zakladni crafty - diskuze

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

Sathiran wrote:Je nutne to delat pres promenne a nejde vsechno potrebne navazat treba na tag? Pripadne by slo udelat sadu itemproperties. Bez popisku (neviditelne pro hrace), 1.0 modifikator ceny, +0 level atd., kazdopadne to bude mnohem jednodussi pro persistenci, odstrani se tenhle bug a ted si nejsem jisty, jaky je pomer pouzite pameti a jak rychla je kontrola ma/nema property. Problem je ten, ze bude potreba zmenit itemproperties.2da a tedy zaclenit to do .hak-u
ja sem scripter amater, ja k tomu prisel jak slepy k houslim.. ovladam jen par zakladnich veci, ale jestli kucik rekne, jak to udelat, tak to predelam no.. (Jako chapej tak, ze scriptovani NWN delam asi mesic.. neznam vsechny jeho funkce a tagy a tak.. NWN jsem donedavna vyuzival ciste k hrani.. )

+ nevim jak je na tom ta nova persistence ted..
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by kucik »

Tak jestli ti to napsalo, ze jsi ziskal neco, a nenapsalo ti to, ze jsi to treba hned ztratil, tak to v tom invu proste mas (nepocitam, jako ze by se ti to equiplo do hiden slotu), akorat jsi to nenasel - nejspis to bude s necim stacknuty.

Na cemkoliv stackovacim prakticky nejde udrze promenny - driv nebo pozdejc se to stackne a jsi v riti, jak Bata s drevakama.

Pokud to je mozny, zkus se vejit do tagu. Po patchi muzes vyuzivat i description itemu - to je myslim dost pouzitelna cesta.

itemproperties bysme pridat mohli. Navic ted chystam celkem velkej update haku, takze se o tam muze prihodit.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

takze by mel byt na serveru novej update obsahujici:

- zlepseni stackoveho vykupu (mel by spraven vykupovat vsechny stacky krome nerospojenych manualne postavou)
- uprava scriptu no_tcq_sl_cena, pokud by dale hazel error, tak to napiste pls znova.
- predmety by meli mit primo z palety nastavenou promennou vykupu, takze teoreticky ty zrovna ulozene v perzist. bedne by mely jit zpetne prodat
- pridany do palety serveru formy (pri uspesne vyrobe by se tedy uz meli objevit)


Pripravuje se:
- doplneni hlasek u ziskanych craft xpu o ------------- at se to ve vypisu neplete
- pridani stolku do cechu obchodniku
- hotove predmety se budou nove objevovat u postavy a ne v zarizeni

P.S: mate napad na zlepseni?? sem s nim :wink:
Napriklad sem dostal info, ze ty hlasky jsou divne, tak jestli ma nekdo napad jak je zmenit, tak sem hodte vas prispevek na zmenu. Hlasky byly to posledni o co sem se pri vyrobe zajimal.
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by kucik »

Pokud jsou nějaký proměnný, který by měli přežít persistenci, zkus pls psát jejich seznam a pokud možno i popis do nějakýho extra vlákna. Časem se ta persistence stejně musí předělat a tyhle důležitý věci by měla uchovávat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by igor »

==============================
Podařilo se ti vyrobit Blabla!
Získané zkušenosti: 10
Celkem zkušeností: 200
V tomto řemesle jseš na 5. úrovni
==============================

A při úplnym zničení výrobku vyhodit hlášku.
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
RES
Měšťan
Posts: 223
Joined: 17:59 18. Sep 2007

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by RES »

Ohledne nutnosti odbornosti na pouzivani krumpace sekery u nebojovejch povolani.
Je zde moznost udelat predmet (plast,roba,pasek) a diky tomu predmetu srovnat to nehorazne omezeni craftu u vsech nebojovejch povolani ohledne pouziti sekery a krumpace na tezbu surovin.
Pro ty co to jiste budou chapat jinak jak to myslim jde jen o tezbu a ne o dovednosti kovani atd... nevidim proc druid ci zlodej,mag atd.. nemohou pouzit sekeru sice asi jim pouziti nepujde tak dobre jako u silneho valecnika ale ovladat takove naradi co je treba v craftu jen za cennu brani odbornosti je dosti velke znevihodneni.
A tak si rikam proc ne kdyz potrebuju sekat drevo brat si danou odbornost ale moznost si u mistra koupit predmet co mu takovou schopnost propujci.
Jinak at je craft slozitejsi stim souhlasim at tu nebeha za tyden kazdej druhej mistr ve vsech remesel a at se daji udelat uzany veci ale trochu to potrva.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

jo vsak sme se dohodli, ze s novyma hakama, na kterych se dela bude vimplementovany, aby ty nastroje nebyly na martial weapons. A jinak ohledne slozitosti.. to co je na serveru jsou zatim ZAKLADNI crafty, tedy veci, co poskytuji pouze SUROVINY pro dalsi crafty.. tzn ze potrebujete mit celkem dost surovin z tehle craftu , aby ste vubec mohli zacit trenovat ty dalsi, normalni crafty, takze o tom, jake je vubec vyrobit koncov pouzitelny vyrobek tenhle nastin skoro nic neukazal :wink:

Jen priblizil, ze to asi nebude zrovna masova vyroba a pujde to trosku pomalejc..
A zase se craftí...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by monstera »

ZPRACOVÁNí NUGETÚ STŘÍBRA - mám na trivialní, ( 5 exp ) , ale přes to dochází k chybám a vylití na uhlí .....
Upřesňuji !
šlo o čistění, které bylo triviální, a přesto se vylévalo.
Last edited by monstera on 20:07 26. Aug 2008, edited 1 time in total.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

zpracovani, jako prvnim??
Ono prvni krok craftu bez prisady je hodne jednoduchy. Ten budes mit i pro nejlepsi kovy trivialni, i kdyz pulku z nich nebudes umet predelavat na pruty.

