Page 4 of 9

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 15:16 20. Apr 2009
by kucik
Promiň ale běh není ani rychlá chůze, ani spěšná chůze. Je to běh. Každej má občas naspěch, ale připadá mi hodně divný, když někdo ani na chvilku nespomalí.

Pokud chceš rychlou chůzi, nastav si jí. Pokud chceš pomalou chůzi, můžeš si jí taky nastavit.

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 15:27 20. Apr 2009
by Grunt
aha :) o tom že se to dá nastavit jsem nevěděl:) další fajn vychytávka....

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 17:02 20. Apr 2009
by Marvin
Pajule wrote:éh zdá se mi to nebo se tu spoeldní dobou řeší dost podobný až stejný věcí?
Niektore temy maju v sebe zabudovane cyklicke opakovanie.

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 17:34 20. Apr 2009
by akin
2Miky/Kucik: O tom nastaveni jsem netusil, dik za info. Mozna vyzkousim. :wink:

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 20:34 20. Apr 2009
by Bahnak
Souhlas s Rejtym par stranek zpet:
Je to fantasy...když nekdo zvedne nad hlavu stodolu, proč by nemoh behat v platovce?
Proč by pokaždy mel furt nekdo schovavat zbrane na zada (mimojine dat zbran na zada je v realu prasečina, zkuste to z teho pri boji vyndat )
Každej ať si sahne na svoje svedomi a jedna jak si mysli že je to OK.... sme lidi ne?

Za myho Kora: sekeru skovavam ale behat me prestat nedonutite ( v ramci uspory casu sem presedlal na ponyho a pokad neni Quest, tak pesky nebo pomalu nejdu)

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 01:06 21. Apr 2009
by DenGrasse
to je fakt znam lidi co z pleziru lezli v platech po skalach :D

zbran na zadech se nosit i tasi da, pokud neni prilis dlouha. dela se to tak ze mas posunovaci remen a kdyz tasis, skubnes druhou rukou za remen aby jilec povyjel vzhuru, pak ho chytis a zatimco jednou rukou tahas z pochvy, druhou zase povolis remen. dokonce to vypada velmi efektne, kdyz se to umi a je to rozhodne rychlejsi nez taseni od pasu.

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 02:39 21. Apr 2009
by Rejty
kucik wrote:Každej má občas naspěch, ale připadá mi hodně divný, když někdo ani na chvilku nespomalí.
Mně v tý hře přijde dost divnejch věcí oproti reálu, ale v tom je právě její kouzlo. :wink:

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:30 21. Apr 2009
by kucik
Rejty wrote:
kucik wrote:Každej má občas naspěch, ale připadá mi hodně divný, když někdo ani na chvilku nespomalí.
Mně v tý hře přijde dost divnejch věcí oproti reálu, ale v tom je právě její kouzlo. :wink:
OK, takže jsou vlastně divný všechny NPC, který choděj normální rychlostí. Můžeš je pls opravit a dát jim permanentní haste?

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:33 21. Apr 2009
by Rejty
kucik wrote:OK, takže jsou vlastně divný všechny NPC, který choděj normální rychlostí. Můžeš je pls opravit a dát jim permanentní haste?
Z čeho tak soudíš? :roll:

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:46 21. Apr 2009
by kucik
Rejty wrote:
kucik wrote:OK, takže jsou vlastně divný všechny NPC, který choděj normální rychlostí. Můžeš je pls opravit a dát jim permanentní haste?
Z čeho tak soudíš? :roll:
Tak pokud je normální nonstop běhat, tak by se normálně měly chovat i všechny NPC, ne? To mi přijde jako prostá logika.

Ve hře jsou kouzla -> kouzlej i NPC, jsou tam magický zbraně, maj je i NPC, jsou tam různý rasy, jsou ztvárněný i NP postavama. Tak proč sakra každý druhý NPC nelítá po vesnici jak pošuk?

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:51 21. Apr 2009
by akin
kucik wrote:Tak pokud je normální nonstop běhat, tak by se normálně měly chovat i všechny NPC, ne? To mi přijde jako prostá logika.

Ve hře jsou kouzla -> kouzlej i NPC, jsou tam magický zbraně, maj je i NPC, jsou tam různý rasy, jsou ztvárněný i NP postavama. Tak proč sakra každý druhý NPC nelítá po vesnici jak pošuk?
Nechci se dotknout obdobne smyslejicich lidi, ale... nezapominate, ze tohle je hra? I kdyz treba je super se do ni zcela ponorit, porad je to hra.
A poznamka k tehle logice - jeste jsem nevidel nejaka NPC odpocivat/jist/pit.. proc ma postava musi?
--
Prave kvuli tomu, ze je to hra vznika spousta absurdit a nelogicnosti a mne prijde docela legracni, kdyz se tu snazite oduvodnovat sve postoje nejakyma vecma zalozenyma na realu. V realu by proti zvireti typu vlk/tygr sebelepsi hide/move silently nezabralo uz jen kvuli pachu, v realu je spousta veci slyset mas MNOHEM sirsi moznosti pohybu (nakouknuti za roh, muzes vylezt na strom, atp) co ti hra neumozni, takze to ze nekdo beha by me teda zrovna netrapilo...

