Re: Diskuze o Politice...
Posted: 12:53 17. Jun 2009
kez by to tak bylo 
To je naivní názor, jak hezky dokumentuje Theogil na případu Zelených. Nezbývá než ti poradit, abys to v politice zkusil sám. Ona představa, že najdenou přijdou do politiky "slušní lidé" a všechno začne fungovat, je směšná. Za prvé nepřijdou a za druhé i politika chce svou praxi. A to na lidech zase zanechá stopy.Miky wrote:Nemusí se přece dostat do parlamentu hned, ale např. tím, že jí stoupnou preference a dostane dotace na kampaň jí dost posílí. Navíc máš i volby ho EU parlamentu, senátu a zastupitelstev. Paraziti a kariéristi by se v rychle rostoucí straně určitě objevili, ale s tím se dá taky bojovat a pořád by v té straně byl o poznaní čistší vzduch než v ODS a ČSSD. Navíc ovlivníš to, že velká strana nedostane hlas..
nedávej mi sem ty odkazy a diagramy, mám jich za ta léta načteno tuny. Většina z nich jsou bláboly psané na objednávku té či oné strany. Netvrdím, že se tam nestala nějaká špína, hodně špíny, stala. Ale politika nikdy čistá nebude, to si uvědom. Aspoň dokud budou lidi lidma. Drtivá většina lidí je na nějaké úrovni zkorumpovatelná a dříve nebo později tomu podlehne, idealisti znechuceně odejdou (jednoho znám osobně). A mnohdy jsou idealisti ještě horší než ti pragmatici...Miky wrote:Hodně zajímavý názor. Oposmlouva bylo sprosté rozdělení moci mezi dvě nejsilnější strany a potlačení demokratických principů, posílila KSČM. Začly nehorázné čistky ve státních firmách a institucích, ovládání médii atp. Např. odvolání nevinného Šírka ze SPOKU, když se zjistily daňové úniky v ČSSD bylo opravdu slušné že? AŤ se nemusím dál rozepisovat.
Vím zcela jistě, že jednomu člověku Gross v době svého premiérování nabízel vstup do "své" lóže.Miky wrote:Odkud to víš? Rád si doplním znalostim o zednářích s Grossem lobbující v ČSSD.
ano, je zlobbovaná. ale zlobbovaný je každý (nebo bude, pokud bude mít nějaký smysl u něj lobbovat). ale někdo jenom prosazuje lobbování, zatímco jiný myslí i na zájmy státu. drobný, leč podstatný rozdíl.Miky wrote:Snaží a v případě ODS se to daří víc než dobře. ČSSD zahájila rozhovoryo radaru, to ještě zdaleka neznamenalo "odsouhlasení". ODS je proamerická (viz. Vondra a jeho kariéra), ale o radaru nebylo ani slovo ve "Smluvě s voliči". Vláda slouží lidu, a většina je proti základně, takže vůbe neměla mandát ho zuby nehty prosazovat, dělo se tak, protože je ODS zmanipulovaná a zlobbovaná, viz. ten diagram, který je jen špička ledovce.
Používáš v diskusi nefér prostředky, jako třeba tohle. To co cituješ a označuješ za argument, není argument ale konstatování mého názoru. Argument bylo to vedel (historické, dosti nevyvratitelné zkušenosti). Ale do toho by ses nemohl takhle opřít, že?Miky wrote:Tomu říkám argument!DenGrasse wrote:každej kdo si myslí opak si to myslí blbě.![]()
nemám zapotřebí ti nic doplňovat. když budeš mít zájem, vyhledáš si ty věci sám. Ale to předpokládá kritické myšlení a hlubší analýzu toho,c o nám překládají v těch tebou citovaných článcích a taky znalost geopolitických souvislostí.Miky wrote: Nezjistil, doplň mi prosím znalosti, díky.
V době, kdy ústava vznikala, se nepředpokládalo, že peníze jednou dojdou. Peníze došly. Co s tím? Zůstaneme zcela bez lékařské péče, protože podle ústavy má být nezplatná?Miky wrote:Na zdravotnictví se účastníš pojištěním, čímž ti vzniká právo na bezplatnou lékařskou péči garantovanou článkem 31. Listiny základních práv a svobod. Regulační poplatky nebyly nic víc než snaha vytáhnout z lidí víc peněz.
Vol lidi kterým věříš, jako to dělám já.Miky wrote:Politici voliče obelhávají. Něco naslibují před volbama a nakonec prosazují opak. Volič nemá šanci poznat jací kandidáti doopravdy jsou a kdo bude doopravdy hájit zájmy jeho a státu, místo svých. Establishment na nás parazituje, neříkej že to chceme a zasloužíme si to.
sem s kucikem.kucik wrote:To je dle mého názoru ovšem jen půl pravdy. Tyhle poplatky ssebou nesou ještě další věc a totiž maximum, které člověk u lékaře zaplatí. Ve chvíli kdy zaplatí více, stát mu to pokud vím vrací.G14 wrote:Nomis_B :
Zeptej se taky tech duchodcu kolik z jejich duchodu vynalozi mesicne za leky.Zkus jim vysvetlit,ze jsi rad ze necekaji v cekarne na jeden paralen,protoze si ho muzou zakoupit o 100kc draz v lekarne za rohem.Zkus jim rict,ze maj setrit vice kdyz maj platit za predpisy a doplatky leku pouhych 1000-2000kc mesicne za pouhe problemy z cukrovkou a nemoce ve stari tak bezne a ocekavane....
