Page 4 of 9

Re: Emoteri

Posted: 10:29 31. Aug 2010
by kucik
G14 wrote:TO Tashara:
ptal ses me jestli si myslim ze psani hvezdickovani toho co kdo dela,co je systemove videt,kvalitni rp hra?....
nikdy jsem nerekla,ze to je kvalitni rp hra
G14 wrote: komu vadi,ze nekdo napise i to co druzi vidi???ja to sakra chvalim :wink:
:?:

Re: Emoteri

Posted: 13:19 31. Aug 2010
by menderon
Jen mne napadlo během té diskuze, jak je tady hráno na charismu? Prohledal jsem bleskově diskuze a nenašel relevantní, kde by byly uvedena kritéria. Po shlédnutí topiku jak asi postavy vypadají je pro mne tato otázka celkem zajímavá - samý metrosexuál, dokonalá kráska. Vim o mnoha pokusech jak se vypořádat s tímto statem, ale nevím místní.
Možná by se pak snížila uniformita postav při emotování, originální emot urazí daleko mín než stálá serie.
Co ovlivnuje charisma, její výše ve hře postav? empathii, vyjednávací schopnosti, krásu, vnitřní sílu, čistotnot..... atd. neměla by i ovlivnovat i emote?
Jen ze zvědavosti protože *prohrábl/a si bujné vlasy* jsem videl 1000x ale *podrbal se na hlavě a s vítezným úsměvem rozmáčkl veš* jsem neviděl ani jednou:)

Re: Emoteri

Posted: 13:31 31. Aug 2010
by KaTo
menderon wrote:...ze zvědavosti protože *prohrábl/a si bujné vlasy* jsem videl 1000x ale *podrbal se na hlavě a s vítezným úsměvem rozmáčkl veš* jsem neviděl ani jednou:)
Málo hraješ:
1) s cikány :lol: (hráčské postavy :oops: )
2) s orky :mrgreen: :mrgreen:

Re: Emoteri

Posted: 13:35 31. Aug 2010
by Molly23
Ze stránek Thalie:

Charisma (Charisma)

Charisma se často zaměňuje s krásou. Je to velmi podobné a charismatický člověk je často i pohledný, ale ne vždy tomu tak musí být.
Charisma je silou osobnosti. Je to způsob, jakým působíte na své okolí. Jak dokážete upoutat pozornost, jak výmluvně a přesvědčivě dokážete o něčem vykládat. Charisma je důležitá pro Bardy, Zaklínače a Paladiny.
Charismou musí oplývat každá vůdčí osobnost. Musí být schopna strhnout masy na svou stranu a vést je s písní na rtech i na smrt. Vzpomeňte například na slavné (často i záporné) osobnosti dějin. Mnoho z nich nebylo vůbec pohledných, ale byli přesvědčivými řečníky a vůdci, za kterými lidé šli kamkoliv.

6 - Někdo takový by vás nepřesvědčil ani o svém vlastním jméně. Pokud se náhodou pokouší někomu domluvit, vždy to dopadne přesně naopak. Už od pohledu je vám nesympatický a máte pocit, že vás bude do něčeho nutit.
8 - Je snadno k přehlédnutí. Mluvíte-li s někým takovým, často si na něj druhý den ani nevzpomenete. Naprosto neumí jednat s lidmi.
10 - Obyčejná postava. Ne příjemná, ale ani naopak.
14 - Obchodník, který vám dokáže vnutit šunt a řečník, který vás nakrátko přesvědčí o své pravdě.
18 a více - Vyloženě vůdčí osobnost. Za někým takovým byste šli i do pekla. Když mluví, jste si jisti, že říká pravdu a v duchu přikyvujete.




Takže tady to máš... koukám že si ty stránky asi moc neprolejzal :) četl jsi třeba kousek reálií? Je to moc zajímavé, můžeš pak dokonce hrát postavu jako by skutečně žila dlouhá léta na Thalii a znala příběhy pověry a tak.

Re: Emoteri

Posted: 13:35 31. Aug 2010
by kucik
Tady jsem si dovolil něco z vlastní zahrádky: http://thalie.pilsfree.cz/hrani-podle-v ... avy-41.htm
Holt 95% hráčů dívek chce hrát ty oslňující krasavice s mečem/lukem v ruce.

Re: Emoteri

Posted: 14:25 31. Aug 2010
by menderon
to KaTo
Nehraji, protože mam ban....) Až budu mit čas, zjistím alespon jak se nějaký pogram na makrování jmeuje, abych získal alespon pocit částečné viny, že ty programy znám.... 8)
Všechny cikány znám celkem dobře, vetsina z nich jsou ze stejného města a známe se tak 15 let, věřím, že hajou skvěle, všichni hrajou daleko líp než já.....
Zažil jsem i několik trpaslíků - rozhodně celkem dobré, jen mi vadí, že je to samej Yarpén Zyrgýn od Sapkovskeho, ale ona se uniformita od trpaslíků asi čeká..... on ani pratchet tomu nepřispěl......
Orci jsou kapitola sama pro sebe ::D většina z nich je super, supr ovlivnění Gumídkama a obry tupouny, .... to mi evokuje, všimli jste si jak všechny postvy bez ohledu na charismu , IQ atd umí počítat? no jo jasně vybavení je součastí pogrese a RP musí jít stranou, taky jsem takovej

Molly 23
to jsem četl, je to celkem dobrej rozvinutej preklad originálu z ADAD, ale ne zcela řeší vztah mezi jednotlivými parametry charismy.....
Například: jsem krásnej metrosexuál, ale mám charismu 8 - takže krása nahoře, musím to něčím kompenzovat - teplý hlásek, používání zdrobnělin, nebo vytahováním zrcátka a odpudivým sebepozorováním, egoismem.... atd.... slo mi o ty kompenzační kroky aby ve výsledku byla charisma 8. S charismou jak je v návodu pojatá lze souhlasit, ale ne každý s char 18 musí být vůdce ¨, může to být moudrý člověk a vizinář, stejně jako manipulant s davy..... na druhé straně stojí typ "Michael Jackson" - rozhodně to nebyla vůdčí osobnost, ale má v sobě kouzlo, proč dokáže okouzlit davy. Další případ je třeba Albert Einstein, který jako autista nebyl schopen empatie, byl netaktní a necitlivý a přesto něco v něm z něj udělalo genia, ne jen pro jeho intelekt, ale proto jaký byl celkově = charisma....
Chci řcí, že charismaje nejširší vlastnost ze všech sledovaných a kdyby se na ni hrálo svět by byl pestřejší:)

Re: Emoteri

Posted: 14:37 31. Aug 2010
by kucik
Tak to mi docela lichotí, že to působí jako rozvinutej překlad originálu. Já jsem si to cucal z prstu, protože už mě štvalo, jak každej spojuje vysoká charisma = krásný člověk, nebo malá charisma = malá prsa. Je to prostě jen příklad, jak by se na charismu mělo nahlížet.

Nicméně zatím se bohatě spokojím s tím, že někdo s charisma 8 se neprezentuje jako idol dívčích srdcí, takže různé parametry charismy se nikdy neřešily.

Re: Emoteri

Posted: 16:26 31. Aug 2010
by Braenn
menderon wrote:Jen ze zvědavosti protože *prohrábl/a si bujné vlasy* jsem videl 1000x ale *podrbal se na hlavě a s vítezným úsměvem rozmáčkl veš* jsem neviděl ani jednou:)
Charisma ale není o čistotě:)
A ze své zkušenosti mohu říct, že i když začneš hrát postavu s breberkama, každý se hned snaží tě jich zbavit (ten zbytek se pak snaží zbavit tebe)... prostě vši to mají naThalii těžké:(

Re: Emoteri

Posted: 16:42 31. Aug 2010
by menderon
Braenn wrote:.....
Jsem to uváděl jako příklad, péče o sebe sama je bezesporu jedna součást utvářející tvůj obraz.
Od začátku spíš píšu o pestrosti emotů.... jako jednom ze způsobů boje proti turboemoterům, když musej neco vymejslet, aby to melo hlavu a patu, dodaj min řádků balastu.

Re: Emoteri

Posted: 17:32 31. Aug 2010
by Molly23
Zase jak je na stránkách, postavy z naší historie (mnohdy záporné). Hitler je úžasný příklad. Zfanatizoval celou zemi, ale byl to takovej hlupák a zahleděnec do sebe (několik knih jsem o tom už četl), že prostě dopadl jak dopadl. Naproti tomu Churchill (nebo jak se to píše) byla taktéž charismatická postava, ale zrovna sexy nebyl. Nebo třeba Paul Dianno, bývalý zpěvák Iron Maiden. Uměl pracovat s davem a tak a lidi ho zbožnovali a uctívali, ale pak ho z kapely kopli protože přes chlast a drogy nezvládal. Dejme tomu tady máš postihy hehe :D

Re: Emoteri

Posted: 18:34 31. Aug 2010
by G14
kucik wrote:
G14 wrote:TO Tashara:
ptal ses me jestli si myslim ze psani hvezdickovani toho co kdo dela,co je systemove videt,kvalitni rp hra?....
nikdy jsem nerekla,ze to je kvalitni rp hra
G14 wrote: komu vadi,ze nekdo napise i to co druzi vidi???ja to sakra chvalim :wink:
:?:
:?: :?: :?:
spojujes hrusky s jabkama :wink:
ted to vypada jako krasny kompot :mrgreen:
no nic......flame no 8)

Re: Emoteri

Posted: 19:01 31. Aug 2010
by Braenn
menderon wrote:
Braenn wrote:.....
Jsem to uváděl jako příklad, péče o sebe sama je bezesporu jedna součást utvářející tvůj obraz.
Od začátku spíš píšu o pestrosti emotů.... jako jednom ze způsobů boje proti turboemoterům, když musej neco vymejslet, aby to melo hlavu a patu, dodaj min řádků balastu.
Já to chápu.

Tenhle topic a jeho obsah by se imho dal shrnout do dvou zásad, které tu zazněly opakovaně a za které se klidně postavím
1) Do hvězdiček patří takové emoce, které jdou vidět na tváři/gestech/postavě.
*rozmýšlí nad tím, co bude dělat dnešního večera* je kravina, kdo tvrdí opak, at si přede mne stoupne a pokusí se tyto emoce předvést:)
2) házet ve společnosti za sebou emoce jako "otočí stránku" co pět minut JEN za účelem rozběhnutí expů, bez reakce na okolí a oživení hry je trapas, kterým se dá i celkem slušně obtěžovat. Kdo chce expit za pomocí makrohlášek, at si zaleze tam, kde nikdo není.

Na druhou stranu ani jeden z těch bodů není vynutitelný a asi by ani neměl být, takže je to jen na citu pro hru toho kterého hráče.

No a o rozdílnosti postav, složitosti charakteru, vymanění se ze stereotypu a charismě.. toho už bylo napsáno mnoho a ještě bude.
Mě se líbí k té charismě řešení, které ovšem vyžaduje možnost systémově měnit a doplnovat popis v průběhu hry - aby si hráči na konec popisu postavy napsali např. "charisma 14+", "charisma 14-18" (u kouzlících) a podobně. Člověk hned získá alespon přehled, jak je to s tou "uhrančivou krásou, která vám vyráží dech" a "hlasem za nímž by šly armády" doopravdy:)

Re: Emoteri

Posted: 21:08 31. Aug 2010
by Molly23
K té charismě... taky mě dostávaj postavy co jako... *chlastá čaj*
a pak to opravím na *pije naprosto kultivovaně*... za tohle bych práskal... S tím by se mělo něco udělat :)

Re: Emoteri

Posted: 09:22 01. Sep 2010
by monstera
Molly23 wrote:K té charismě... taky mě dostávaj postavy co jako... *chlastá čaj*
a pak to opravím na *pije naprosto kultivovaně*... za tohle bych práskal... S tím by se mělo něco udělat :)
Pokud má charizma pod 10, pak žere a chlastá, a není schopen pít kultivovaně, ať hvězdičkuješ jak chceš......

Re: Emoteri

Posted: 18:03 01. Sep 2010
by Bahnak
http://cs.wikipedia.org/wiki/Charisma
Spamnout si flejm - neodolal jsem :mrgreen:

Charisma jak zde bylo milionkrát řečeno není krása.
Já osobně nejraději používám pojem: Kouzlo osobnosti
Je obvykle spojováno s vůdčí osobností, schopností strhnout dav myšlenkou, projevem, vyjadřováním.

Charisma nebude stejné pro elfa či půlorka. Obě rasy mají jiné způsoby, elf asi opravdu častěji pije z číše víno a půlork zase častěji popadne sud piva a vychlastá ho na EX.
Nelze tudíž na charisma hleďet jedním pohledem.

Štíhlá elfka s překrásným obličejem nemusí být nutně charismatická, může to pořád být hloupá bloncka, kterou nikdo moc zrovna nemusí vystát, protože mele kraviny a neumí se k ničemu rázně postavit.

Stejně tak škaredý ork kterému po hlavě lezou brebrky a který se v životě nemyl může mít velké charisma, protože umí sjednotit pár slovy celý klan. Může být chováním a činy vzorem ostatním a proto k němu budou vzhlížet jako k vůdci, nebo alespoň schopnému veliteli.

Tohle téma je hodně nejednotné a mnohoznačné, každý má pro charismat jiné měřítka a vidí to po svém. Žádné pravidla a směrnice na charismu ani být nemohou, pročtěte si ten odkaz na wiki a pochopíte. :roll: :shock: :D