Page 4 of 5

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:01 19. May 2008
by kucik
melvik wrote:@kucik , no pro lowlevl ma smysl luk. Ale zkus byt strelcem z povolani :)
Jj, hral jsem ho neco pres pul roku.
photter wrote:jasneže má luk každej, přece nebudeš honit jednotlivě potvůrky, co před tebou zdrhaj
až příště vlezem k černejm štírům, můžem je zkusit postřílet, to se smíchy počuráme :mrgreen: :mrgreen:
Jasneze, jim moc neublizis, kdyz se zamerujes na boj zblizka, ale vzpomen si, co vsechno a s jakou ucinnosti jsme rozstrileli tema dvouma AAckama.
AAcko by jim imho taky slusne ublizilo, ale hlavne to vsechno z bezpecny vzdalenosti. Na sipy, sipky a jiny blbosti navic muzes pouzit craftovy jedy (s tim me nepada, ze by se v alchymii mohl udelat i ohen a jiny veci na zbrane) a ono taky neni uplne od veci, otravit potvoru jeste driv, nez k tobe dobehne.

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:07 19. May 2008
by melvik
no to je zas pravda ze sme na to v alchymii myslely :), ale stejne si myslim ze ceny enhantnutejch sipu v obchodech by mely jit dolu. Takovej war ma dmg na zbrani na vecny casy. Ale solidni lucistnik vystrili za vypravu s 20 - 30 toulcu.

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:10 19. May 2008
by photter
však píšu, že AAčko s lukem jo ale vostatním classům je nahovno
můžu slušně srovnat Âsar a Inis (2d6 vs 1d8) a neřek bych, že těch 2d6 je nějak přehnaný na long, aspoň to prostřelí redukci kostlivce

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:13 19. May 2008
by kucik
melvik wrote:no to je zas pravda ze sme na to v alchymii myslely :), ale stejne si myslim ze ceny enhantnutejch sipu v obchodech by mely jit dolu. Takovej war ma dmg na zbrani na vecny casy. Ale solidni lucistnik vystrili za vypravu s 20 - 30 toulcu.
Ja vim, jenze ono to neni jak zlevnit. Leda udelat drastickou inflaci :) Vse co mate v bankach uz nejsou libry, ale liry :D

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:16 19. May 2008
by photter
to nejde udělat obchodníky, co obchodujou jen municí, nic nevykupujou a nastavit jim přátelský ceny ?

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:20 19. May 2008
by kucik
photter wrote:to nejde udělat obchodníky, co obchodujou jen municí, nic nevykupujou a nastavit jim přátelský ceny ?
Nemuzes jit pod zakladni cenu (myslim, ze to ani nejde nastavit), protoze by je pak nekdo levne kupoval a draze jinde prodaval. Tudiz si moc nepomuzes.
Jestli koupis za 1500 nebo za 1000, porad je to imho neunosny.

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:22 19. May 2008
by photter
tak potom jedině dát do prodeje střelný zbraně s unlimited ammo a bumerangový vrhací věci

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 13:37 19. May 2008
by kucik
photter wrote:tak potom jedině dát do prodeje střelný zbraně s unlimited ammo a bumerangový vrhací věci
Toho se docela desim. Ikdyz jsem premejslel, ze treba sekery a dyky by mohly jit tahat z mrtvol, takze bys prisel jenom o ty, ktery jsi netrefil. Ale otazka je, co na to server.

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:08 19. May 2008
by DenGrasse
ah, moje oblíbené téma...

hůl - nápad dělat z hole ultimátní zbraň, kterou se budou rázem ohánět všichni, mi přijde trochu z jiné planety. Kdyby byly hole lepší než meče, rytíři by nosili hole.....
ano,s amozřejmě. lze udělat hůl kompletně celou ze železa. Potom se jmenuje Strašlivý palcát.

morningstar - používám ho s jednou postavou na jiném světě a musím říct, že ze simple proficiencí je to nejlepší, co můžete použít, i bez úprav.

light flail má stejné param,etry, ale je to martial, takže nic moc. podle mě jsou tyhle dvě zbraně v podstatě totéž a light flail bych osobně úplně zrušil, protože je zbytečnej (a neumim si představit, jakek je mezi nim a morningstarem rozdíl, krom toho, že flail je původně zemědělskej nástroj (a měl by spadat do simple a ne naopak), zatímco morningstar je účelově vyrobená zbraň (a měl by spadat do martial a ne naopak)).

result: zbraně jsou nastavené jak jsou, trochu podivně v některých případech, zejména co se týče proficiencí. pokud změnit, pak celý systém, aby byl vyvážený. rozhodně neměnit části na úkor jiných. že se některé používají málo a jiné moc? to přece není problém systému. i v reálu se řemdihy používaly spíše výjimečně. prostě meč a štít, to byl základ. je trochu problém s kombinací jiných období a kulturních stylů (rapír, obouruční meč, katana), ale co se dá dělat, pokud to ve světě tak funguje....

výjimka je kopí, tam bych byl pro mírné zvýšení, zejména proro, že je obouruční, ačkoli standardně se používalo jednoruč. velké obouruční kopí je vojenská záležitost, nevhodná pro individuální použití, ale možná se zdejším "spear" myslí spíše oštěp, něco jako lovecký oštěp na kance...

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:17 19. May 2008
by kucik
Osobne bych kopi povazoval spis za takovy ten klacek s ocelovym hrotem (Čchiang / Qiang) s kterym se mlatej sikmooky :mrgreen:

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:18 19. May 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Osobne bych kopi povazoval spis za takovy ten klacek s ocelovym hrotem (Čchiang / Qiang) s kterym se mlatej sikmooky :mrgreen:
...chápu, navrhuješ mu tedy zranění naopak snížit :mrgreen:

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:23 19. May 2008
by kucik
Snizit tezko. Tak jak je, mi prijde dobry. Vsak rikam, ze jsem ho dost dlouho pouzival. Je pravda, ze sice jen jako sekundarni zbran, protoze luk jsem poustel jen malokdy, ale prosto nad jinejma zbranema proste vedlo. Jestli se nepletu, tak Kai ho taha porad, nebo ne?

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:26 19. May 2008
by DenGrasse
kucik wrote:Snizit tezko. Tak jak je, mi prijde dobry. Vsak rikam, ze jsem ho dost dlouho pouzival. Je pravda, ze sice jen jako sekundarni zbran, protoze luk jsem poustel jen malokdy, ale prosto nad jinejma zbranema proste vedlo. Jestli se nepletu, tak Kai ho taha porad, nebo ne?
to máš pravdu, ale na EQ má kopí jiný parametry... tušim 2k8, takže je to úplně jiná zbraň. Na EQ používají u některých zbraní verzi 2 (rapír, kopí, dlouhej luk a nějaký další), který maj poněkud increaslý damage... (a kai má myslim eště nějaký natuněný).

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:29 19. May 2008
by photter
pozor, mluviš o kopí jinde a jinak, to má 2d8 je to upravený posílený kopí, zbraň stingerů proti Âsar :mrgreen:
jinak kopí v NWN bohužel sdružuje nevýhody jednoruční a dvouruční zbraně - DMG jako jednoručka a štít nevezmeš

Re: Zvýšenie zranenia u niektorých zbraní

Posted: 15:35 19. May 2008
by DenGrasse
photter wrote:pozor, mluviš o kopí jinde a jinak, to má 2d8 je to upravený posílený kopí, zbraň stingerů proti Âsar :mrgreen:
jinak kopí v NWN bohužel sdružuje nevýhody jednoruční a dvouruční zbraně - DMG jako jednoručka a štít nevezmeš
no já nejsem pamětník staré EQ, takže nevim kde se to kopí tam vzalo, ale dá se v týhle verzi najít v CEP haku, stejně jako ty vostatní zbraně, o kterejch sem mluvil.

jinnak pro Darschibar jsem zatím nastavil parametry zbraní takhle:

shortsword_3 2 4
longsword_3 1 10
battleaxe_3 1 10
bastardsword_3 2 4
warhammer_3 1 8
heavycrossbow_3 2 8
lightcrossbow_3 2 6
longbow_3 1 12
lightmace_3 1 6
halberd_3 4 4
shortbow_3 1 8
greatsword_3 2 8
greataxe_3 2 6
dagger_3 1 6
club_3 1 4
dart_3 1 4
lighthammer_3 1 4
handaxe_3 1 6
kama_3 1 4
katana_3 1 10
kukri_3 1 6
morningstar_3 1 8
quarterstaff_3 1 4
rapier_3 1 8
scimitar_3 1 8
scythe_3 1 6
shortspear_3 3 4
shuriken_3 1 3
sickle_3 1 4
sling_3 1 6
throwingaxe_3 1 6
dwarvenwaraxe_3 2 6
Whip_3 1 2

to první je počet, to druhý kostka.
logika nastavení je trochu jiná než u NWN, spíš podle světa ornilie. taky jsem změnil váhu a u některých zařazení do featů.

EDIT: pochopitelně to má ještě nějaký změněný kritický rozsahy a násobitele :-)