Takze otazka zni:

O kterej postup z tech dvou slo?

Trivialni byl presne ten dany postup, ktery se ti psal, jako trivialni?

Mela si trivialni cisteni, ale pri legovani se ti to vylilo?


P.S: Kdyby jste v takovyhc situacich meli sreeny, treba jen pro me poslanou pres PM, tak by se to pro odladovani bugu moc hodilo !

VIZ FAQ v novinkach:
Proč to stojí peníze?
Základní zpracování, jako je: čištění kovu, broušení kamene, čištění písku a jílu, sušení kůží a hrubé sekání je bez potřeby peněz. Na těchto procedurách se můžete „zadarmo“ naučit do určité úrovně danému řemeslu. Pro další zlepšování již budete muset přistoupit k „placené“ proceduře, ale když se vám podaří dokončit výrobek, tento výrobek můžete se slušným ziskem prodat. Tento vstup peněz také umožňuje, aby hráči nerozdávali vyrobené předměty na potkání zadarmo, protože v nich mají vložené své vlastní investované peníze.
A zase se craftí...
User avatar
Awadar
Měšťan
Posts: 200
Joined: 11:29 02. Jan 2008
Location: Brno
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by Awadar »

Možná jsem slepý, ale v Tartenu jsem nenašel legury železa a stříbra.

EDIT NOMIS : Tak na tohle muze odpovedet asi jen Rejty, ktery rozmistoval veci v obchodech.
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by monstera »

[quote="Awadar"]Možná jsem slepý, ale v Tartenu jsem nenašel legury železa a stříbra.

nejsi slepý, já je taky nenašel, ale v doubkově jsou

to Nomis :
"Takze otazka zni:
O kterej postup z tech dvou slo?
Trivialni byl presne ten dany postup, ktery se ti psal, jako trivialni?"

Upřesňuji !
šlo o čistění, které bylo triviální, a přesto se vylévalo.
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

je mi to opravdu blbe to rici, ale nenasel jsem nikde zminku, ci moznou mezeru. Ten script, kterej rika, ze je vec trivialni a ten, kterej nici veci jsou od sebe uplne oddelene.
Zkusil jsem si pretavit pres 20 ingotu stribra a nic mi to neudelalo (s 7lvlem craftu )

Neslo by to , az by se to stalo nekdy znova mi poslat printscreen??

PS: treba kdyby si mi PM poslal presne tvuj lvl craftu a tvoji abilitu na slevani, tak muzu byt chytrejsi, treba je tam nekde mezirka presne pro danou konfiguraci lvlu a ability... nic jineho me nenapada..

Je tam opravdu kdyz neco proved jeden script, nebo druhej. neni tam moznost spustit oba.

Pls. neber to, ze te podeziram. Jsem strasne rad, ze to zkousis, jen mi to vrta hlavou.
A zase se craftí...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by monstera »

[quote="nomis_b"]je mi to opravdu blbe to rici, ale nenasel jsem nikde zminku, .....
Když jsem to dělal, měl jsem 5 lvl a asi 11000 exp....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by nomis_b »

a delalo ti to jen jeden restart, nebo vice ?
jeden lvl craftu (pres vice restartu), nebo i dalsi lvly craftu ?
jediny material, nebo i ostatni trivialni veci ?
slevarenstvi, nebo i jine crafty ?
Stalo se to jedenkrat, nebo opakovane ?
Dela ti to porad ?

btw stalo se to i nekomu jinemu?? u jakeho postupu, u jakeho vyrobku ??
A zase se craftí...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: zakladni crafty - diskuze

Post by monstera »

nomis_b wrote:a delalo ti to jen jeden restart, nebo vice ?
jeden lvl craftu (pres vice restartu), nebo i dalsi lvly craftu ?
jediny material, nebo i ostatni trivialni veci ?
slevarenstvi, nebo i jine crafty ?
Stalo se to jedenkrat, nebo opakovane ?
Dela ti to porad ?

btw stalo se to i nekomu jinemu?? u jakeho postupu, u jakeho vyrobku ??
Stalo se to několikrát jenom při čistění stříbra. Vyčistil jsem i přes tyto potíže dávku, kterou jsem narubal, další jsem už rubat nešel, takže jen mohu vědět jen v jednom restartu, a jen ve slévárenství jen u čistění stříbra...Už ho zatím nehodlám čistit až do spuštění úplného kraftu na zbraně a zbroje, takže nevím.....
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
Locked