Oznámení týmu Thalie
Re: Oznámení týmu Thalie
Jména postav
Dámy a pánové, dovolím si připomenout, že pro jména postav platí "Vyvarujte se také jmen známých fantasy a sci-fi postav a také jmen známých osobností spojených s naším reálným světem. "
Díky
Dámy a pánové, dovolím si připomenout, že pro jména postav platí "Vyvarujte se také jmen známých fantasy a sci-fi postav a také jmen známých osobností spojených s naším reálným světem. "
Díky
PUF!
Re: Oznámení týmu Thalie
Thalie 2.0
Thalie již běží nějaký ten pátek. Změny v rámci Thalie se usadily a my jsme díky tomu dostali dostatečnou zpětnou vazbu.
Některé úpravy byly krokem správným směrem, jiné zase nikoli (např. povolání dobrodruh). Proto nyní přinášíme balík, který tyto naše chyby a přešlapy opravuje.
Vývoj, ale nekončí. V dalších měsících budeme na Thalii dále pracovat a kromě dalších oprav přineseme i spoustu nového obsahu.
Přesný soupis změn bude následovat v tomto tématu: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... &start=510
Thalie již běží nějaký ten pátek. Změny v rámci Thalie se usadily a my jsme díky tomu dostali dostatečnou zpětnou vazbu.
Některé úpravy byly krokem správným směrem, jiné zase nikoli (např. povolání dobrodruh). Proto nyní přinášíme balík, který tyto naše chyby a přešlapy opravuje.
Vývoj, ale nekončí. V dalších měsících budeme na Thalii dále pracovat a kromě dalších oprav přineseme i spoustu nového obsahu.
Přesný soupis změn bude následovat v tomto tématu: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... &start=510
Vedoucí týmu Thalie
Re: Oznámení týmu Thalie
Thalie 2.0 - relevely
Oficiálně spuštěny relevely.
Zájemci nechť mají připraveno následující:
- založenou novou postavu, na kterou se budou věci ze staré postavy převádět, je nutné dodržet rasu, pohlaví, styl boje a případně RP charakter dané postavy (sporné případy konzultujte raději předem prostřednictvím PM)
- nově založená postava nemůže mít stejné jméno jako původní - stačí změna jednoho znaku (písmena), např. přidat mezeru, obměnit jedno písmeno ve jméně
- se starou postavou je nutné vybrat všechny peníze z banky a předměty z perzistentních trezorů (pokud se postavě nevejdou všechny předměty z trezorů do inventáře, vezměte, co unesete, zbytek se přenese při relevelu)
- pro jistou zapsáno, kolik má postava u sebe peněz, zkušeností (jak na levely, tak v craftu) atd.
- rozplánované levely postavy (co budete brát za skilly, featy atd.)
- s nově založenou postavou je třeba absolvovat cestu úvodní lokací a projít do světa
Teprve až všechno výše uvedené máte připravené, lze relevel provést.
Relevely provádím primárně já. Buď vyhlásím přímo ve hře moji přítomnost a zájemci se mohou přihlásit, případně to bude ohlášeno prostřednictvím fóra.
Oficiálně spuštěny relevely.
Zájemci nechť mají připraveno následující:
- založenou novou postavu, na kterou se budou věci ze staré postavy převádět, je nutné dodržet rasu, pohlaví, styl boje a případně RP charakter dané postavy (sporné případy konzultujte raději předem prostřednictvím PM)
- nově založená postava nemůže mít stejné jméno jako původní - stačí změna jednoho znaku (písmena), např. přidat mezeru, obměnit jedno písmeno ve jméně
- se starou postavou je nutné vybrat všechny peníze z banky a předměty z perzistentních trezorů (pokud se postavě nevejdou všechny předměty z trezorů do inventáře, vezměte, co unesete, zbytek se přenese při relevelu)
- pro jistou zapsáno, kolik má postava u sebe peněz, zkušeností (jak na levely, tak v craftu) atd.
- rozplánované levely postavy (co budete brát za skilly, featy atd.)
