Page 4 of 6

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 20:36 03. Jun 2011
by drake127
Snekoun wrote:Dulezity je prvni dojem pri lognuti do hry. Ten jsem popsal.
S tím musím souhlasit, taky jsem dříve hru zde zavrhl kvůli těmto detailům a různým ne zcela dotaženým věcem, které dlouhodobě nejsou nijak zvlášť podstatné, ale člověku to zkazí dojem; přirovnával jsem to k překlepům v knížce - na funkci to sice vliv nemá, ale člověka to ruší a knížku si tolik neužije.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 23:55 03. Jun 2011
by Braenn
Já bych se zeptala nikoli z pohledu úplného nováčka, jako spíše z pohledu nováčka na rozumnějším levelu, řekněme 13-15.

Zaprvé, potýkám se s problémem xpení za potvory. Nerozumím zcela systému ovlivnění party.

Když jdu s někým silnějším, nemám téměř nic. Když jdu s někým sobě rovným, z 30 xp je najednou třeba 3, nebo 1. Když jdu s někým na 5 lvl, je to stejné...

Vychází mi poněkud překvapující fakt, že je pro mě nejlepší - chci li si přilepšit - chodit samotná, což mě ani nebaví, ani neuspokojuje. Je to cílem?
A ještě u toho, samo, umírám, což tedy určtitě cílem není:) Ani jako doprovod slabších jít nemůžu než mimo partu, protože pak si nenaexpí ani oni. Trochu mi chybí zvyk od konkurence, který naopak to, že si větší level bral nováčky s sebou bonifikoval - nízký i vysoký level měli takový.. nu xp odměny za potvoru závislé na průměru toho, kolik by každý dostal sám.

Tedy, co je tady cílem nebo optimálním stavem mezi xp odměnou za potvory a rozumným počtem lidí v partě? Očividně dělám něco špatně.

Za druhé, taky nějak ani nevím, kam chodit - jako bojovník narážím na nepříjemnost, že každá svině od orka s očarovaným mečem, po kostlivce golema s ultrazvukovým dechem či co to je, po všechny vyjící vlky, auraře, bludičky, magické věci - prakticky všechno co se trochu hýbe má nějaký druh drž osoby, strachu, omámení, očarování...

A úplně nejvíc mě demoralizuje jakási nepoznatelnost obtížnosti potvor. Třeba brouci! První lokace, jednoranky. Druhá lokace, chumel roháčů, dvě rány a je po nich, třetí lokace - jeden pitomej brouk, nerozeznatelný od těch předtím, co třikrát plivne a 160hp se svíjí v kouřící hromádce oharků.

Je mi jasné, že problém je hlavně v mé neznalosti terénu a potvor, možná v equipu - i když bych řekla, že mám minimálně průměrný. Nevyužívání maximality powerbuildu, lektvarů, nevím. Snad v absenci bestiářů, OOC znalosti světa? Protože podle vzhledu poznám prd a jak dojde na kontakt, je obvykle pozdě na útěk, neboť pití lektvarů a útěk v boji je nejkratší cesta do pekla.

Zkrátka asi postrádám nějaké návody na dungy pro středně pokročilé, abych tak řekla. Nebo postrádám znalost k jejich nalezení. Nebo jsem nechytla styl xpení. Ocením každou radu, klidně si kopněte co že jsem to za neschopu - byla jsem zvyklá na nějaký způsob boje v jiném nastavení systémů a teď nevím, kudy kam. Tak se ptám :D Když ne na radu, tak na to, jestli dělám od obvyklého stavu věcí něco špatně.

P.S. když jsme u těch hrubek, mýsení kovu v dílně je jak rána kladivem:)))

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:02 04. Jun 2011
by Elverin
Tak stimhle musim zas souhlasit ja, jsem natom uplne stejne :D Az na to, ze neznam ani nastaveni jinych nwn serveru.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:06 04. Jun 2011
by Shaman88
Ono se těžce nastavuje svět když jsou na jedné straně buildeři a na straně druhé normální hráči, většinou si to světy nastavují tak aby to buildeři měli těžší ... no a pak RP hráči to maj mnohem těžší...

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:07 04. Jun 2011
by Thuereg
Mno... já sem s timhle sám měl taky dost problém a na spousta místech sem lehnul, zaskočen nečim takym. Nakonec sem to vyřešil tak, že sem chodil expit s postavama na stejnym lvl kdy hráči věděli co a jak. Co se toho problému s XP postihama týče tak s tim sem se nikdy moc potýkat nemusel. Alespoň mi tak přišlo mno.

Te´d už z vlastní zkušenosti vim, že než někam vletu tak se nejprv někde poptám co a jak. Snažim se většinou IC, ale občas tato možnost neni a tak se musim přiznat, občas si info kam vlízt zjišťuju ooc. Většinou když někde na cestě oběvim tuhle zapadlej chrám nebo tak tak se hráčů optám, co že mě tam uvnitř čeká a esli má smyl tam na mém lvl lízt nebo bych se měl radši vypařit. Musim taky přiznat, že zvědavost často zvítězila a i přes varování sem někam vlez a umřel:D.
Další věc co ti často napoví jsou xp co dostaneš za lokaci jak už říkal bahňák.
Aneb když ti při vstupu do lokace naskočí 300xp je čas utíkat:D já sem si ještě musel popojít a podívat se na tu velkou auru a pokud možno i na jméno:D pak sem si taky prohlíd pěknej očistec páč sem opoměl fakt, že draci mají TS:D.

Ale jak řikám. Nejlepší je poptat se. Ať už třeba IC což je asi lepší, tak v případě nutnosti i OOC. To že někdo někam zabloudí sám je normální a je podle mě škoda nechat se někde zabít jen tak. Nehledě na to, že často se jedná o věci které by postava měla ic vědět ze světa, ale hráči se ooc nedonesli a tak.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:18 04. Jun 2011
by Braenn
1) xp za lokaci beru v potaz, to je samozřejmé, ne vždy jsou spolehlivým vodítkem, nebo jsem tou lokací už kdysi rohem prošla a...
2) do budov jako "osamělý chrám" zásadně nelezu, jak vidím přívětivé světýlko uprostřed osamělých bažin, mířím opačným směrem :idea:
3) dostala jsem radu, abych OOC poprosila epické wizny v Ivory o sadu prodloužených kouzel a pak si užívala svět, ale.. tudy ne, přátelé : )))


Každopádně děkuji všem za rady a sem s dalšíma, minimálně se vzájemně pobavíme :D

Edit: A speciální díky Shamanovi, je to zatím nejlepší zdůvodnění co jsem dostala a i se chápe.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 01:49 04. Jun 2011
by DenGrasse
drake127 wrote:
Snekoun wrote:Dulezity je prvni dojem pri lognuti do hry. Ten jsem popsal.
S tím musím souhlasit, taky jsem dříve hru zde zavrhl kvůli těmto detailům a různým ne zcela dotaženým věcem, které dlouhodobě nejsou nijak zvlášť podstatné, ale člověku to zkazí dojem; přirovnával jsem to k překlepům v knížce - na funkci to sice vliv nemá, ale člověka to ruší a knížku si tolik neužije.
Když jsem tady začínal, gramatika a tak mě neskutečně sejřila. Dneska už si ani nevšimnu :mrgreen: a jelikož polovina serveru jsou dyslektici :lol: , ani se tím nevzrušuju.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 02:16 04. Jun 2011
by J.F.Payne
Já se tím vzrušuju, fakt to kazí jinak hodně dobrý dojem.
(U hráčských postav s hrubkama si řeknu, že mají asi divný přízvuk :lol: )

Jinak co musím říct, boje jsou tu sice podle mě těžší než jinde, ale taky zábavnější, právě kvůli tomu, že skoro každá bestie má nějakou speciální schopnost. To, že už jsem chcípl asi desetkrát, je vedlejší :))

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 05:29 04. Jun 2011
by Thuereg
Nejseš jedinej. já taky se s vim bojovníkem chcípal skoro porád protože tu nejni potvory která by neměla nějakou tu zákeřárnu na vůli... dobřa až na pár vyjímek:D no teď už to řešim tak že kupuju lektvary... popravdě za dobu co hraju sem za ně vyhodil doslova miliony:)

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 22:44 04. Jun 2011
by -RoF-
Jo tak to souhlas, že hodně NPC tu má nějaké aury a kouzla zaměřené na bojovníky s nízkou vůlí. Ale s někým kouzlícím po boku to jde ;).

Jinak s tím že má víc výhodu solista, to je pravda. Celkem mě to udivovalo. A kdysi se to tu řešilo s tím, že odpovědí bylo to, že v partě sice máš mín xp za potvoru, ale zabiješ těch potvor víc v kratším čase.

A to že xp za potvoru není moc. Já tohle moc neřešil. Byl jsem zvyklý expit i za 9xp za potvoru. Stejně z dlouhodobějšího hlediska, máš víc xp z časovek, než z příšer ;).

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 23:32 04. Jun 2011
by DarK_cz
Já to uvedu podle toho jak to vidím já, z pohledu hráče hrajícího za Warriora.
Začel bych tím, že nejzásadnější chyba, která tu je, je zavedení pravidla, že buffující mágové musí být v partě.
Problém je v tom že na serveru, často hrajících mágů a k tomu pro začínající lvl moc není. A už jen z tohotu důvodu musím říct že pro 10lvl a dál se bez mága Warrior neobejde. A i kdyby nějaký ten mág byl. On má tu výhodu, že jo dobře půjde s Warriorem si poexpit, získá tak cca 6 lvl a už ho nepotřebuje. Pak si chodí jen v invisu, a vyvolává z bezpečí potvory a ani žádnej dmg neutrží. Zatímco Warrioři riskujou jen tim že tam vlezou. Zvlášť v lepších dungech kde jsou pasti. Warr si prošlápne past a když neuspěje tak je mrtvej a nebo téměř mrtev. Zatímco zase mágové maj na to vílu a podobně. (Ani nemusej používat kouzla na pasti, i když pár vyjímek sem viděl). Asi to ukončím takto...... Přibližně na lvlu kde Warrior riskuje život na hodech ná vůli v dungeonech kde najde uplný prd, tak si v Alwu lítá mág se stejným lvl pěkně v invisce pro kůže prastarých goril.

Promiňte že to tak říkám, ale myslím si že je to opravdu těžké pro Warriory na tomhle serveru. (A neříkám že je to u všech, nějaký Warr má třeba kámoše epic mága tak spolu vydělávaj ale to opravdu neplatí pro každýho)

A souhlasim s Rofem. Nakonec se pro Warriory vyplatí schánět Rp společnost než lítat po dungách, kde ztrácej expy i prachy, kvůli jednomu blbýmu hodu na vůli.

Omlouvám se za gramatické chyby (Už se mi to po sobě něchtělo číst :ewink: )

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:06 05. Jun 2011
by Thuereg
Tohle je docela pravda. na druhou stranu musim říct, že i když mě podstatně vyšší lvl protahoval nějakym celkem těžkym dungem tak by´t sem byl v partě tak jsem měl xp docela dost. Tim myslim 20-30yp za potvoru. Jasný, sám bych za stejnou potvoru měl třeba 70xp,(zjištěno z vlastní zkušenosti), ale sám bych se tam nikdy nedostal. Jinak je pravda že v době co já expil tak sem měl kliku a pár mágů na mem lvl tu bylo.

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 00:33 05. Jun 2011
by Nalkanar
A mě zas příjde, že za mága si nemám co a jak dávat. Možná pokud si vezmu summony z nějakého "vyššího" (pro mě) kruhu (tzn. 6+), ale jako zaklínač řeším kouzla na krev - nemůžu mít luxus toho, že se naučím všecky summony, všecky packy, všecky ochrany a nakonec i všecky možný firebally... musím si pečlivě vybrat. Takže sám nemám šanci, nemluvě o tom, že naexpit ty summony není úplně prdel :D

Ale na druhou stranu tu mága hraji relativně krátce, neznám ten svět tak, abych si vychytal nejvhodnější spelly atd.

EDIT: ale uznávám, že v invisu se svět dobře prozkoumává a dobře se nosí balíky :mrgreen:

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 01:26 05. Jun 2011
by Braenn
Klidně ten problém s bojovníky upřesním. Když jsem sledovala na co všechno existuje hůlka a lektvar, protáčely se mi panenky. Jakmile má bojovník milionek dva na účtu, nakouzlí se i bez mága...

Přemýšlela jsem ale hlavně nad výhodami a nevýhodami upravení xp systému pro příznivější situaci v partě, tedy aby se parta alespoň pro vyšší lvl vyplatila víc, než když jde sám. Aby to netlačilo k sólování.
Sólování je nuda a nemyslím si, že se vybije víc potvor. Za sebe mohu říct, že jich vybiji stejně, jen několikrát pomaleji, vynechám bosse nebo umřu. ale nejsem asi klasický vzorek populace, jak tu padlo, svět se musí přizpůsobit silnějším, ne slabším.

Hlavní problém ale je, že všechny argumenty pro, které jako bojovník mohu předložit pro zvýhodnění družiny v xp, zničí první postava mága s invisem. To tak neskutečně hýbe rizikem a všemi poměry...

Takže krom toho že tu není skripter padá i tohle, ale pěkně jsem si povzdechla a potěšilo mě, že nejsem jediný bojovník, který trhá rekordy v počtu dosažených lvl za týden. :P

Re: Pro nováčky a začátečníky

Posted: 01:48 05. Jun 2011
by Thuereg
No s těma lvl za tejden... měl sem období kdy sem za tejden udělal dva a pak sem třeba jeden lvl dělal čtyřikrát:)