Page 4 of 8

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 00:43 13. Oct 2011
by -darkvision-
Ty jsi ale stejne jen ten módní doplnek jak píšeš .. takhle bys byl alespon modni doplnek s hastem :biggrin:

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 06:29 13. Oct 2011
by -RoF-
Alvarion wrote: Myslim, ze cekem maga hrat umím. Nejsem top, ale umím. V arene jsem se svym byvalym spatne postavenym magem sundal 2-3 postavy..... Dokazu si predstavit, ze dostanu velké množství i epiků zejmena WM a jim podobným. Na druhou stranu ukaz mi jediného mága, kterej mne v aréne sundá s Willem.
To je spíš na šikovnosti hráče a možnostech jeho postavy a kouzlech, které postava má.
Dle mě mág či zaklínač, může RDD složit vcelku hravě.

Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD :roll:

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 06:45 13. Oct 2011
by Zindo
-RoF- wrote:
Alvarion wrote: Myslim, ze cekem maga hrat umím. Nejsem top, ale umím. V arene jsem se svym byvalym spatne postavenym magem sundal 2-3 postavy..... Dokazu si predstavit, ze dostanu velké množství i epiků zejmena WM a jim podobným. Na druhou stranu ukaz mi jediného mága, kterej mne v aréne sundá s Willem.
To je spíš na šikovnosti hráče a možnostech jeho postavy a kouzlech, které postava má.
Dle mě mág či zaklínač, může RDD složit vcelku hravě.

Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD :roll:
Je rozdil zabit RDD a RDD :). RDD neslibuje, ze bude nejlepsi, jen ma k tomu obri dispozice. RDD je dobry pro kazdeho, pro ty co neumi nic, tem pomuze prezivat. A pro ty kteri umi, dokazi jeho schopnosti vyuzit na maximum.

Ale rict:"Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD" to bohuzel nema vypovidajicic hodnotu.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 07:14 13. Oct 2011
by J.F.Payne
Zindo wrote:Ale rict:"Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD" to bohuzel nema vypovidajicic hodnotu.
Proč ne? Druidi mají super věci a proměny, nemyslím, že by to bylo až tak nereálné. Co má RDD kromě obří síly a imunity na oheň? Nic, co by se mohlo rovnat kouzům specialoizovanýho spellcastra, klerika, zaklínače nebo mága - ne barda.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 07:28 13. Oct 2011
by -RoF-
Zindo wrote: Je rozdil zabit RDD a RDD :). RDD neslibuje, ze bude nejlepsi, jen ma k tomu obri dispozice. RDD je dobry pro kazdeho, pro ty co neumi nic, tem pomuze prezivat. A pro ty kteri umi, dokazi jeho schopnosti vyuzit na maximum.

Ale rict:"Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD" to bohuzel nema vypovidajicic hodnotu.
To je fakt, no ale druidka byla myslím o 4 lvy níž. Na zápasy to nakonec skončilo 2:1 pro RDD, ale vím že i druid je schopný ho složit.
Derken- wrote:Vy si vůbec, ale vůbec nedokážete představit jak je o nervy si cepovat wizarda do dokonalosti :mrgreen: :mrgreen:

Čekám na den, kdy se mě wizna nezeptá co má naspat a pronese jen "všechno připraveno, můžeme vyrazit" :) Ten den se ožeru :!:
Hehe tak to je o znalostech dungů a party no, ale věřím, že je to o nervy.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 07:54 13. Oct 2011
by Derken-
Hehe, tak to bych tvýho mága nechtěl 8)

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 08:21 13. Oct 2011
by -RoF-
Derken- wrote:Hehe, tak to bych tvýho mága nechtěl 8)
Myslíš mě? No já jednou o mágovi přemýšlel, spíš bojovném mágovi. Ne že bud stát někde v invisu a jen sledovat bitvu, ale že s eaktivně zapojím kouzly a tak.

A ty bys mého mága nechtěl, jen proto, že ho hraju já. Hmm že bych udělal nové ACC? Ted je to zase v módě :roll:

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 08:23 13. Oct 2011
by Nalkanar
dark - s tebou nemá cenu se dohadovat... pointu jsi nepobral, dlabu na to

Jon - nezapomínej, že RDDčka mají imku na paralýzu.. celkem užitečná věc

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 08:24 13. Oct 2011
by Derken-
Nechtěl bych tvýho mága, protože si myslíš, že je to o znalosti dungů a party :) Já myslím, že je to o x jiných věcech, co z mága udělají toho nejlepšího.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 08:39 13. Oct 2011
by -RoF-
Derken- wrote:Nechtěl bych tvýho mága, protože si myslíš, že je to o znalosti dungů a party :) Já myslím, že je to o x jiných věcech, co z mága udělají toho nejlepšího.
Například?

Pokud beru mága jako člena party, který není jen doplněk a je posilou pro party.
Tak mág musí znát členy party a musí vědět, kdo co umí a podobně (což samozřejmě stojí nějaký ten čas hraní s dotyčnýma, aby je poznal), pak už mág automaticky ví komu dát jaký boost, kdo jak bojuje a tak dále.

Mág je pro mě nejvhodnější kandidát na informátora party.
Vůdce party (bojovník, bard, paladin a podobně), nejlepší někdo silný v první lajně, rozkazuje kdo co má dělat a podobně.
Mág zezadu sleduje boj, zapojuje se, pomáhá a co především, informuje členy party o různých nebezpečích.
Mág nebo zaklínač díky tomu může rozhodovat bitvy.

Což u podtemnáků je skvělá věc, páč krásně drží při sobě a znají se.
Chyba povrchu je ne jen v různorodosti a touze po sólování, ale o tom, že se tam často vyskytují tak zvaní "bourači part" (pokud to někdo bude brát na sebe, tak pardon, ale je to tak :) ), kteří prostě partu trhají a vznikají hádky a tak dále.