- s nově založenou postavou je třeba absolvovat cestu úvodní lokací a projít do světa
Teprve až všechno výše uvedené máte připravené, lze relevel provést.
Relevely provádím primárně já. Buď vyhlásím přímo ve hře moji přítomnost a zájemci se mohou přihlásit, případně to bude ohlášeno prostřednictvím fóra.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Oznámení týmu Thalie
Po zvážení všech možností jsme se rozhodli zrušit hráčské podtemno.
Hráčská základna na Thalii není již tak velká a není nutné, ba dokonce je velmi kontraproduktivní dělit populaci na 2 kompletně uzavřené celky, které navíc jsou v absolutním nepřátelství, které končí téměř vždy jen PvP a následným znechucením jedné strany.
Stejně tak nemáme kapacity na přidávání obsahu do dvou nezávislých světů.
Proto:
- Během následujících týdnů bude zrušeno hráčské podtemno.
- Lokace podtemna budou upraveny.
- Subrasy podtemna jsou nyní již nedostupné.
- Hráči hrající postavy v podtemnu musí do Vánoc relevlovat své postavy na povrch, poté bude postavám hrajícím v podtemnu zablokován přístup přes startovní lokaci.
- Kel-A-Hazr bude upraven aby fungoval jako samostatná jednotka - obchody, mistři atd.
Dodatek k relevelům
- Všechny postavy hrající v podtemnu se relevelují na povrch.
- Postavy musí zachovat rasu a styl boje. To platí i pro postavy speciálních vzhledů (kobold, illithid, hiran, skřet) - ty jsou ovšem osvobozeny od dodržení rasy.
- Postavy musí IC musí pocházet, vyrůstat nebo žít v Kel-A-Hazru.
Hráčská základna na Thalii není již tak velká a není nutné, ba dokonce je velmi kontraproduktivní dělit populaci na 2 kompletně uzavřené celky, které navíc jsou v absolutním nepřátelství, které končí téměř vždy jen PvP a následným znechucením jedné strany.
Stejně tak nemáme kapacity na přidávání obsahu do dvou nezávislých světů.
Proto:
- Během následujících týdnů bude zrušeno hráčské podtemno.
- Lokace podtemna budou upraveny.
- Subrasy podtemna jsou nyní již nedostupné.
- Hráči hrající postavy v podtemnu musí do Vánoc relevlovat své postavy na povrch, poté bude postavám hrajícím v podtemnu zablokován přístup přes startovní lokaci.
- Kel-A-Hazr bude upraven aby fungoval jako samostatná jednotka - obchody, mistři atd.
Dodatek k relevelům
- Všechny postavy hrající v podtemnu se relevelují na povrch.
- Postavy musí zachovat rasu a styl boje. To platí i pro postavy speciálních vzhledů (kobold, illithid, hiran, skřet) - ty jsou ovšem osvobozeny od dodržení rasy.
- Postavy musí IC musí pocházet, vyrůstat nebo žít v Kel-A-Hazru.
Re: Oznámení týmu Thalie
Napadení serveru - únik hesel
Někteří si možná pamatujete na napadení serveru thalie zhruba dva roky zpět.
Zároveň nejspíš víte, že byl do světa nedávno puštěn velký balík ukradených mailových adres a hesel. Bohužel se to týká i hesel Thalijských. Přestože jsou na serveru hesla uložena pouze v podobě hashe, v dnešní době již není velký problém dopočítat z hashe zpětně původní heslo.
Proto důrazně doporučujeme všem, kteří, nedejThale, používali stejné heslo jako na Thalii i jinde, aby si hesla pro dané služby změnili. Tedy změnit si např. přístupové heslo k mailu.
Samozřejmě by nikdo neměl používat stejná hesla pro různé servery/služby.
Více o úniku např. zde:
https://www.troyhunt.com/the-773-millio ... ata-reach/
Zda unikl i váš účet či heslo lze ověřit třeba zde: https://haveibeenpwned.com/Passwords
Server thalie v tuto chvíli musíme považovat za kompromitovaný a potenciálně nebezpečný a to do doby, než ho celý odpojíme, odnesem, smažem a nainstalujem znovu z čista. To by mělo nastat v nejbližších týdnech až měsících
Samotné herní účty nejsou kritická data, protože na nich nelze přijít o nic horšího, než o postavu.
