Page 4 of 6
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 20:47 08. Jun 2011
by PiAn0
-darkvision- wrote:Desmond wrote:No vida, že bychom zavedli povinný popisky, když to teď jde tak snadno?

Koho načapám bez popisku, ten si to šeredně odskáče

.
*dává si do popisku 3tečky*
Stačí to takto?

Spis si tam napis: "Jestli tohle ctes, tak uz si nejspis po smrti"

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 21:11 08. Jun 2011
by Hafen
No jedinej argument proti nebyl snad ani argumentem. Popisek postavy ma vyjadrovat to co je na prvni pohled zretelne. Zaroven to znamena ze si to hrac musi upravovat. Behat s tim za dm je naprosta hloupost, to bych jen ja z poslednich dvou dnu hned dvakrat potreboval update, kdyz shinala 2x vypalila jizvu do tvare me postavicky. Vlastne 4x, mezitim ji Legewiel tvar poleptala kyselinou a Shinala to zas vylecila.
Nez by mi to dm zmenilo, tak by to bylo neaktualni
Zaroven to odstrani fakt ze clovek postavicku zamaskuje a pujde nekam jinam, a lidi ji budou poznavat podle popisku jen proto, ze v popisku je psany ze je to "...XY vypadajici drow/elf/clovek", takto si to hrac upravi na napr. "Stredne vysoka zena zahalena v plasti" a udela to sam, bez dm (= odpada otravovani dm, ztrata casu pri cekani na zmenu, a zaroven moznost rychle vymeny za puvodni popisek).
A nesouhlasim s tim ze cim kratsi tim lepsi. Me veta o dvou trech slovech vubec nic nerekne. "Silny chlapik." Lol. Pod tim si predstavim cokoliv

V popisku nema byt jen fyzicky vzhled, ale i zvlastnosti, zpusob chovani, to jak pusobi na okoli (samozrejme, s Mirou).
Ja nejsem zvykly vytvaret popisky pri tvorbe postavy, ale tvorim popisek postavicky celou dobu co hraji a jsem zvykly ho vylepsovat (at uz po strance popisne ci gramaticke) a zaroven zaznamenavat zmeny, coz mi dosud chybelo.
Takze je jen dobre ze to pujde zmenit a diky za to!
Ad ti co nemaji popisek:
hraci s prazdnym popiskem by se meli odted stydet (predtim to mohlo byt jako ja, proste nevedeli hned pri vytvareni postavy co tam napsat)
hraci s hovadinami typu "prijemny pulcik....eehm kecam:D" by meli jit za roh a dat si facku na rp serveru

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 21:39 08. Jun 2011
by Práček
Hafen wrote:.....
asi ti Shia vypichne oci, to pak nic neuvidíš, tudiž žádný popisek bude přesný

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 22:08 08. Jun 2011
by Hafen
Jeste ma cich chut a sluch

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 22:37 08. Jun 2011
by G-ladiator
K tomu chování do popisku - proč ne, ale rozhodně ne nic takového, co jsem dnes viděl u luigiho ("... v jeho přítomnosti si hlídejte věci a hlavně záda, protože nevíte, dky vám do nich vrazí nůž" či něco takového), spíše bych to viděl na věci typu, že si postava často olizuje rty, oči jí těkají sem a tam, často jí škube sval na tváři atp.
S tím působením na okolí je to těžké, protože je to strašlivě subjektivní. Osobně se tomu snažím vyvarovat.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 22:41 08. Jun 2011
by DenGrasse
Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 22:59 08. Jun 2011
by kucik
Z webu:
Využijte popisky při tvorbě vaší postavy
Veškeré výše popsané hodnoty lze, jak vidíte velmi snadno slovně popsat. Je vyžadováno, abyste vyplnili popis postavy. Nepište slohová cvičení. Stačí několik vět. Nepište historii postavy, ale popište to, jak postava na své okolí působí. Jestli je pohledná, svalnatá, jestli zapáchá, má cizí přízvuk a podobně. Je mnoho vlastností, které se za léta jen minimálně změní a pokud ano, bude v budoucnu možné, zmenit je tak. Pokud nedokážete o své postavě napsat několik charakterizujících vět. Měli byste se nad ní ještě chvíli zamyslet.
Aneb jak rikaval photter: Do popisku patri to, ze jde videt, slyset, cejtit nebo chutnat.
Taky si uvedomte, ze vse co je v popisku na vas ostatni vidi na prvni, nebo druhy pohled. Pokud tam napisete, ze postava pusobi jako zlodej, nedivte se, ze na vas tak budou ostatni nahlizet.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 22:59 08. Jun 2011
by Miell
DenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 00:35 09. Jun 2011
by G14
ta holka ma recht

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 01:14 09. Jun 2011
by DenGrasse
Miell wrote:DenGrasse wrote:Popisek by měl vyjadřovat to co na postavě vidí nezávislý pozorovatel. Případně je dobré pod čarou upozornit, že má postava vyšší charisma (nebo obecně charisma) aby hráč věděl jak silně dokáže působit na své okolí.
Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat

Postava s vysokou charismou nemusí být ani rásná, ani mít ladný pohyb. Prostě z ní vyzařuje přesvědčivost.
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 01:17 09. Jun 2011
by Sapal
Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat

Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 10:12 09. Jun 2011
by Práček
Sapal wrote:
Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.

viz. Urlraen

(a ted abych přešel na jinej server

)
Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 10:29 09. Jun 2011
by Miell
Sapal wrote:Miell wrote:Já si neodpustím poznámku, že vyšší charisma se musí umět zahrát. Nebo spíš než napsané v popisku - mám charisma 18 (pálím od boku) popsat čím je ta postava krásná, přitažlivá.. či proč je vůdčí osobnost.. třeba podmanivý hlas, elegantní pohyb.. hrdě kráčející.. já nevím.. prostě zase jsem u toho, že se to pak musí umět IC podat

Někdo může být vůdčí osobnost jen proto, že zrovna rozumí danému problému. Jinak to klidně může být škaredý debil.

Byl to příklad.. ale to jsi jistě pochopil

A to že rozumí problému.. jsme opět u toho, že to musí podat.. jinak můžeš rozumět problému a nemusíš být vůdčí osobnost a charisma nemusíš mít už vůbec

Celkově vzato tvůj příklad je spíš o inteligenci

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 10:52 09. Jun 2011
by G14
DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale

ale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr.

Re: Možnost změnit popisek postavy
Posted: 11:24 09. Jun 2011
by Miell
G14 wrote:DenGrasse napsal jedno krasne slovo- presvedcivost.... a ta se musi umet podat, jak pise Miell
tim,ze nekdo umi resit problemy,neznamena, ze je charizmaticky Sapale

ale treba presvedcit, ze problem je ve skutecnosti prednosti, je znamkou charizma, napr.

Přesně.. dík.
Jsem si jistá, že bylo z mého příspěvku pochopitelný, že mi nejde jen o "nadpozemskou krásu", ostatně.. i to mám u popisku raději k přečtení, proč bych tak danou postavu měla vnímat.