Page 4 of 6

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:09 17. Feb 2008
by OneHeart
@Aznar:
Jenže to, co píšeš na mě působí dojmem:
"Dynamický spawn je super. Trocha adrenalinu (a xp *rejp* :)) se vždycky hodí, ale v žádným případě by to nemělo postavu ohrozit (natožpak zabít!), neb to je pak nehratelný."
Pokud je postava hloupá a vydá se v noci na cestu ,o které je známo, že ji přepadaj banditi... :roll:

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:11 17. Feb 2008
by Aznar
zamknete to, tohle fakt nikam nevede, nedokazu argumentovat na porad stejny veci, ktery opakujete dokola a ani me to nebavi...
pro kazdyho dalsiho kdo by chtel reagovat v podobnym duchu, tak moji odpoved uz tady najdete na 90% nekde vys

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:13 17. Feb 2008
by igor
Aznar wrote:...
Já tě taky chápu, na nízkym lvl tam prostě přes ty bandity neprojdeš. Vlci se daj se štěstim obejít, ale banditi ne. To že člověk může počkat do rána a slušnej člověk je přes noc ve městě je sice hezký, ale ač mam rád RP tak nemam na to sedět sám 2 hodiny (real) někde na lavičce a čekat až se rozední.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:14 17. Feb 2008
by Aznar
igor wrote: ač mam rád RP tak nemam na to sedět sám 2 hodiny (real) někde na lavičce a čekat až se rozední.
bingo

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:16 17. Feb 2008
by Daanri
Nikto nikomu nekaze sediet na lavicke kdesi, vravim ze do Karathy vedu aj ine cesty. Chces najkratsiu tak znasaj riziko. Nevravim ze na tych inych cestach riziko nehrozi

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:20 17. Feb 2008
by igor
OneHeart wrote:...
A co třeba z důvodu nebezpečnosti zamykat na noc města? Jen blázen by šel v noci sám po cestě natož někam do lesa. Řádí tu tieflingové a drowové, já bych ty města radši zavřel a nepustil nikoho ven ani dovnitř. Dynamickej spawn je fajn, ale klidně bych nastavil aby u medvědů se vyskytovali náhodně lítí medvědi nebo u plivníků ty slepice co pohledem zkamení. Ale do Karathy nevede žádná jiná rozumná cesta a postava co tamtudy potřebuje projít (do banky, pro jídlo, vyspat se, na pivo) se holt odpojí a počká na den...

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:22 17. Feb 2008
by igor
Daanri wrote:Nikto nikomu nekaze sediet na lavicke kdesi, vravim ze do Karathy vedu aj ine cesty. Chces najkratsiu tak znasaj riziko. Nevravim ze na tych inych cestach riziko nehrozi
No nevim, dá se dostat cestou přes medvědy a orky, o dost delší a nebezpečnější než banditi nebo druhou stranou přes ty pavouky co tě chytí do pavučiny, a při kousnutí tě otráví a sníží ti vlastnost (nevim jakou) - tu bych taky neriskoval, pokud sníží např. sílu tak i pro bojovníka je to konečná, přestane trefovat a s přetíženim taky neutečeš. O jiné cestě nevim.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:24 17. Feb 2008
by kucik
Uz to tady bylo opakovany snad desetkrat, takze to zopakuju jeste jednou. Prima cesta mezi Karathou a Ivory je v noci nebezpecna. Ano. Tak sakra to snad chces, aby nebezpeci cihalo jen kdesi v zapadlych dungeonech, ve chvili, kde se rozhodnes jit za dobrodruzstvim? Sakra neprijde ti to trochu moc pohadkovy?

Ale to jsem odbocil.

To dulezity a opakovany sdeleni je:
Pokud uvidis na ceste bandity (a ze's je videl nez jsi na ne zacal utocit) tak sakra prece zkus jinou cestu ne?!
Jasne, je to nejkratsi cesta a proto neni vzdy bezpecna. Co ti brani to obejit jinudy? A obchazeli jsme to nedavno bez jakyhkoliv problemu na 3. levelu.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:25 17. Feb 2008
by Kiri
Daanri wrote:Nikto nikomu nekaze sediet na lavicke kdesi, vravim ze do Karathy vedu aj ine cesty. Chces najkratsiu tak znasaj riziko. Nevravim ze na tych inych cestach riziko nehrozi
ROFL Daanri promin, ale co ti na tohle mam povidat? nejvice bezpecna cesta ktera existuje prave tahle to vi kazdej krapet znalej thalie....navic obejit bandity nejde, zkosuel sem t ose segrou nedavno po wipu kdyz se tam spawnuli ve dne a haedjte kcemu sme dosli? NEJDE TO :D takze bych byl rad kdyby ste mi vokazali tu paradni zkratku, nebo i vobrovsky dlouhou cestu ktera se da projit. Takez alespon to obchazeni muzete laskave vynechat, kdyz uz se uznava ze dynamickej je hustej a musiem s tim pocitat.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:28 17. Feb 2008
by Kiri
kucik wrote: To dulezity a opakovany sdeleni je:
Pokud uvidis na ceste bandity (a ze's je videl nez jsi na ne zacal utocit) tak sakra prece zkus jinou cestu ne?!
Jasne, je to nejkratsi cesta a proto neni vzdy bezpecna. Co ti brani to obejit jinudy? A obchazeli jsme to nedavno bez jakyhkoliv problemu na 3. levelu.
jo, lae riskovali ste uplne stejne nekde typuju u odbocky k orkum a dornovu lovisti, nabo pak na vychodni stezce nebo jak se to menuje kde se vobjevuji liti vlci.... :D takez nevim co je lepsi