Přesto je dobrý nápad změnit hesla i zde, ale v žádném případě nepoužívejte stejná hesla, jako pro jiné služby (např. mail).
Omlouváme se a děkujem za pochopení.
Někteří si možná pamatujete na napadení serveru thalie zhruba dva roky zpět.
Zároveň nejspíš víte, že byl do světa nedávno puštěn velký balík ukradených mailových adres a hesel. Bohužel se to týká i hesel Thalijských. Přestože jsou na serveru hesla uložena pouze v podobě hashe, v dnešní době již není velký problém dopočítat z hashe zpětně původní heslo.
Proto důrazně doporučujeme všem, kteří, nedejThale, používali stejné heslo jako na Thalii i jinde, aby si hesla pro dané služby změnili. Tedy změnit si např. přístupové heslo k mailu.
Samozřejmě by nikdo neměl používat stejná hesla pro různé servery/služby.
Více o úniku např. zde:
https://www.troyhunt.com/the-773-millio ... ata-reach/
Zda unikl i váš účet či heslo lze ověřit třeba zde: https://haveibeenpwned.com/Passwords
Server thalie v tuto chvíli musíme považovat za kompromitovaný a potenciálně nebezpečný a to do doby, než ho celý odpojíme, odnesem, smažem a nainstalujem znovu z čista. To by mělo nastat v nejbližších týdnech až měsících
Samotné herní účty nejsou kritická data, protože na nich nelze přijít o nic horšího, než o postavu.
Přesto je dobrý nápad změnit hesla i zde, ale v žádném případě nepoužívejte stejná hesla, jako pro jiné služby (např. mail).
Omlouváme se a děkujem za pochopení.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Oznámení týmu Thalie
OOC chování ve městech
Dovolujeme si upozornit, že v povrchových městech platí vyhlášky a zákony proti pobíhání v proměnách, kouzlech, se zbraněmi, summony a v noci se zahaleným obličejem. Neznalost neomlouvá ani IC, ani OOC.
Dovolujeme si upozornit, že v povrchových městech platí vyhlášky a zákony proti pobíhání v proměnách, kouzlech, se zbraněmi, summony a v noci se zahaleným obličejem. Neznalost neomlouvá ani IC, ani OOC.
PUF!
Re: Oznámení týmu Thalie
Rejty wrote:Thalie 2.0 - relevely
Oficiálně spuštěny relevely.
Zájemci nechť mají připraveno následující:
- založenou novou postavu, na kterou se budou věci ze staré postavy převádět, je nutné dodržet rasu, pohlaví, styl boje a případně RP charakter dané postavy (sporné případy konzultujte raději předem prostřednictvím PM)
- nově založená postava nemůže mít stejné jméno jako původní - stačí změna jednoho znaku (písmena), např. přidat mezeru, obměnit jedno písmeno ve jméně
- se starou postavou je nutné vybrat všechny peníze z banky a předměty z perzistentních trezorů (pokud se postavě nevejdou všechny předměty z trezorů do inventáře, vezměte, co unesete, zbytek se přenese při relevelu)
- pro jistou zapsáno, kolik má postava u sebe peněz, zkušeností (jak na levely, tak v craftu) atd.
- rozplánované levely postavy (co budete brát za skilly, featy atd.)
- s nově založenou postavou je třeba absolvovat cestu úvodní lokací a projít do světa
Teprve až všechno výše uvedené máte připravené, lze relevel provést.
Relevely provádím primárně já. Buď vyhlásím přímo ve hře moji přítomnost a zájemci se mohou přihlásit, případně to bude ohlášeno prostřednictvím fóra.
Shaman88 wrote:Klíčové úpravy Thalie 2.0
1) Snížení maximální úrovně na 30 (postava která má vyšší úroveň, bude mít nyní úroveň 30)
Jak vyplývá z logiky těchto starších prohlášení, postavy mají být pro hru relevelovány.
Postupně byly relevely nabízeny i formou domluvy po PM (např. u mě, nyní i aktivně Damian a Xantipa) a valná většina
Není tedy vážnější důvod, aby postavy relevel neměly provedený.
Je zakázáno hrát, zejména účastnit se questů, účastnit se CvC a chodit do dungeonů a získávat suroviny, s původními postavami level 30+. Kdokoli chce hrát s těmito postavami, nechť si u nich požádá o relevel.
.
Re: Oznámení týmu Thalie
Poušť Al Saher
Tyto lokality nemají být v modulu dostupné. Z tohoto důvodu k nim byl zablokován dočasně přístup pomocí DM a budou upraveny, aby měly odpovídající podobu.
Pokud vaše postava v těchto lokacích odlogla, kontaktujte některé z DM pro přenos zpět do Kel-A-Hazru.
Pokud najdete jinou cestu do těchto lokací, hlašte toto Rejtymu a do lokací nechoďte.
Tyto lokality nemají být v modulu dostupné. Z tohoto důvodu k nim byl zablokován dočasně přístup pomocí DM a budou upraveny, aby měly odpovídající podobu.
Pokud vaše postava v těchto lokacích odlogla, kontaktujte některé z DM pro přenos zpět do Kel-A-Hazru.
Pokud najdete jinou cestu do těchto lokací, hlašte toto Rejtymu a do lokací nechoďte.
Celý svět je jeviště
a všichni lidé na něm jenom herci...
(William Shakespeare)
a všichni lidé na něm jenom herci...
(William Shakespeare)
Re: Oznámení týmu Thalie
Pokud někde chybí NPC (monstra), která tam před pár dny byla, hlaste to prosím do chyb. Promazávali jsme věci v paletě, tak je možné, že něco může chybět.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Oznámení týmu Thalie
Pokud někde nějaké humanoidní NPC (člověk, skřetvěd, ještěr atd.) útočí pouze pěstí a ne zbraní, jedná se s nejvyšší pravděpodobností o chybu a je třeba to nahlásit do příslušné sekce.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Oznámení týmu Thalie
Změny v nastavení bytů
S dnešním odpoledním restartem dojde ke zdražení bytů napříč světem. Toto zdražení odpovídá vysoké poptávce po bytech, která vznikla na základě několika faktorů. Asi nejvýraznějším je, že nyní nejsou byty využívány ke svému účelu, tedy k podpoře RP, ale spíše jen jako dodatečné skladovací prostory. Víme o řadě postav, která vlastní ve stejném městě, nebo dokonce nájemním domě řadu bytů, které reálně slouží jen jako neobývané sklady. Takové byty neslouží svému účelu. Oproti tomu vidíme postavy, které by byt rády měly, ale nemohou, protože jsou trvalé vyprodané.
Zdražení bytů je prvním krokem k nápravě tohoto stavu, kdy pokud někdo má více bytů jen za sklad, tak ponese větší výdaje, což snad přiměje postavy k aktivnějšímu pohybu s crafterským zbožím a menšímu naskladňování dopředu. Navíc ceny bytů oproti výdělkům, které lze vidět, byly dlouhodobě podhodnoceny, obzvláště v Karathě, kde mají zvětšený skladovací prostor. Změna cen taktéž zhodnocuje i umístění a vybavení jednotlivých bytů.
Další kroky budou následovat.
Tartenská dílna
V rámci dlouhodobé snahy o větší centralizaci došlo k úpravě dílny v Tartenu. Byla zmenšena a není nadále plně vybavena.
Dále pak bude zrušen do dvou týdnů trezor v dílnách v Tartenu. Kdo jej využívá, nechť si vyzvedne jeho obsah a přemístí jinam.
S dnešním odpoledním restartem dojde ke zdražení bytů napříč světem. Toto zdražení odpovídá vysoké poptávce po bytech, která vznikla na základě několika faktorů. Asi nejvýraznějším je, že nyní nejsou byty využívány ke svému účelu, tedy k podpoře RP, ale spíše jen jako dodatečné skladovací prostory. Víme o řadě postav, která vlastní ve stejném městě, nebo dokonce nájemním domě řadu bytů, které reálně slouží jen jako neobývané sklady. Takové byty neslouží svému účelu. Oproti tomu vidíme postavy, které by byt rády měly, ale nemohou, protože jsou trvalé vyprodané.
