Page 4 of 4

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 10:37 17. Mar 2009
by kucik
photter wrote:...
Inis tu už jedna byla :mrgreen:

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 11:55 17. Mar 2009
by DenGrasse
photter wrote: co třeba to hrát jako pomalu chápajícího blbce(blbku), s výbornou pamětí, co si horko a těžko vpraví do hlavy nějaký jednoduchý poučky, dogmata a schémata chování, který pak skálopevně používá v naprosto nevhodnejch přiležitostech a kontextech ? uhraješ to ?
nevím, jestli je zrovna tohle to pravé, paměť souvisí spíš s tou inteligencí.... čili ještě navíc bez paměti :mrgreen:
jak jsem psal výš, tahle kombinace je spíš o intuitivním chápání a porozumění vztahům (přírody, lidí) než učení se.

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 12:04 17. Mar 2009
by kucik
DenGrasse wrote: nevím, jestli je zrovna tohle to pravé, paměť souvisí spíš s tou inteligencí.... čili ještě navíc bez paměti :mrgreen:
jak jsem psal výš, tahle kombinace je spíš o intuitivním chápání a porozumění vztahům (přírody, lidí) než učení se.
To je věc názoru. Podle mě právě pamět s inteligencí nesouvisí. Aspoň tak, jak je inteligence obecně prezentovaná nemá s pamětí nic společnýho, ikdyž výborná paměť může částečně suplovat inteligenci a naopak. To si můžeš pamatovat třeba ze studentských let :)

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 12:08 17. Mar 2009
by DenGrasse
zaměňuješ inteligenci se schopností improvizace :mrgreen:

studentský léta právě zažívám a většinu zkoušek skládám přes charisma :mrgreen: a občas wisdom, pač sem blbej jak pučtok apamatuju si taky úplný prd.

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 12:19 17. Mar 2009
by kucik
Schopnost improvizace je použití zkušeností (wis) za pomoci inteligence. V závislosti na oboru se pak dá samozřejmě ještě mluvit o obratnosti atp, ale to už je trohcu mimo.

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 12:34 17. Mar 2009
by DenGrasse
No, bez ohledu na to jak je to v reálu si myslím, že DnD to chápe přesně jak jsem popsal. Kněží radí lidem jak řešit obtížné stiuace, nasluchají a vedou je k rozvaze a víře, druidi rozmlouuvajís e stromy atd. (to jsou právě ti hi WIS a low INT, zatímco mágové bádají a ztrácejí poznámky :mrgreen:

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 12:58 17. Mar 2009
by kucik
Vždyť to sedí.

Re: inteligence 8 versus moudrost 16

Posted: 15:19 17. Mar 2009
by photter
kucik wrote:
photter wrote:...
Inis tu už jedna byla :mrgreen:
neser, ta měla 10 nebo dokonce 12 a moudrost 8, zato charismy na rozdávání :mrgreen: