Já bych se zeptala nikoli z pohledu úplného nováčka, jako spíše z pohledu nováčka na rozumnějším levelu, řekněme 13-15.
Zaprvé, potýkám se s problémem xpení za potvory. Nerozumím zcela systému ovlivnění party.
Když jdu s někým silnějším, nemám téměř nic. Když jdu s někým sobě rovným, z 30 xp je najednou třeba 3, nebo 1. Když jdu s někým na 5 lvl, je to stejné...
Vychází mi poněkud překvapující fakt, že je pro mě nejlepší - chci li si přilepšit - chodit samotná, což mě ani nebaví, ani neuspokojuje. Je to cílem?
A ještě u toho, samo, umírám, což tedy určtitě cílem není:) Ani jako doprovod slabších jít nemůžu než mimo partu, protože pak si nenaexpí ani oni.
Trochu mi chybí zvyk od konkurence, který naopak to, že si větší level bral nováčky s sebou bonifikoval - nízký i vysoký level měli takový.. nu xp odměny za potvoru závislé na průměru toho, kolik by každý dostal sám.
Tedy, co je tady cílem nebo optimálním stavem mezi xp odměnou za potvory a rozumným počtem lidí v partě? Očividně dělám něco špatně.
Za druhé, taky nějak ani nevím, kam chodit - jako bojovník narážím na nepříjemnost, že každá svině od orka s očarovaným mečem, po kostlivce golema s ultrazvukovým dechem či co to je, po všechny vyjící vlky, auraře, bludičky, magické věci - prakticky všechno co se trochu hýbe má nějaký druh drž osoby, strachu, omámení, očarování...
A úplně nejvíc mě demoralizuje jakási nepoznatelnost obtížnosti potvor. Třeba brouci! První lokace, jednoranky. Druhá lokace, chumel roháčů, dvě rány a je po nich, třetí lokace - jeden pitomej brouk, nerozeznatelný od těch předtím, co třikrát plivne a 160hp se svíjí v kouřící hromádce oharků.
Je mi jasné, že problém je hlavně v mé neznalosti terénu a potvor, možná v equipu - i když bych řekla, že mám minimálně průměrný. Nevyužívání maximality powerbuildu, lektvarů, nevím. Snad v absenci bestiářů, OOC znalosti světa? Protože podle vzhledu poznám prd a jak dojde na kontakt, je obvykle pozdě na útěk, neboť pití lektvarů a útěk v boji je nejkratší cesta do pekla.
Zkrátka asi postrádám nějaké návody na dungy pro středně pokročilé, abych tak řekla. Nebo postrádám znalost k jejich nalezení. Nebo jsem nechytla styl xpení. Ocením každou radu, klidně si kopněte co že jsem to za neschopu - byla jsem zvyklá na nějaký způsob boje v jiném nastavení systémů a teď nevím, kudy kam. Tak se ptám

Když ne na radu, tak na to, jestli dělám od obvyklého stavu věcí něco špatně.
P.S. když jsme u těch hrubek, mýsení kovu v dílně je jak rána kladivem:)))