Zdražení bytů je prvním krokem k nápravě tohoto stavu, kdy pokud někdo má více bytů jen za sklad, tak ponese větší výdaje, což snad přiměje postavy k aktivnějšímu pohybu s crafterským zbožím a menšímu naskladňování dopředu. Navíc ceny bytů oproti výdělkům, které lze vidět, byly dlouhodobě podhodnoceny, obzvláště v Karathě, kde mají zvětšený skladovací prostor. Změna cen taktéž zhodnocuje i umístění a vybavení jednotlivých bytů.
Další kroky budou následovat.
Tartenská dílna
V rámci dlouhodobé snahy o větší centralizaci došlo k úpravě dílny v Tartenu. Byla zmenšena a není nadále plně vybavena.
Dále pak bude zrušen do dvou týdnů trezor v dílnách v Tartenu. Kdo jej využívá, nechť si vyzvedne jeho obsah a přemístí jinam.
.
Re: Oznámení týmu Thalie
Nevhodná jména
Apelujeme na hráče, aby se při zakládání nových postav řídili obecnými doporučeními pro výběr jména postavy. Anglická jména jsou stále považována za nevhodná a nerespektující reálie světa.
Jak vybrat vhodné jméno: http://thalie.pilsfree.cz/index.php?pag ... =229#jmeno
Apelujeme na hráče, aby se při zakládání nových postav řídili obecnými doporučeními pro výběr jména postavy. Anglická jména jsou stále považována za nevhodná a nerespektující reálie světa.
Jak vybrat vhodné jméno: http://thalie.pilsfree.cz/index.php?pag ... =229#jmeno
Thalie wrote:Obecně lze říct, že anglická jména nepovažujeme za vhodná, neboť je vídáme každodenně mimo hru a působí proto příliš současně. Vyvarujte se proto jejich používání, jistě najdete jiné zajímavé varianty, které lépe zapadnou do světa Thalie.
Re: Oznámení týmu Thalie
Stínové zabití a postih za smrt
Stínová smrt bude způsobovat ztrátu při zabití stejně jako běžná smrt.
Thalie již nějakou dobu není rozdělena na dvě zarputile nepřátelské frakce, což značí ubývání frakčního CvC , kterému se nelze vyhnout, a celkově četnost CvC.
Také to snižuje tlak na to, aby případný střet byl za účelem únosu, či odvedení na výslech. Tedy stínová zranění ztrácí část svého využití.
Dalším faktorem je i zamezení snaze zachraňovat spolubojovníky od postihů za smrt tím, že je na poslední chvíli někdo dorazí do stínového zabití.
Pro RP souboje a tréninky doporučujeme využívat služeb arény. Lze také využít cvičné panáky, u kterých lze také řešit trénink jiné postavy více RP formou a je zde možnost zisku zkušeností.
Pro AFKování doporučujeme na spoluhráče buďto počkat, anebo odebrání se do bezpečné lokace a odlog v ní.
Stínová smrt bude způsobovat ztrátu při zabití stejně jako běžná smrt.
Thalie již nějakou dobu není rozdělena na dvě zarputile nepřátelské frakce, což značí ubývání frakčního CvC , kterému se nelze vyhnout, a celkově četnost CvC.
Také to snižuje tlak na to, aby případný střet byl za účelem únosu, či odvedení na výslech. Tedy stínová zranění ztrácí část svého využití.
Dalším faktorem je i zamezení snaze zachraňovat spolubojovníky od postihů za smrt tím, že je na poslední chvíli někdo dorazí do stínového zabití.
Pro RP souboje a tréninky doporučujeme využívat služeb arény. Lze také využít cvičné panáky, u kterých lze také řešit trénink jiné postavy více RP formou a je zde možnost zisku zkušeností.
Pro AFKování doporučujeme na spoluhráče buďto počkat, anebo odebrání se do bezpečné lokace a odlog v ní.
.