Craft

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Craft

Post by DenGrasse »

zajímavý nápad. nešlo by tedy udělat:

mám custom svitek vyrobený v craftu:
sesílám kouzlo (aktivuji unique power svitku)
svitek vyhodnotí side effecty a případně je provede
pokud žádné nejsou, skript v pozadí vymění custom svitek za klasickýa ten sešle kouzlo.
svitek zmizí (ať už custom nebo normální)

z takových svitků by nešla učit kouzla, pokud by neměly přiřazenou další funkci (další unique power). nemusel bys skriptovat efekty pro X svitků, je by se volal příslušný item už existující.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Craft

Post by Kiri »

nejak nemuzu prijit na to ja knapustim poleno upravene moridlem, v manualu o tom nic podrobneho nejni :/ pls help...thx
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

Kiri wrote:nejak nemuzu prijit na to ja knapustim poleno upravene moridlem, v manualu o tom nic podrobneho nejni :/ pls help...thx
Poleno napustene moridlem????

No zaklad je, ze mas nejake drevo, co si nasekla sekyrou nekde ze stromu. To das do tkaoveho spalku, zvolis predmetem "osekat drevo" seknai dreva. Pote vlozis do inventare toho spalku tebou nakutany strom a das zavrit. Cekas... cekas.. kdyz se ti to povede do 100%, tak se ti objevi v inventari osekane drevo.
Dojdes z aspravcem dilen a koupis si moridlo s nazvem daneho druhu stromu.
Dojdes ke spalku a otevres jeho inventar. Zvolis pres vybirani predmetu v menu "vyroba lati"nebo "vyroba desek" nebo "vyroba nasad". Das do inventare osekane drevo a moridlo a das "zavrit".
Cekas.. cekas.. no a snad se to povede a mas tebou vybrany kus (lat ci desku ci nasadu.).

Uz ted ti muzu rict, ze late sou na luky a desky na kuse. Nasady budou kupodivu pro zbrane na blizku :lol:

No ale bohuzel stromy sou rozmistene dost mizerne, napriklad zakladni strom vubec nesezenes, takze to asi bude dost tezke :?
A zase se craftí...
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Craft

Post by Kiri »

2NB: vsecko sem delal takhle a se stromama neni takovej prbolem si myslim..., diky za podrobny navod, bylo mi jenom podezrele ze mi to uz asi petkrat pri moreni bouchlo :D
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Craft

Post by Krata »

Cože? dřevo při moření bouchá? :D .. čim se moří? alch. ohněm? :D
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Craft

Post by Kiri »

Krata wrote:Cože? dřevo při moření bouchá? :D .. čim se moří? alch. ohněm? :D
moridlem an duby :D a to je to truhlar :D :D
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

No tak nevim kde to bylo, ale napsal jsem, ze platnerina je ve finalni verzi a uz se delaji posledni testy. Tudiz, ze doufam, ze by to melo byt od vanoc.

Bohuzel situace se zmenila. Testy platneriny vytvorene Melvikem ukazali, ze je dosti rozdilna od celeho konceptu craftu, a jelikoz sem se s nim vlastne neda spojit, tak misto uprav jeho scriptu bude pro mne jednoduzsi je udelat sam znova z duvodu, ze bude velka cast (80%) pouzivana i v kovarine.

Bohuzel nejdrive mam nejake resty v Krejcim, jako je posilneni stavajicich vyrobku, dodelani stitu u truhlare apod. Zapoctak a zkouskove se blizi, takze nez se vrhat do pripravy noveho remesla, budu se vrhat na opravovani, a doplnovani.

Prace na remesle Kovarskem a platnerskem budou presunuty az na leden.

Timto se vam omlouvam za zdrzeni. Ale jinak to bohuzel nejde :(
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Craft

Post by Marvin »

Mam par otazok na craft. Na uvod: som 3.lvl drevar, 2.lvl truhlar -bonus obratnosti +4

1.) menilo sa nieco od vcera??
-vcera medzi 20:00 a 23:00 som vyrabal a predaval "vrbove tezke kuse bez tetivy" za 26 zlatiek ... dnes v tom istom case za 1 zlatku :?:

2.) je spravne ze mam pri vyrobe "malej vrbovej kuse" cisto z desky bez kovu a tetivy len 5xp a pri tom to nemam povazovane za trivialne :?: tuto kusu vyrobim na 7mi-9ty krat a to mi to este umi vybuchnut .... pri tom by som mal mat so svojim bonusom k obratnosti viac xp ...
-ak je to naozaj zamer, tak to nie je moc dobre... trva to neskutocne dlho a len za 5xp a este so sancou ze to vybuchne ....

