Page 4 of 10

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 22:37 12. Jun 2008
by DenGrasse
photter wrote:...
jo to zní dost dobře... ty lesy fakt nejsou jen tak obecně k užití, dokonce ani druidům... mají svoje teritoria, buď historicky nebo smluvně respektovaný (např. královskym glejtem) nebo jsou natolik odlehlý, že nad nima nikdo pravomoc neuplatňuje...

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 23:03 12. Jun 2008
by photter
a teď k hraničářům
já bych prosil aby vše co tu bylo řečeno k drujdům, k hraničářům nikdo nevztahoval, hraničář neni žádnej zoofil ani grínpísák na hraničáře se bude muset jinudy
že by se speciálně s hraničářem něco udělat mělo s tím souhlasim, chudák hraničář dostal na prdel hned dvakrát - poprvé od bioware, který mu sebralo všechny užitečný vlastnosti a dovednosti a "odškodnilo" ho za to d10 kostkou a podruhý vod českýho omezovacího pseudohákóru, kdy hraničář jako výrazně multiabilitová postava je bez slušnejch věcí směšná figurka
přestaňte prosím cpát hraničáře k ochráncům přírody, je to naprostá kravina, hraničář v přírodě žije, rozumí ji, umí ji využívat a používat ale rozhodně to primárně neni jeho starost - klasickej hraničář je výrazně bojová postava (tomu odpovídá i AB progress), je to něco na způsob nepravidelnýho vojska, využitej tam, kde pravidelný vojsko nemůže uspět nebo je nerentabilní
momentálně žádnej nápad po ruce ale klidně něco pište, já vám to roztrhám :lol:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 23:10 12. Jun 2008
by Jonny
Ja co sem hraval hranicare, tak bych mu dal zakernej utok, ale jenom v prirode...Phottere, trhej! :lol:

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 23:28 12. Jun 2008
by Rejty
Zakernej utok mi k hranicarovi nesedi, jestli se nekdo bude hrabat v povolani, tak bych vyuzil upravy z DND 3,5 edice. Tam ma hrancir zivoty sice 1k8, ale ma spoustu uzitecnejch veci jako unik, na vysokym levelu hips, zachrany hody na reflex jako zakladni...

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 23:55 12. Jun 2008
by kucik
Neblnete s hipsem. Dost uz ze ho ma SDcko.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 23:56 12. Jun 2008
by Rejty
On tam mam vetsinu tech schopnosti jen v divocine a ma ho myslim az na nakym 16.-18. lvl.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 00:25 13. Jun 2008
by kucik
Morbo agree, drow female.

Osobne taky povazuju rangera za scouta, bojovnika, mozna prospektora a trochu tulaka a tak jsem ho i hraval. Rozhodne bych ho nespojoval s tim, co se tady resilo kolem druida.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 02:54 13. Jun 2008
by DenGrasse
dal bych mu nějakej bonus na boj se zvířaty, klidně +útok i +AC, klidně i navyšovat s levelem. na druhou stranu bych mu vodebral tu dvojzbrannost, pač nemusí každej kopírovat drizzta do urden...

nějaký RP bonusy jako možnost vyrobit tábořiště (nebo nocovat bez ohně) a třeba se méně unavovat....

bonus do stahování kůží

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 07:44 13. Jun 2008
by photter
@DG : jasně, eště mu uber *chytá se za hlavu* chápeš, jakej je rozdíl mezi oslabit a posílit ?

3.5 hraničář by byl lepší ale je toho plno, spousta toho IMHO nepude...HIPS má na17tým ale s tím bych taky neblbnul s tím jak je HIPS v NWN pojatej je to divný
ukrytej hraničář v exteriéru neni zpomalenej
kromě ITWF může brát eště GTWF, který (mám dojem) s lvlem roste až na 7 útoků v součtu - to ale platí jen když zvolí cestu meče
naopak, když zvolí cestu luku, může kromě rapidshotu brát eště manyshot - je to zdvojení prvního a od určitýho lvlu i druhýho šípu
nevim, co z toho je udělatelný
ale nejvíc by hraničářovi pomohly věci s pořádnejma bonusama do abilit - už se konečně zbavte těch nánosů toho českýho pseudohárkóru, tenhle stav akorát podporuje debilní jednoabilitový buildy, který si svejch +12 stejně seženou a multiabilitový postavy sou v prdeli

