Re: inteligence 8 versus moudrost 16
Posted: 10:37 17. Mar 2009
Inis tu už jedna bylaphotter wrote:...
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
Inis tu už jedna bylaphotter wrote:...
nevím, jestli je zrovna tohle to pravé, paměť souvisí spíš s tou inteligencí.... čili ještě navíc bez pamětiphotter wrote: co třeba to hrát jako pomalu chápajícího blbce(blbku), s výbornou pamětí, co si horko a těžko vpraví do hlavy nějaký jednoduchý poučky, dogmata a schémata chování, který pak skálopevně používá v naprosto nevhodnejch přiležitostech a kontextech ? uhraješ to ?
To je věc názoru. Podle mě právě pamět s inteligencí nesouvisí. Aspoň tak, jak je inteligence obecně prezentovaná nemá s pamětí nic společnýho, ikdyž výborná paměť může částečně suplovat inteligenci a naopak. To si můžeš pamatovat třeba ze studentských letDenGrasse wrote: nevím, jestli je zrovna tohle to pravé, paměť souvisí spíš s tou inteligencí.... čili ještě navíc bez paměti![]()
jak jsem psal výš, tahle kombinace je spíš o intuitivním chápání a porozumění vztahům (přírody, lidí) než učení se.
neser, ta měla 10 nebo dokonce 12 a moudrost 8, zato charismy na rozdáváníkucik wrote:Inis tu už jedna bylaphotter wrote:...