Page 4 of 6

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 15:15 13. May 2010
by kucik
Abyste mě nepochopili špatně. Samozřejmě vnímáme, na co si kdo stěžuje (krom sandoftime, kterej si stěžuje i na to, že voda teče shora dolů), protože ať už to je, či není opodstatněné, vždycky za tím je nějaký důvod.

Ale podstatné je zjitit v čem je ta chyba a jak jí napravit. Co se dexových postav týče - Ano, není teď v provozu krejčí, který dělá většinu předmětů pro dexaře. Děláme na tom. Nomis má momentálně řeší věci v osobnim životě, takže buď krejčího předělá někdo jinej, nebo to holt potrvá.

Ale rozhodně se to bere na vědomí.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 16:56 13. May 2010
by černý vlk
Rejty wrote:
kucik wrote:Takže když to shrnu, tak problémy jsou následující:

1. Není hotový krejčí - Ano dělá se na tom.
2. Krejčí není přes dex - Sorry, ale to přece nesouvisí s tim, jakej equip může mít postava. Nebo neni schopná koupit item od jiné postavy?
Jak je vidět, tak jsou tohle jediné smysluplné připomínky. Jinak se tu tlachá o ničem a nikdo vlastně nění schopen nic navrhnout nebo říct co je špatně...
já ti to výše napsal, že je vše provázané a že nejde dělat úpravu jen nějaké části (viz výše)

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:01 13. May 2010
by Rejty
černý vlk wrote:já ti to výše napsal, že je vše provázané a že nejde dělat úpravu jen nějaké části (viz výše)
Tak navrhněte nějaký konstruktivní řešení a nechte si ty obecný keci...

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:03 13. May 2010
by DenGrasse
černý vlk wrote:já ti to výše napsal, že je vše provázané a že nejde dělat úpravu jen nějaké části (viz výše)
z čeho soudíš, že předchozí stav byl ten optimální? Tým má s modulem nějaký záměr a ten naplňuje...

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:19 13. May 2010
by černý vlk
DenGrasse wrote:
černý vlk wrote:já ti to výše napsal, že je vše provázané a že nejde dělat úpravu jen nějaké části (viz výše)
z čeho soudíš, že předchozí stav byl ten optimální? Tým má s modulem nějaký záměr a ten naplňuje...
no jasně, ale já to psal z praktického pohledu na věc...ohledně savů třeba, ohledně nárůstu AB, AC ale i DMG..to pro mě nebyly obecné žvásty, ale konkrétní věci..ještě více konkrétní by to bylo už jen u jakých NPC a to by bylo na dlouhé lokte

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:21 13. May 2010
by DenGrasse
Jo, rozumim, na něco jsi upozornil, Tým ti odpověděl a jedeme dál. Žádná chyba to není, - thats not bug, thats feature...

Nikde neni psáno, že všichni musej dostat stejný podmínky. Prostě, požadavek "vezmi si jakoukoli postavu a musim bejt tak dobrej bojovník jako fighter" je nesmyslnej.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:30 13. May 2010
by -darkvision-
Pokad sem dobre pochopil vlka, chtel poukazat na to, ze zakladni nwn, hra sama o sobe je vyvazena, nebo se o to tvurci snazili. A vy (jako Thalie) kousek po kousku do toho zasahujete a da se rici ze tim "narusujete" tu vyvázenost.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:31 13. May 2010
by DenGrasse
Sem nějak nepobral.. v čem spatřuješ vyváženost NWN?

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:32 13. May 2010
by kucik
Tvrdit, že samotné NWN je vyvážené, je mírně řečeno velice, velice odvážné.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:39 13. May 2010
by -darkvision-
Hm ano, odvazne to je.
Ale z logickeho hlediska kdybych tvoril nejakou hru, tak bych ji tvoril tak aby byla "vyvázena". De o to ze tamten class ma devast, tamten zas unik, jeden da vysoke ab, jinej zas vysoke ac - kazdej class ma nejakou svoji "prioritku/prestizku". A dle me autori NWN to tak tvorili ten class znici ten, ten zas onen a tak to na sebe navazuje - je jen na hracich co si postavej (co pojedou).

No a ted (to neberte jako spatne), ted tedy mame Thalii, ktera ma trebas hned omezeni jen na 2classy + monk/paladin se nesmi kombinovat. A ted v prubehu tvorby tohoto serveru se zasahuje do upravy dovednosti a craftu (kerej je dulezitej - jakozto vybava pro pc). A kazde male zasahnuti bud nejakej class posili ci oslabi. A dochazi k tomu, ze ta míněná "vyváženost" kterou měli tvurci hry se narusuje.

(Neberte to ze si ztezuji, jen pouzivam informace o serveru a dení na nem, je to jen pohled na vec, moji lásku ke hre to neovlivnuje a mam to tu rád)

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:45 13. May 2010
by kucik
Balanc samotného NWN je řešený tak, aby každý class byl schopný projít singleplayer kampaň s pomocí henchmana. V další datadiscích se přidavaly epické levely, prestižní povolání a opět se řešilo, aby tu kteoru kampaň bylo možné projít na konkrétním výseku levelů.
Nějaká kooperace více postav byl pouze jakýsi bonus. Věř mi, že pouhý záměr k dosažení cíle často nestačí.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:45 13. May 2010
by KaTo
Kua, tady je ale natvrdlo...já to řeknu polopatě, ať furt nemusíme chodit kolem horké kaše:
1) Tak už "nám DEXařům" do shardu konečně dejte zbraně s omezením "Smí nosit jen někdo s DEX 22) a na ty zbraně nalepte +8-22 přidanou dmg (sekání/bodání/tupé).
2) šití dejte přes DEX a tu blbou keramiku co stejně nikdo nedělá :D :D hoďte WISdomákům.
3) dejte do craftu pro DEXaře itemy s imunitou proti srážení :lol: :lol: :lol:

Že jo kluci, schrnul jsem to za "nás" už konečně všechno? :twisted:

P.S.
Dělám si prdel - nad vyvážeností NWN, potažmo Thalie nechci polemizovat, ale miluju psaní...a nedalo-mi to.

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:46 13. May 2010
by nomis_b
ano a proto se na hodne serverech aplikuje wipe :mrgreen: :mrgreen:

Ale jelikoz Thalie wipe nechce, deje se to za behu. nejni to idealni, samozrejme, ale je to nejkonstruktivnejsi reseni, aby si vsichni zahrali.

Pred X tydny tu bylo: zabiju vse na serveru, udelejte lokace rpo vyssi lvly. Kdyz uz tu sou, tak zas se rika ze je to moc silne...

Jini rikali: me yb se vice libily predmety z predwipove Thalie. A hle.. jsou tu.

A to vsechno jsou ohlasy vas hracu... takze tak. Thalie si hrace predchazi, ne ze by si je systematicky nicila. :wink:

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:50 13. May 2010
by DenGrasse
Checht. Dobrej zásah, Nomisi. :twisted:

Re: Dexaři a jiný odpad

Posted: 17:55 13. May 2010
by -darkvision-
Noo to pozor Nomisi, ja si nestezuji.
Sice tedy jsem koukal, ze misto samice štírů jste nám tam dali náký hustý pavouky. Hm ted to sam nedám, ale to nemění nic na tom, že mi to nezabrání v tom, abych přišel na to, jak to sám dát. A to mě právě baví, pokad něco nejde, člověk musí přemýšlet co a jak zlepšit aby to už šlo.

Takže za mě máte díky. :oops: