tom naprosté prd, jak jiní utrácí svoje vlastní peníze. I kdyby si s nimi topili v kamnech, tak tvoje peníze to nejsou a nic ti po tom není. Nejdřív si vydělej vlastní a pak je jdi klidně rozdávat do Indie.
Aulus wrote:Lidské životy jsou víc než peníze.
Nejsou, to je zbožné přání naivních idealistů aneb jak by to být mohlo, kdybychom se měli rádi. Pokud si myslíš, že ano, běž se zeptat své pojišťovny, kolik ti vyplatí v případě smrti a kolik v případě zranění (takže prokázaných léčebných nákladů do nějakého limitu). Nebo vojáků, proč se miny dělají tak, aby jen zranili. Nebo konstruktérů, co je to přijatelné riziko. Pokud mi stále neuvěříš, podívej se na vyhlášku (zákon?), kolik přísluší náhrada v případě smrti (bylo to 230 000 Kč?). A jestli cenu lidského života ani potom nevyčíslíš na celkem směšně nízkém čísle, tak se běž podívat z našeho civilizovaného světa někam dál, protože tam to jsou cca stovky dolarů.