LDamian wrote:Nerozumím v čem by to byla pro Aasimara a Tieflinga taková nevýhoda? Tím by se odeslal do nějaké planární sféry ne? Tedy by se měly udělat lokality nějakých těch plání (pro každého příslušný druh, se kterým je spojen), kam by ho to poslalo s tím, že by se mohl nějak dostat zpět. Tedy na nízkých úrovních by to byl problém a výrazné zdržení a obtíže, na vyšších úrovních dokonce možný únik odkudkoli - prostě se banishne z vězení, ze zajetí nebo ze smrtící situace.
Ale moc se mi ta vlastnost nezamlouvá.

Kdyby se stvoreni dobrovolne zijicimu zde (zadny summon) chtelo zpet do sve plane, uz by tam byl. Takze ho v planich asi ceka neco nemileho. Nejaky "utek" z vezeni do plani by pak bylo utekem z louze pod okap.

Potud k zneuzitelnosti z pohledu IC souvislosti.
Vec je ale ponekud slozitejsi: Dle DnD je z plani vetsina kouzelnickych summonu (hound archoni, slaadove, balori,...). Pokud si dobre pamatuji DnD, tak stvoreni z plani nemuze byt zabito - resp. kdyz je v jine plani prilis vysileno, tak se vrati zpet do sve materske plane.
Potiz je s potomsky smichani clovek (nebo i neco jineho

) - demon (=> tiefling) nebo andel (=> aasimar). Jak brat toto spojeni? Patri do plani? Zalezi na zrodu. Protoze kouzlo typu Banishment ma vratit "mimoplanarni" do jejich materskych plani. Tzn. pokud se tiefling narodil "u nas", tak mu banishment nic nema udelat. Pokud "jinde" tak sbohem a satecek... //zde by se dalo mluvit o tom, jakym zpusobem byl asi vychovavany tiefling "odjinud" - tezko si jako male batole mohl hrat s lidskymi vrstevniky... Demonni vychova byva... hmmm... jina.

Ale i takovato postava jde hrat - zkousel jsem to - jen je potreba mit ji drobet vic promyslenou jak obyc cloveka.

//
Ovsem resit tyhle slozite problemy v nwn... :/ Vetsinou se tedy bere ze aasimari a tieflingove jsou hell expressem poslani do sve plane, z ktere se mohou dostat zase zpet, sem - ale stoji je to sil. Tzn. jako by zemreli.
Jinde to bylo resene zase tak, ze te demonni/andelske krve uz v sobe moc nemaji, narodili se "tady"... takze nejaky banishment jim nic nedela. Otazkou pak je, proc maji takove bonusy a postihy co podle pravidel mit maji....
Edit: Ale asi nejlepsi je neresit to. Proste kdyz se rekne, ze banishment nefunguje, tak radeji nestourat proc nebo jak. Nemusi byt zase ves dokonalo - ono ani nic dokonaleho neni.