Re: Zas ty expy
Posted: 16:22 04. Feb 2008
Kdyz uz jsme u toho, tak xp ztrata za smrt se odecita od bojovych xp.
human_wreck wrote:Máš pravdu Dariene, ale co RP hráčům vadí na tom, že si někdo půl dne huntí expy po lese a běhá u toho s pochodní? Ať si běhají. Všichni nějaké to dekórum ve měste zahrají a nikoho neomezují.
Celkově si myslím, že kdyby se vrátil bezpoměrový expsystém a všichni by slavnostně přísahali, že se nebudou dívat na levely ostatních hráčů v P listu, tak by byl klid.
Aha, takže když bych teoreticky nezabil ani veverku a všechno to nahnal časem, tak nepřijdu o nic? Tak to je dost dobrá zpráva. A má to teda logiku - zkušenosti ze zabíjení - smrt - odečte se ze zkušeností za zabíjení... docela dobrý z mýho pohledu.Rejty wrote:Kdyz uz jsme u toho, tak xp ztrata za smrt se odecita od bojovych xp.
Raději bych viděl, kdyby se taci hráči později trestali, než toto ... a ani bych neřekl, že tady na Thalii s tím byly nějaké výrazné problémy. Přijde mi to, jako vrtání do něčeho, co funguje.Darien wrote:Vadí na tom to, viz můj příspěvek výše, že ti, co rychle nacreepují postavu pak zneužívají své síly, začnou jako "až pak" hrát RP a velmi často RP agresivní, mocichtivé a drsňácké, které RP hrající good aligned postavu rozsekne mečem ve dví a ovládne situaci, město či provincii... to je ten problém.
hezky napsáno, souhlasimDarien wrote: Vadí na tom to, viz můj příspěvek výše, že ti, co rychle nacreepují postavu pak zneužívají své síly, začnou jako "až pak" hrát RP a velmi často RP agresivní, mocichtivé a drsňácké, které RP hrající good aligned postavu rozsekne mečem ve dví a ovládne situaci, město či provincii... to je ten problém.
Ted si to uplne vystih... "Všichni nějaké to dekórum ve městě zahrají". Odpuste mi to slovo, ale to je totální sračka. Bud hraju v roleplay svete, nebo hraju v powergaming svete. Pokud si zvolim RP svet, tak bych se podle toho mel chovat.human_wreck wrote:Máš pravdu Dariene, ale co RP hráčům vadí na tom, že si někdo půl dne huntí expy po lese a běhá u toho s pochodní? Ať si běhají. Všichni nějaké to dekórum ve měste zahrají a nikoho neomezují.
Celkově si myslím, že kdyby se vrátil bezpoměrový expsystém a všichni by slavnostně přísahali, že se nebudou dívat na levely ostatních hráčů v P listu, tak by byl klid.
Ale já to neberu jako by nás chtěl vyhazovat, jen jsem nastínit čim někteří z nás prochází a co je kam táhne a kde je co drží. Vážně mi to tu přijde jako nejhezčí svět, super realizační team a báječní lidé kolem, jen mi prostě bude chvilku trvat než se s některýma novinkama srovnám no ... prostě každej to bere jinak, jinak ho to zatěžuje a jinak se s novotami srovnává ... to mi připomíná, že už se skoro dva roky pokoušíme bábičku naučit ovládat telefon (mobilní) a ona ne a ne to skousnout a nejradě by měla zase zpátky takovej ten vytáčecí a aby telefoní čísla měli jen 6 číslic.Darien wrote:Theofile, já bych byl nerad, aby to vyznělo, že tě někam posílám:))))))))) Sám jsem alergický na hlášky typu - tak tu nehraj, i když po řadě pokusů o změnu stylu jsem to na Kandelábrii sám vzdal.
Jen jsem se zamýšlel nad tím, že některé servery jsou otevřené všem typům hráčů, jako třeba právě Kandelábrie, kde pak ale RP hráči trpí pocitem frustrace, a některé se snaží zavádět systémové restrikce, aby si jejich tvůrci udrželi svoji představu světa.
Kandelábrie je bohužel příkladem toho, kam se to dovede, když se spoléhá na to, že hráči budou mít cosi jako sebereflexi. Jenže oni ji nemají. Vždy se najde dost těch, kteří se skrze hru potřebují realizovat a prosadit jako ti největší machři. Kdybyste viděli ty powerplayerské buildy, které vznikaly na Kandošce, tak byste valili oči. Navíc to je jak sněhová koule - kvůli idiotům, co si vytvořili zabijácké PW buildy, jsme si pak třeba v RP guildě Strážci Kandaháru museli udělat taky nadupané buildy, abychom město vůbec ubránili, protože každého RP hrajícího strážného tam rozmázl kde jaký kretén sekyrou nebo kouzlem o zeď.
Určité jiné řešení nabídne K2, kde si budeš hned na začátku volit, jestli chceš expovat na NPC nebo mít expy za čas ve hře. Otázka je spíš to, jestli se i tak tyhle dvě skupiny dokáží zapojit do vytváření RP světa. Ono vyšlechtit si za 14 dní maxikillera na 33 levelu je prostě zhůvěřilost..
