Page 4 of 4

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Posted: 12:07 28. May 2008
by photter
já sem totiž zažil, jak takovýdle "questy" vypadaj
lowlvly kempujou u "zadavatelů" a čekaj, až to vypadne - jak to vypadne, předaj to hilvlu, kterej požadovanou věc hravě sežene, low bere expy, hi bere zlato, so simple :mrgreen:

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Posted: 12:28 28. May 2008
by kucik
Vzdyť jo. Proště mu doma začne žena histericky, řvát že chce upéct koláč a on zrovna nemá nic, co by na něj dal, tak někoho pošle pro ovoce, aby měl doma klid. To je nejjednodušší quest.
Jindy začne řvát znova, tak řekne někomu kudy ta bába chodí na procházku, ať jí jednu flákne na někam jí zakope. Potom zas někoho pošle ke pro stráže, že má podezření, že mu chtěj zabít ženu, která se šla projít. Hráč zabije ženu, stráž hráče a když si přijde pro peníze ten, co nesl zprávu, tak ho pošle ho hajzlu. To je typickej jednorázovej quest.
photter wrote:já sem totiž zažil, jak takovýdle "questy" vypadaj
lowlvly kempujou u "zadavatelů" a čekaj, až to vypadne - jak to vypadne, předaj to hilvlu, kterej požadovanou věc hravě sežene, low bere expy, hi bere zlato, so simple :mrgreen:
Jo a už mě mimochodem sere, jak jsou všichni děsně chytrý, jak co jak bude, ještě než se to stane. To je jak s tim CvC, kde do mě pořád jistý jedinci hustěj, jak budou drowové běhat po povrchu a zabíjet všechny na potkání.

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Posted: 12:31 28. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:quest se bude muset "koupit" - simulace rizika, Q s vejvarem 10 000,- musí postava "koupit" za 2000,-, pokud nesplní v termínu, záloha propadá
10 % rizika smrtelný pasti - postava s questem nese nějaký označení (Q může mít podobu listiny), který s 10% pravděpodobností vyvolá smrtelnej spawn
20 % rizika "podvodník" - po splnění questu zadavatel odmítne dostát závazku (odmítne koupit pro co poslal, dá jen polovinu ceny, bude chtít eště něco dalšího)
viděl bych to hlavně pro nižší levely, ale jinak mi tyhle nápady zní dobře. možná bych změnil ty poměry, smrtelnej spawn spíš menší a podvod spíš větší riziko...

to s hostinskym a pověstí by se muselo nějak složitě naskriptovat, nasimulovat momentální situaci hostinskýho, která by se musela vyvíjet kontinuálně a zapracovat pověst postavy - místního osedlíka hostinský nepodvede, ale přivandrovalce kterýho vidí poprvý klidně... pokud tedy přivandrovalec neměří dva metry nebo nesvítí světýlkama jako vánoční stromeček... tyhle faktory by se musely započíst. spíš teda questy od hostinskýho spíš důvěryhodný, ale míň vynášející, quest od zahalené postavy v chudinské čtvrti nebezpečný, vysoké riziko podvodu, ale zase více ziskový, když se zadaří...

na EfU přepočítávají XP za questy podle lvl. na každym dalším je to asi 50% než na předchozim, takže záhy to ztratí význam dělat...

Re: Velice jednoduché "obchodnické questy".

Posted: 12:33 28. May 2008
by DenGrasse
kucik wrote: Jindy začne řvát znova, tak řekne někomu kudy ta bába chodí na procházku, ať jí jednu flákne na někam jí zakope. Potom zas někoho pošle ke pro stráže, že má podezření, že mu chtěj zabít ženu, která se šla projít. Hráč zabije ženu, stráž hráče a když si přijde pro peníze ten, co nesl zprávu, tak ho pošle ho hajzlu. To je typickej jednorázovej quest.
ano, chybí už jen hrát hostinského :mrgreen: