Page 4 of 10

Re: Rada s buildem

Posted: 01:00 07. Jan 2011
by Shaman88
Porovnání:

Kuše - základ 1 útok - s rapid reload max 4 útoky + haste 5. útok(tady si nejsem u kuší jistej, jednu dobu to nefungovalo)
Luk - základ max 4 útoky + 1 rapid shot + 1 haste.
O jeden útok více.
Ale nemusíme se hádat, to jsou drobnosti. I s kuší se dá dobře hrát. Pokud ti sedí líp k postavě tak tohle vůbec neřeš.

Re: Rada s buildem

Posted: 01:05 07. Jan 2011
by Prasokralik
Dodám, že jinde kuš má o útok méně ale dohání to větším dmg, na thalii je dmg kuší i luků rovnocenný, proto kuš postrádá jakýkoliv smysl.

Re: Rada s buildem

Posted: 01:12 07. Jan 2011
by Shaman88
Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.

Re: Rada s buildem

Posted: 09:47 07. Jan 2011
by supik
Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii :) )

Re: Rada s buildem

Posted: 11:56 07. Jan 2011
by Woxa
supik wrote:Ale pokud nejsi minmaxer PGčko a chceš jen nějak urubat moby, rozdíl to opravdu není moc podstatný (zvlášť pokud bude Sonny běhat v partě a odstřelovat všechno pěkně z dálky - v takovém případě stejně většinu mobů zabijí plechovky v první linii :) )
A občas i další zaclánějící material... každopadně jdi do tý kuše a hotovo :)

Re: Rada s buildem

Posted: 14:45 07. Jan 2011
by Shaman88
Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.

Re: Rada s buildem

Posted: 17:54 07. Jan 2011
by Bahnak
Shaman88 wrote:Snad jen že kuš má rozsah 19-20/2x a luk 20/3x.
Shaman88 wrote:Jo. Po zjištění všech materiálů souhlasím že kuše je na Thalii na tom stejně jako luk. Možná by se dalo říct že i lepší.
Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...
Porovnávat je mezi sebou je takový divný, obě zbraně fungují sice podobně, ale ztráta featu je ztráta featu, jde hodně o úhel pohledu.
Já beru jako dobrý střelce tyto:
Bard/AA - Dlouhý luk je zde asi jasnej
Thief - každej feat je cennej, krátkej luk to jistí, DMG dělaj zákeřákym, kritiky thief neřeší.

Kušaře jsem zkoušel buildovat, nutno poznamenat že něco málo jsem postavil, ale že by to byly nějaký extra řachy říct nemůžu.
WM být na zbraň na dálku nemůže, Ten rozsah prostě nad 19-20 dostat nejde - nebo alespoň nevím jak, jsou nějaký povolání co jsem koukal po vaultech, co to umí, ale na Thalce buhužel...

Ale myslím že jsme nováčkovi sdělil kopu informací, se zbytkem se bude musit snažit porvat sám, já mu přeji příjemnou zábavu.

Re: Rada s buildem

Posted: 18:01 07. Jan 2011
by calvix
Bahnak wrote: Raději ze sebe nebudu dělat truhlika, střelce jsem nikdy pořádně nezkoušel, ale mám za to že ten rozsah kritiku pro oboje je 20/x3...
WRONG :!:
kuše má 19-20/x2 a luk 20/x3

http://nwn.wikia.com/wiki/Longbow vs http://nwn.wikia.com/wiki/Heavy_crossbow

Re: Rada s buildem

Posted: 18:03 07. Jan 2011
by Shaman88
Dají se na Thalii sehnat střelné zbraně s ostrostí?

Re: Rada s buildem

Posted: 18:09 07. Jan 2011
by Bahnak
ne, a na střelné nejde ani kouzlit.

Re: Rada s buildem

Posted: 18:10 07. Jan 2011
by SonnyX
Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..

Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?

Tak kde ztrácím ten feat?

Re: Rada s buildem

Posted: 18:13 07. Jan 2011
by calvix
SonnyX wrote:Já pořád ale nechápu, tu ztrátu featu..

Však s kuší si dám blink point shot + rapid reload, s lukem bych si dal blink point shot + rapid shot, ne?

Tak kde ztrácím ten feat?
Kuse : bez featu = 1 utok (nezavisle na BAB)
Kuse : rapid reload = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : bez featu = 4 utoky (s dostatecnou BAB)
Luk : rapid shot = 5 utoku --||--

Re: Rada s buildem

Posted: 18:15 07. Jan 2011
by SonnyX
No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak :))
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..

Re: Rada s buildem

Posted: 18:16 07. Jan 2011
by calvix
SonnyX wrote:No to sic ano, ale ten rapid shot u luku bych si dal tak či tak :))
Do teď jsem myslel, že teda kuš je zas lepší na critici, no škoda, že mi to neřekli dřív, než jsem odeslal charakterník..
Vykašlal bych se na nějaký archetyp a vzal bych si luk..
Tak prelozeno pro tebe Ztratis 1 utok za kolo.

Re: Rada s buildem

Posted: 18:17 07. Jan 2011
by Bahnak
Rapid Shot slouží k zvýšení počtu útoků za kolo, tj třeba ze 3 útoků v kole udělá 4
Rapid reload umožní kuši střílet tak jako luk, tj ne jen jednou v kole, ale třeba 3 za kolo.

S lukem tedy střílíš normální rychlostí, aniž bys musel použít feat.
S kuší střílíš jednou v kole, s tím featem navíc teprve můžeš střílet jako bys držel luk.

A proto jsem ti psal po PM že si máš vzít luk :-)