Page 296 of 329

Re: Vtípky

Posted: 12:13 21. Nov 2013
by kucik
Otevřený dopis panu Stanislavu Pencovi

Vážený pane Penci,

těší nás Váš neutuchající zájem o policejní symboliku i skutečnost, že se zamýšlíte nad významem právě našeho útvarového znaku. Ústředním motivem našeho znaku je klasický meč s přímou čepelí a křížovou rukojetí, který je již odpradávna velmi častým symbolem práva, boje a moci. Obvykle symbolizuje nebojácnost, čest a cílevědomost. Náš meč má v dutině jílce ukryt pergamen s Kodexem cti naší jednotky, což pro nás zvyšuje jeho magický význam. Zavěšená miska rovnoramenných vah potom symbolizuje spravedlnost a nestrannost při vymáhání práva. Miska je vyrobena z mosazi pocházející z vystřílených nábojnic a po jejím obvodu je vyraženo naše útvarové heslo „Čest a spravedlnost“. 15 jazykových mutací hesla symbolizuje nejen věkovou hranici trestní odpovědnosti v České republice, ale zejména mezinárodní charakter zločineckých skupin, kterými se především zabýváme. Řetězy na kterých je miska zavěšena, mají každý 182,5 článku, což v součtu představuje naši nepřetržitou připravenost sloužit zájmu zákonů a občanů této země. Uvnitř misky je prášková substance bílé barvy, která vyjadřuje symbol převažující formy nelegálních drog proti kterým bojujeme. Na pozadí popsaných symbolů je list konopí, který svými kopinatými listy směřujícími do všech světových stran symbolizuje všudypřítomnost drogového problému a rizik spojených s jejich užíváním. Sedm ostrých listů s pilovitými okraji má reprezentovat syrovou realitu drogové závislosti, která je na hony vzdálena salonním úvahám legalizačních aktivistů. Symbol této rostliny je mementem pokrytectví protidrogových politik těch států, ve kterých bývá téma zneužívání marihuany a jejich rizik bagatelizováno či přímo znásilňováno jako zástupné politické téma. Stonek listu, který zakrývá hrot meče, symbolizuje kořeny tradičních hodnot, na kterých je naše společnost postavena a jejichž ochraně jsme se rozhodli sloužit.

Doufám, že jsem zběžným výčtem významu našeho útvarového znaku, který s hrdostí již více než 22 let nosíme, dostatečně ukojil Vaši badatelskou zvídavost.

V úctě
plk. Mgr. Jakub Frydrych
ředitel Národní protidrogové centrály
Policie České republiky"
Image
Fakt by mě zajímalo, na čem tenhle člověk ujíždí :mrgreen: Můj osobní tip je LSD.

Re: Vtípky

Posted: 13:05 21. Nov 2013
by Puxina
:D

Re: Vtípky

Posted: 17:04 21. Nov 2013
by de Aers
Hahá ! Masakr ! :D

Re: Vtípky

Posted: 13:57 22. Nov 2013
by Braenn
Proč je lepší být ženou. Já bych to spíš nazvala Proč je horší být mužem. :D

http://www.libise.eu/2012/01/proc-je-lepsi-byt-zenou-1/

Re: Vtípky

Posted: 14:13 22. Nov 2013
by Puxina
Braenn wrote:Proč je lepší být ženou. Já bych to spíš nazvala Proč je horší být mužem. :D

http://www.libise.eu/2012/01/proc-je-lepsi-byt-zenou-1/
Hehe dobré a trefné :)

Re: Vtípky

Posted: 14:14 22. Nov 2013
by Molly23
Braenn wrote:Proč je lepší být ženou. Já bych to spíš nazvala Proč je horší být mužem. :D

http://www.libise.eu/2012/01/proc-je-lepsi-byt-zenou-1/
A proto fandím feministkám! :lol: Tedy aspon těm, co nechtějí matriarchát.

Re: Vtípky

Posted: 14:23 22. Nov 2013
by KaTo
Jako zasmál jsem se, ne že ne :D :D . Ale...
...ale dobrá polovina "rádobynevýhod" mi přijde směrem k chlapovi uměle vnucená, netuším co to by to muselo být za metrosexuála, že by tu situaci vnímal jako nevýhodu. Druhá půlka jsou...taky umělé problémy :lol: , které chlap pro změnu ani nevnímá :lol: .

P.S.
Jeden příklad za všechny - můj ty smutku, který z chlapů má problém, že krámy s hadrama pro ženy převyšují krámy pro chlapy a dokonce v poměru 4:1 :shock: :roll: :wall: :D :lol: :lol: ? To má být jako PROBLEM chlapa? Mi přijde, že to psala ženská v Americe (ideálně nějaká zaměstnakyně gender-studies :lol: ) u který lobovala redaktorka časopisu Harpers-Bazaar :lol: , aby jí zvedla zisky.

Re: Vtípky

Posted: 15:48 22. Nov 2013
by Jesper
Pochopil jsem, zasmál se. Ale jak už zde zaznělo, je to zbytečně dlouhé, na což doplácí kvalita. Rád ocením nadsázku, ale jen ocamcať pocamcať.

Mimochodem, brát situaci znásilněné ženy jako pozitivum je imho opravdu velká kravina.

Re: Vtípky

Posted: 15:58 22. Nov 2013
by KaTo
Jesper wrote:Mimochodem, brát situaci znásilněné ženy jako pozitivum je imho opravdu velká kravina.
Právě z toho budu usuzuji, že to psala nějaká káča z fem-corpsu :D . Protože podle nich je znásilnění i to, když jí chlap v hospodě sáhne na zadek. Tak to pak chápu, že v kruhu podobných "kolegyň" je dotyčná utěšovaná :lol: a na své "znásilnění" i patřičně hrdá :wall: .

Re: Vtípky

Posted: 17:13 22. Nov 2013
by Molly23

Re: Vtípky

Posted: 21:24 22. Nov 2013
by Jesper
Když už jsme u těch feministek, tahle stránka je vtip sama o sobě: http://www.feministky.com/

Jsem příznivce rovnoprávnosti mezi muži a ženami a nelíbí se mi, když se zvrhne v diskriminaci (a to jak pozitivní tak i negativní). Na druhou stranu si nemyslím, že autoři/autorky myslí články na této stránce vážně.

Re: Vtípky

Posted: 21:48 22. Nov 2013
by kokosak
Jesper wrote:....
Image

Re: Vtípky

Posted: 21:53 22. Nov 2013
by kokosak
A když už sme u těch trolů, tak

Francis: http://www.youtube.com/watch?v=cW28VSmXnCo

Coppercab: http://www.youtube.com/watch?v=EY39fkmqKBM

A last, but not least, matka všech trolů: Angry german kid: http://www.youtube.com/watch?v=PbcctWbC8Q0

Re: Vtípky

Posted: 12:08 23. Nov 2013
by Diemo

Re: Vtípky

Posted: 02:32 24. Nov 2013
by Sobik