3.) podobne vyroba vrbovych lati - mam 6xp pri vyrobe, vyrobim ju tak na 5ty-6ty krat a buchne mi tak kazda piata .... naozaj ma byt tak malo xp? ma to zmysel ked 5 uz by malo byt trivialne?

Zatial dik.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Craft

Post by Krata »

Když se opracovává dřevo tak vybuchuje? :lol:
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Craft

Post by Sorrow »

Holt hrozne rychle hobluje...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Craft

Post by Marvin »

Krata wrote:Když se opracovává dřevo tak vybuchuje? :lol:
to by si sa divil ako to s trpaslikom umi mrsknut o zem :D
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Craft

Post by Krata »

asi na Thalii roste dřevo obohocané o třaskavé látky :)
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Kiri
Velmistr
Posts: 1260
Joined: 18:37 29. Apr 2007
Location: vsudeANDnikde
Contact:

Re: Craft

Post by Kiri »

tak zase te to krapet pribrzdi, kdyz sem opracovaval drevo dal s tim moridlem, tak mi to dokonce opalilo a sepralo 1 zivutek :) vy se nikdo nezranite pri praci, aspon jednou za cas? To mlaceni o zem je sice jenom efekt, ale to je este nic proti tomu, kdyz si kovar sahne do vyhne, ne?
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Craft

Post by nomis_b »

Marvin wrote:Mam par otazok na craft. Na uvod: som 3.lvl drevar, 2.lvl truhlar -bonus obratnosti +4

1.) menilo sa nieco od vcera??
-vcera medzi 20:00 a 23:00 som vyrabal a predaval "vrbove tezke kuse bez tetivy" za 26 zlatiek ... dnes v tom istom case za 1 zlatku :?:
NIC SEM NEDELAL, zmeny craftu chodi jedine s restarty.. neumim nic menit jinak, nez pres restart. To by muselo jen nejake zakerne DM neco urobit, aby se tak delo. Kdyztak rekni, zda po dalsim restartu je vse OK, nebo problem setrvava

2.) je spravne ze mam pri vyrobe "malej vrbovej kuse" cisto z desky bez kovu a tetivy len 5xp a pri tom to nemam povazovane za trivialne :?: tuto kusu vyrobim na 7mi-9ty krat a to mi to este umi vybuchnut .... pri tom by som mal mat so svojim bonusom k obratnosti viac xp ...
-ak je to naozaj zamer, tak to nie je moc dobre... trva to neskutocne dlho a len za 5xp a este so sancou ze to vybuchne ....
5xpu = minimalni hodnota xpu, co muzes dostat. Treba kdyby si mel vlastnost 30,mohl by si dostat xpu vice. proto se ti to take mohlo spalit. Kdyz to fsak pise, ze je vec Trivialni, vec by se uz palit nemela.

3.) podobne vyroba vrbovych lati - mam 6xp pri vyrobe, vyrobim ju tak na 5ty-6ty krat a buchne mi tak kazda piata .... naozaj ma byt tak malo xp? ma to zmysel ked 5 uz by malo byt trivialne?
Moje vymluva je chaba, ale hodne lidi ji uz zazila. Muze za to NWN kostka. Ja mam doma pustenej debug, a hodil sem i pri 95% uspesnosti za sebou : 99, 96 a 98 .... Stezujs i u BIOWARE.
Zatial dik.
Vim, ez to nejsou nic moc uspokojive odpovedi, ale tak to proste je.

EDIT: ted me napadlo ohledne te ceny.. bylo to po tom updatu sipek, nebo drive?? nevzpominas si?? s tim updatem sem totiz urcitym zpusobem menil ceny ohledne sipek, ale pouzivaji stejny script. Overoval jsem to u hodne luku, ale ne uplne u vsech moznych kombinaci.
A zase se craftí...
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: Craft

Post by Marvin »

K tym XP, ak je to teda minimalna hodnota tak v poriadku, mne len prislo zvlastne, lebo som sa s tym este nestretol, ze mam 5xp za vec ktoru nemam este trivialnu a mam za nu 5xp aj po tom co uz ju mam trivialnu. Nevadi vdaka za odpoved, prisposobim sa tomu :D

A k tej cene. Ano bolo to prave po zavedeni vyroby sipiek a sipov. Otestujem to este dnes ale najskor zas az okolo tej osmej hodiny vecer. Potom sem napisem ako sa vec ma.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
Locked