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:53 21. Apr 2009
by Rejty
kucik wrote:Tak pokud je normální nonstop běhat, tak by se normálně měly chovat i všechny NPC, ne? To mi přijde jako prostá logika.

Ve hře jsou kouzla -> kouzlej i NPC, jsou tam magický zbraně, maj je i NPC, jsou tam různý rasy, jsou ztvárněný i NP postavama. Tak proč sakra každý druhý NPC nelítá po vesnici jak pošuk?
Mohou běhat, mají možnost. Stejně jako si hráčská postava může vybrat, jestli poběží a nebo půjde. MÁ MOŽNOST VOLBY. Nezdá se ti, že už to trochu přeháníš a srovnáváš jabka z hruškama? Nebo za chvíli budeš chtít, aby NPC z města chodily do dungu a obsazovaly craft stojany v dílnách?

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:54 21. Apr 2009
by Rejty
Jenže to je právě jádro problému. Lidi se tu ohánějí logikou jen pokud se jim to hodí. Nevím proč cpát nějakou pitomou logiku před hratelnost a zábavnost... :roll:

Můžeme podle vaší logiky udělat svět dle reálu, kde se chodí do práce, na záchod, platí se daně. Nebudou tu žádný nadpřirozený jevy. To chcete?

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 09:59 21. Apr 2009
by Krata
ano!

Re: DMG zbrane a bandita u Karathy

Posted: 10:29 21. Apr 2009
by kucik
Já jsem mluvil o reálnym světě? Že jsem si nevšiml.
akin wrote: Nechci se dotknout obdobne smyslejicich lidi, ale... nezapominate, ze tohle je hra? I kdyz treba je super se do ni zcela ponorit, porad je to hra.
A poznamka k tehle logice - jeste jsem nevidel nejaka NPC odpocivat/jist/pit.. proc ma postava musi?
Ne? Ok, chápu, asi jsi nikdy nevlezl do hospody U Krkovičky. Kdyby jo, tak bys to viděl. A že není graficky ztvárněno, jak přežvykují, nebo že nevidíš, jak je AI zvedne, oni odejdou, dojdou domu a spěj? Znamená to, že to nedělaj? Ne, prostě se s tim jen nikdo nepsal, protože je to zbytečná práce a fantasie hráče by to snad mohla zvládnout.
akin wrote: Prave kvuli tomu, ze je to hra vznika spousta absurdit a nelogicnosti a mne prijde docela legracni, kdyz se tu snazite oduvodnovat sve postoje nejakyma vecma zalozenyma na realu. V realu by proti zvireti typu vlk/tygr sebelepsi hide/move silently nezabralo uz jen kvuli pachu, v realu je spousta veci slyset mas MNOHEM sirsi moznosti pohybu (nakouknuti za roh, muzes vylezt na strom, atp) co ti hra neumozni, takze to ze nekdo beha by me teda zrovna netrapilo...
Ještě jednou: Já jsem mluvil o reálnym světě?

Rejty wrote: Mohou běhat, mají možnost. Stejně jako si hráčská postava může vybrat, jestli poběží a nebo půjde. MÁ MOŽNOST VOLBY. Nezdá se ti, že už to trochu přeháníš a srovnáváš jabka z hruškama? Nebo za chvíli budeš chtít, aby NPC z města chodily do dungu a obsazovaly craft stojany v dílnách?
Ano, má možnost volby. Ale proč je teda AI nastavená tak, aby chodila a nesprintovala? Na to by mě fakt zajímala odpověď. NPC klidně může chodit do dungu, nebo do dílny. Proč to nedělá? Asi protože se nikdo nechce psát s takovou AI a předpokládá se, že fantasie hráče se s tím nějak popasuje.
Rejty wrote:Jenže to je právě jádro problému. Lidi se tu ohánějí logikou jen pokud se jim to hodí. Nevím proč cpát nějakou pitomou logiku před hratelnost a zábavnost... :roll:

Můžeme podle vaší logiky udělat svět dle reálu, kde se chodí do práce, na záchod, platí se daně. Nebudou tu žádný nadpřirozený jevy. To chcete?
Já jsem **** mluvil o reálu?! Vy pořád dokola mluvíte o reálnym světě, tak mi to laskavě necpěte do huby.

Já nikomu neřikám, že nesmí běhat, ale ať mi sakra netvrdí, že když kolem mě prolítne ve městě s tasenejma zbraňěma, vyhodí quickslot hlášku a letí dál, že je to normální. Proč teda třeba nepovolíme vstup do měst v proměně a proč jsme zakazovali zvířata ve vsi? Vždyť je to hrozně otravný, pokaždý se proměňovat zpátky a odvolávat toho nemrtvýho golema.