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 08:04 13. Jun 2008
by nomis_b
photter wrote:už se konečně zbavte těch nánosů toho českýho pseudohárkóru, tenhle stav akorát podporuje debilní jednoabilitový buildy, který si svejch +12 stejně seženou a multiabilitový postavy sou v prdeli
Me se momentalni stav veci k sehnani celkem zamlouva. Je problem sehnat +2 ale kdyz moc chces, tak proste i v otm obchode tu +4ku potkas.. je to sice neco naprosto draheho, ale taky to odpovida tomu, ze je to fakt artefakt. Jednoabilitovy postavy vypadaji lepe, ale nevidel bych to s nimi tak zle.
Samozrejmne jednoabilitovy postavy kouzelnik a zaklinac sou uplne mimo jakekoliv metry.. proste kvileni baanshi bylo a bude vzdy smrtici.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 09:15 13. Jun 2008
by kucik
Napada me takova uprava HIPSu. Misto stavajiciho Xvterinovyho postihu do hide, bych povolil HIPS treba jen jednou za 10 minut. Tim padem by se imho zabranilo te klasice, ze nekdou kombinaci hipsu a sneaku umlati cokoliv. Na druhou stranu to oproti stavajicimu stavu prakticky neni rozdil.

Jako dobrej nápad mi přijde, že v divočině může být ranger v hidu a přitom chodit(běhat) normalní rychlostí. To by, myslim, udělat šlo.
Přidávání útoků se asi nepovede, ale nebál bych se zvýšit mu attack bonus a udělat ho tim classem s nejrychleji rostoucim útokem.

Tohle samo o sobě mi přijde už jako dostatečný posílení.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 09:19 13. Jun 2008
by nomis_b
kucik wrote:Napada me takova uprava HIPSu. Misto stavajiciho Xvterinovyho postihu do hide, bych povolil HIPS treba jen jednou za 10 minut.
A to i pro SD a rogua?? To by si SD fakt zabil. To uz by nemelo smysl ho hrat .. ten 10sekundovy ci jak dlouhy HIPS ho uz dost drsne orezal.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 09:26 13. Jun 2008
by Daanri
Ten hips by som aj suhlasil, ale na vyssom lvl. Mne sa hlavne nepaci ze SD ho ma hned od 1lvl SD. Co sa tyka tej rychlosti v hide tak to je tiez dobre. Co sa mi ale nepaci je zvysovanie nakeho AB, najvysie utoky by mal mat bojovnik a nie hraniciar, i ked ten by nemal o moc zaostavat za nim.

Mozno mu pridat veci ako stopovanie, bola by naka pravdepodobnost s akou by dokazal urcit ake prisery, NPC, pripadne PC sa nachadzaju v danej lokacii.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 09:33 13. Jun 2008
by kucik
nomis_b wrote:
kucik wrote:Napada me takova uprava HIPSu. Misto stavajiciho Xvterinovyho postihu do hide, bych povolil HIPS treba jen jednou za 10 minut.
A to i pro SD a rogua?? To by si SD fakt zabil. To uz by nemelo smysl ho hrat .. ten 10sekundovy ci jak dlouhy HIPS ho uz dost drsne orezal.
Proto právě píšu místo stávajícího postihu do hide. Rogue HIPS nemá. Postav si vedle sebe SD a Assassina a zkus je porovnat. Jsou to velmi podobný classy.

Stopovaní se klidně udělat může. Tak nějak se s nim snad i počítá.

Re: Úprava druida/hraničáře (aka greenpeace)

Posted: 09:43 13. Jun 2008
by nomis_b
kucik wrote: Proto právě píšu místo stávajícího postihu do hide. Rogue HIPS nemá. Postav si vedle sebe SD a Assassina a zkus je porovnat. Jsou to velmi podobný classy.
No kazdej je jinej.. assasinovi jeste roste ten zakernej utok, + ma tu paralyzu ma temnotu, umi se zneviditelnit.. ma podle me taky co nabidnout.. muzes utect za roh a hidnout a mas tu paralyzu znova na stejneho soupere.. nejde to vzdy, ale je to podle me dost dobra vlastnost a taky od 1lvlu.

SD ma zas HIPS, stinovyho dabla a taky to stinovy ovladnuti ci co... A zakernej mu treba uz neroste..
zase ma ty stinovy redukce atd..

No jako zase na Arkhalii dostal SD HIPS az na 10 a bylo to fakt hodne pozde. To uz ho radsi nejak omezit, ale seslani jednou za 10minut? co treba jednou za 2minuty? btw neovlivni to jeho normlani schovavani ? kdyz treba nikoho neuvidi bude se moct schovavat neomezenekrat?