Naivní? Možná, každopádně je to nejrozumější způsob jak naložit se svým hlasem, pokud nesouhlasíš s politikou největších stran. Slušní lidé se do politiky dostávájí velmi obtížně a pokud se tam dostanou, začne na ně okolí vyvíjet nátlak, buď se přizpůsobí nebo budou muset odejít.DenGrasse wrote:To je naivní názor, jak hezky dokumentuje Theogil na případu Zelených. Nezbývá než ti poradit, abys to v politice zkusil sám. Ona představa, že najdenou přijdou do politiky "slušní lidé" a všechno začne fungovat, je směšná. Za prvé nepřijdou a za druhé i politika chce svou praxi. A to na lidech zase zanechá stopy.
Bagatelizuješ to. Nezajímají mě tvoje načtené tuny blábolů na objednávku. Řeč je o opoziční smlouvě, kde se stalo víc než hodně špíny a ty tvrdíš že to bylo slušné a zodpovdné období. Podívej se na ten dokument, je srozumitelný, mluví tam tehdejší účastníci oposmlouvy a předkládá jasná fakta.DenGrasse wrote:nedávej mi sem ty odkazy a diagramy, mám jich za ta léta načteno tuny. Většina z nich jsou bláboly psané na objednávku té či oné strany. Netvrdím, že se tam nestala nějaká špína, hodně špíny, stala. Ale politika nikdy čistá nebude, to si uvědom. Aspoň dokud budou lidi lidma. Drtivá většina lidí je na nějaké úrovni zkorumpovatelná a dříve nebo později tomu podlehne, idealisti znechuceně odejdou (jednoho znám osobně). A mnohdy jsou idealisti ještě horší než ti pragmatici...
Možné to je, nevím a ty jsi mi to nijak nedoložil. Ale přece z toho nevyplívá že je ČSSD zlobovaná zednářema.DenGrasse wrote:Vím zcela jistě, že jednomu člověku Gross v době svého premiérování nabízel vstup do "své" lóže.
Prosazuje lobbování? Nevím co si pod tím představit. Na zájmy státu v určité míře někdo myslí, ale nikdy ne víc než na zájmy své. Ano, každý je zmanipulovatelný, zlobovat politika není problém. Problém je, že se to stalo běžnou praxí, establishment se od obyvatelstva separoval a na zbytku společnosti doslova parazituje. Proto je potřeba ho měnit, od způsobu zadávání zakázek až po volební systém a taky obměňovat lidi.DenGrasse wrote:ano, je zlobbovaná. ale zlobbovaný je každý (nebo bude, pokud bude mít nějaký smysl u něj lobbovat). ale někdo jenom prosazuje lobbování, zatímco jiný myslí i na zájmy státu. drobný, leč podstatný rozdíl.
Pokud to nejsi schopný doložit, jsou to jen plané řeči. Iniciativa Ne základnám, dostala reklamní prostor od firmy BigBoard, o jiné podpoře z Ruska nevím, ani v případě Nenásilí.DenGrasse wrote:nemám zapotřebí ti nic doplňovat. když budeš mít zájem, vyhledáš si ty věci sám.
Zdravotnictví je potřeba zreformovat, ale určitě ne americkým stylem, kde je péče jen pro bohaté.DenGrasse wrote:V době, kdy ústava vznikala, se nepředpokládalo, že peníze jednou dojdou. Peníze došly. Co s tím? Zůstaneme zcela bez lékařské péče, protože podle ústavy má být nezplatná?
samozřejmě, Theogil má pravdu, bylo to uděláno pšatně a amatérsky, nulová prezentace a podivný systém, Chyba, ale nikoli ideová.
Tohle je problém idiotského finančního systému, kde se peníze tvoří na dluh. Politici nemají moc to ovlivnit.Jonny wrote:Vadí mi rozhazování z peněz nás všech a život na dluh.
Protože to nebylo součástí programu žádné strany a podle průzkumů je většina obyvatel proti, politici musí hájit zájmy obyvatel, nemají mandát prosazovat nic proti jejich vůli. Referendum je tedy zcela na místě. USA jsou agresivnější než Rusko. Že se tu USA i Rusko snaží mít vliv je pochopitelné a je rozhodně lepší držet se od nich stranou. Proti komu by měl být radar zaměřený se v podstatě neví, stejně tak jestli je systém funkčníJonny wrote:K radaru, nevím proč by měli o věcech obrany státu rozhodovat lidi v referendu. Dál nechápu, jak někdo může prosazovat zájmy agresivního Ruska, které tu základnu nechce právě kvůli přítomnosti vojsk cizího státu, čímž ztratí vliv. Poznámky o škodlivosti radaru, případně o zaměření proti Rusku, které kdyby toužilo odpálit svůj jaderný arzenál, tak to udělá bez ohledu na nějaký radárek nebo antirakety a které disponuje technologiemi, které nějaký protiraketový systém ani náhodou nezastaví, mě opravdu baví.
Kéž by to tak bylo. Víš o takové straně?Jonny wrote:Nedělám si iluze, že politika se dělá čistě, ale budu volit stranu, která má snahu řešit problémy, má koncepci a její politika není jen průzkum preferencí a politika kam vítr, tam plášť, nejlíp neřešit vůbec nic a nechat všechno jak je, přitom si v klidu nakrást a přilepšit známým...