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:30 17. Feb 2008
by Aznar
kucik wrote: Co ti brani to obejit jinudy? A obchazeli jsme to nedavno bez jakyhkoliv problemu na 3. levelu.
pak o takovy ceste nevim, coz samozrejme neznamena, ze opravdu neni...
pokud ano, tak to meni situaci, ja mel doted za to, ze pokud zvolim jinou cestu nez tu nejkratsi, tak to znamena na 90% smrt

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:36 17. Feb 2008
by Kiri
Aznar wrote:
kucik wrote: Co ti brani to obejit jinudy? A obchazeli jsme to nedavno bez jakyhkoliv problemu na 3. levelu.
pak o takovy ceste nevim, coz samozrejme neznamena, ze opravdu neni...
pokud ano, tak to meni situaci, ja mel doted za to, ze pokud zvolim jinou cestu nez tu nejkratsi, tak to znamena na 90% smrt
Logicky by mela, protoze ostatni dve vedou da se rict opravdu divocinou. Vzhledem ktomu, ze postava nemuze vedet kde se co vyskytuje jak v noci tak za dne. Je logicke jit tou nekratsi a co nejrychleji. Jenze je taky stejne logicke, zustat drepakovat pres noc nekde pobliz osidlenych oblasti. Maximalne dojit pres lokace ktere mi jako postave sou natolik zname, ze i s opatrnosti muzu lehce ocekavat co mi muze cekat.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:42 17. Feb 2008
by kucik
Kiri wrote: jo, lae riskovali ste uplne stejne nekde typuju u odbocky k orkum a dornovu lovisti, nabo pak na vychodni stezce nebo jak se to menuje kde se vobjevuji liti vlci.... :D takez nevim co je lepsi
Tak to bych to tu asi nepsal nemyslis? To ti mam tu cestu popsat a zdokumentovat, kudy se mas pohybovat, aby na tebe nic nevybehlo?
Fajn vlky obejdes bez problemu (pokud se vubec spawnou).
Orci? No promin ale pokud se nerozhodnes udelat si odbocku do jejich tabora, tak je ani neuvidis.
Pak te mozna budou ohrozovat svymi pohledy hranicari z Dornova utociste, ale i to jde s troskou umu a pevnyma nervama prezit.
Medvedi: Bud budes trochu klickovat, nebo holt toho jednoho az dva zabijes. Pokud se nerozhodnes navstivit jejich doupe, tak to taky neni takova tragedie.
Vlci: Mno...na desatym levelu uz by chudinka postava mohla jednoho takovyho pejska udolat, nebo ne?
Jezevci: Tak tady se lame chleba. Jezevce prezijou skutecne jen ti nejostrilenejsi bojovnici.
Konecne Ivorsti strazni - ty jsou pro nektere postavy jistou zahubou.

Co z toho plyne? Fakt je to naprosto nepruchozi.

Aha, takze chyba je v tom, ze chudinka postava na 10. levelu nezjistila, ze z Karathy vede vic cest? No to je fakt vazna chyba nastaveni hry.

// Pokud jste v tom postrehli trochu ironie, ctete spatne. Je ji tam totiz vic nez jen trochu.

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:48 17. Feb 2008
by Rejty
kucik wrote:Aha, takze chyba je v tom, ze chudinka postava na 10. levelu nezjistila, ze z Karathy vede vic cest? No to je fakt vazna chyba nastaveni hry.
Da se to vystihnout jednim slovem: nehratelny!!! :mrgreen:

Re: dynamicky spawn

Posted: 14:53 17. Feb 2008
by igor
Rejty wrote:Da se to vystihnout jednim slovem: nehratelny!!! :mrgreen:
No hele taky jsem nad tim zauvažoval, když paladin se 60 životama (5.lvl) začal bojovat s lítym jezevcem... paladin skoro za celou dobu nehodil víc jak hodnotu známky ze školy za kterou tě doma pochválí. Zato jezevec prošel nejspíš elitním výcvikem a po souboji s nim mi zbyly 3 životy.