Chci tím říct, že tenhle server by mohl být něco mezi HCRP a Powerplay. Dekórum je dekórum a mnohdy vypadá lépe, než hra člověka, který by o sobě řekl že je RP hráč.jiromir wrote:Ted si to uplne vystih... "Všichni nějaké to dekórum ve městě zahrají". Odpuste mi to slovo, ale to je totální sračka. Bud hraju v roleplay svete, nebo hraju v powergaming svete. Pokud si zvolim RP svet, tak bych se podle toho mel chovat.
nefunguje. Huntiči maj tu zasadni vlastnost, ze pokud uz zacnou "hrat RP" tak hrajou pány Dokonalý (teda kromě jizvy na tváři, protože maj nízkou charismu) a machrujou na ty nebožáky který nemaj tolik xp ani zlatejch a jeste k tomu maj skutecne hrany nejaky spatny vlastnosti, nemoci, problemy... A takovy jsou a budou pokud ti, kteri uz ted maj nahuntěnej strop bojovejch xp, zacnou dostavat nejaky dalsi tim, ze se ten strop zase zvedne. Kdyby tu exisatovala dostatecna hracska kultura, tak by se tyhle systemy vubec zavadet nemusely...bohuzel neni. (viz Daanriho vcerejsi (nocni) prispevek Spravani hracu ve hre (je to taky ve flames)..human_wreck wrote:Raději bych viděl, kdyby se taci hráči později trestali, než toto ... a ani bych neřekl, že tady na Thalii s tím byly nějaké výrazné problémy. Přijde mi to, jako vrtání do něčeho, co funguje.Darien wrote:Vadí na tom to, viz můj příspěvek výše, že ti, co rychle nacreepují postavu pak zneužívají své síly, začnou jako "až pak" hrát RP a velmi často RP agresivní, mocichtivé a drsňácké, které RP hrající good aligned postavu rozsekne mečem ve dví a ovládne situaci, město či provincii... to je ten problém.
A nedají si říct a nedají ... kde jsi prosím vyčetl, že Thalie je HCRP server, soudíš nás a neznáš nás. Ale fajn, nezapomeň tedy 2x denně chodit na velkou, vždy si po tom běž umýt ruce, po každém třetím pivu skoč na malou, ráno vstaň a jdi pracovat, protože nezaměstnaní si nemohou dovolit celý den se někde vykecával a chlemtat u toho pití, dále bych prosil pravidelnou stravu tak 3y denně a pořádnou .. ne žádný jabka a hrušky, pravidelně zapíjet ... celou noc spát .... mám pokračovat? Snažil jsem se ti to podat rozumně, ale kdo ti sakra dal právo diktovat nám jak hrát, jaké RP je správné a jaké ne ... dej nám prosím manuál, rádi se poučíme.jiromir wrote:Ted si to uplne vystih... "Všichni nějaké to dekórum ve městě zahrají". Odpuste mi to slovo, ale to je totální sračka. Bud hraju v roleplay svete, nebo hraju v powergaming svete. Pokud si zvolim RP svet, tak bych se podle toho mel chovat.human_wreck wrote:Máš pravdu Dariene, ale co RP hráčům vadí na tom, že si někdo půl dne huntí expy po lese a běhá u toho s pochodní? Ať si běhají. Všichni nějaké to dekórum ve měste zahrají a nikoho neomezují.
Celkově si myslím, že kdyby se vrátil bezpoměrový expsystém a všichni by slavnostně přísahali, že se nebudou dívat na levely ostatních hráčů v P listu, tak by byl klid.
Me se rozlisovani mezi RP a HCRP uprimne moc nezamlouvá. HCRP je podle me to, kdyz se postava chodí vyčůrat, vykakat, nosí v invu jen tolik predmetu, kolik by skutecne byla schopna utahnout atd... Je kravina rikat RP tomu, ze hraju jako na Kandelábrii akorát nemam nazev postavy Hustec666 a ve meste nekoho pozdravim nebo se zasmeju, pripadne se *křivě kouknu na trpaslíka*human_wreck wrote:Chci tím říct, že tenhle server by mohl být něco mezi HCRP a Powerplay. Dekórum je dekórum a mnohdy vypadá lépe, než hra člověka, který by o sobě řekl že je RP hráč.jiromir wrote:Ted si to uplne vystih... "Všichni nějaké to dekórum ve městě zahrají". Odpuste mi to slovo, ale to je totální sračka. Bud hraju v roleplay svete, nebo hraju v powergaming svete. Pokud si zvolim RP svet, tak bych se podle toho mel chovat.
Buď mám štěstí na hráče, nebo vidím svět přes růžové brýle. Hlavně chci, abych se mohl ve hře s někým potkat. S člověkem, kterej chodí mastit zrůdy se aspoň potkám v hospodě, protože tam jde propít výdělek. Ovšem postava RP hráče třeba onemocní a pak jí 14 dní neuvidím ač je loglá, protože aktivně emotuje bolesti nahoře v pokoji.jiromir wrote:nefunguje...atd