Já jsem mluvil o reálnym světě? Že jsem si nevšiml.
akin wrote:
Nechci se dotknout obdobne smyslejicich lidi, ale... nezapominate, ze tohle je hra? I kdyz treba je super se do ni zcela ponorit, porad je to hra.
A poznamka k tehle logice - jeste jsem nevidel nejaka NPC odpocivat/jist/pit.. proc ma postava musi?
Ne? Ok, chápu, asi jsi nikdy nevlezl do hospody U Krkovičky. Kdyby jo, tak bys to viděl. A že není graficky ztvárněno, jak přežvykují, nebo že nevidíš, jak je AI zvedne, oni odejdou, dojdou domu a spěj? Znamená to, že to nedělaj? Ne, prostě se s tim jen nikdo nepsal, protože je to zbytečná práce a fantasie hráče by to snad mohla zvládnout.
akin wrote:
Prave kvuli tomu, ze je to hra vznika spousta absurdit a nelogicnosti a mne prijde docela legracni, kdyz se tu snazite oduvodnovat sve postoje nejakyma vecma zalozenyma na realu. V realu by proti zvireti typu vlk/tygr sebelepsi hide/move silently nezabralo uz jen kvuli pachu, v realu je spousta veci slyset mas MNOHEM sirsi moznosti pohybu (nakouknuti za roh, muzes vylezt na strom, atp) co ti hra neumozni, takze to ze nekdo beha by me teda zrovna netrapilo...
Ještě jednou: Já jsem mluvil o reálnym světě?
Rejty wrote:
Mohou běhat, mají možnost. Stejně jako si hráčská postava může vybrat, jestli poběží a nebo půjde. MÁ MOŽNOST VOLBY. Nezdá se ti, že už to trochu přeháníš a srovnáváš jabka z hruškama? Nebo za chvíli budeš chtít, aby NPC z města chodily do dungu a obsazovaly craft stojany v dílnách?
Ano, má možnost volby. Ale proč je teda AI nastavená tak, aby chodila a nesprintovala? Na to by mě fakt zajímala odpověď. NPC klidně může chodit do dungu, nebo do dílny. Proč to nedělá? Asi protože se nikdo nechce psát s takovou AI a předpokládá se, že fantasie hráče se s tím nějak popasuje.
Rejty wrote:Jenže to je právě jádro problému. Lidi se tu ohánějí logikou jen pokud se jim to hodí. Nevím proč cpát nějakou pitomou logiku před hratelnost a zábavnost...
Můžeme podle vaší logiky udělat svět dle reálu, kde se chodí do práce, na záchod, platí se daně. Nebudou tu žádný nadpřirozený jevy. To chcete?
Já jsem **** mluvil o reálu?! Vy pořád dokola mluvíte o reálnym světě, tak mi to laskavě necpěte do huby.
Já nikomu neřikám, že nesmí běhat, ale ať mi sakra netvrdí, že když kolem mě prolítne ve městě s tasenejma zbraňěma, vyhodí quickslot hlášku a letí dál, že je to normální. Proč teda třeba nepovolíme vstup do měst v proměně a proč jsme zakazovali zvířata ve vsi? Vždyť je to hrozně otravný, pokaždý se proměňovat zpátky a odvolávat toho nemrtvýho golema.