Trošku z části mimo téma, pardon :roll:

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 09:18 13. Oct 2011
by Prasokralik
J.F.Payne wrote:
Zindo wrote:Ale rict:"Se svou druidkou jsem v aréně složil RDD" to bohuzel nema vypovidajicic hodnotu.
Proč ne? Druidi mají super věci a proměny, nemyslím, že by to bylo až tak nereálné. Co má RDD kromě obří síly a imunity na oheň? Nic, co by se mohlo rovnat kouzům specialoizovanýho spellcastra, klerika, zaklínače nebo mága - ne barda.
imku na paralýzu, extra AC, a protože se jede převážně na barda tak taky veškeré schopnosti co má bard jako další AC, písně, bardská kouzla, umd, hodně životů a boost do dalšch tří statů

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 11:53 13. Oct 2011
by LDamian
1. Expování se summonem je na testy. Jeden údaj o tom, že za sólo by to bylo za 70-80 a se summonem za 29 nic moc neřekne. Osobně se mi do nich teď ale nechce. To testování je otravná, zdlouhavá magořina minimálně na celý den. :wink: Nicméně vedu v patrnosti, že je třeba to otestovat. Jinak si myslím, že problém nebude ani tak jeden mág + summon, spíš mág + přítelíček + summon a ještě větší problém by mohli být třeba dva druidi a mág, s vyvolanýma třema summonama, třema přítelíčkama a dvěma ovládnutýma zvířatama. Tohle bych rád někdy otestoval, zda má taková parta šanci expit. Protože koneckonců ten systém má party podporovat a nikdo neříká, že to nemůže být třeba zrovna taková parta.

2. Mág mi přijde v pohodě a na mnoho věcí je vynikající. Silově rozhodně nepatří mezi nejslabší povolání. Při vhodném buildu je navíc velice všestranný. Jen je fakt, že jsem viděl při creepu i při CvC jen velmi málo dobře hraných mágů (tak 1/4). Ten zbytek se prostě někde krčí vzadu, boosty dává na požádání a vrchol umění je hození draka. A pořádně nezná kouzla, jejich účinky, neví co si nameditovat, nerozumí fungování imunit, ruček a podobně. Mág je prostě na hru dost náročné povolání. Je obrovský rozdíl jít s mágem, kterého hraje někdo kdo umí a ví co dělá a drží si i v tuhém boji chladnou hlavu a přehled nebo jít s mágem, kterého hraje někdo, kdo má co dělat aby prostě vůbec stíhal reagovat. IMHO. Do budoucna by se určitě u mágů měl upravit přítelíček pixie.

3. Hůlky. To, že jsou je super, protože jsou efektivním zp§sobem, jak odčerpávat prachy a udržovat v chodu ekonomiku. Tak jak jsou a jak fungují jsou ale pořád ještě přesílené. Zdražení bylo jen okamžité zaplácnutí zjevné ekonomické nespravedlnosti IMHO. Jejich používání se zdražilo, ale základní problém tam je v tom, že se každá hůlka (i třeba ta brána s původně snad 8x použití) dobije na 50 nábojů, takže je tam 50 balorů v jedné hůlce. To je humus. Už jen kdyby to dobíjení drželo původní maximální počet nábojů, se kterým se ta hůlka kupuje a za stejnou cenu jako teď, bylo by to mnohem rozumnější. Protože tam pak bude omezení velikosti invu a je rozdíl mít na 50 balorů jeden item a zaplácnout si v invu dvě políčka a nebo 7 itemů a zaplácnout si 14 políček. Majetek postav je teoreticky nekonečný (je to jen o čase, levelu a creepu), ale velikost inventáře ne. A high epický UMD - hůlkař je nakonec omezen hlavně velikostí inventáře (zbraně, lektvary, svitky, hůlky, hole) - 20M ve výbavě třeba. Další možnost úprav tímto směrem je nechat věci jako je brána a podobně jen do těch velkých holí (legendární hůl pána sfér) a v malých hůlkách tahle silná kouzla úplně zrušit. To sebou nese nutnost postarat se, aby ty velké hole byly i v podtemnu a ne jen na povrchu.

PS: hůlka slovo víry (a další obdobné) by snad i mohla (měla, je to jedna z mála průchozích taktik, jak aspoň zpomalit určité buildy) zůstat, ale hodilo by se dát do alchymie větší obnovu nebo aspoň odstraň hluchotu a slepotu v lektvaru. Tohle by hodně pomohlo. Klidně na nějaký vysoký katalyzátor (80+) u odstraň hluchotu a slepotu nebo max katalyzátor a velmi vzácné suroviny u větší obnovy. Aby se vývážil hůlkař vs třeba WM. Teď nemá libovolný WM bez SR proti libovolnému, správně vybavenému hůlkaři reálnou šanci a navíc je to právě hůlkař nebo obecně UMD, kdo může i tu větší obnovu.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 12:22 13. Oct 2011
by DenGrasse
LDamian wrote:... základní problém tam je v tom, že se každá hůlka (i třeba ta brána s původně snad 8x použití) dobije na 50 nábojů, takže je tam 50 balorů v jedné hůlce. To je humus. Už jen kdyby to dobíjení drželo původní maximální počet nábojů, se kterým se ta hůlka kupuje a za stejnou cenu jako teď, bylo by to mnohem rozumnější. ...
To je zjevný bug, netušil jsem že tomu tak je. To je třeba co nejdříve odstranit.
IMHO se při dobíjení vychází z ceny hůlky, předpokládám.

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 12:36 13. Oct 2011
by sendys
dexar je slabej dexař je slabej !!! *zmatkuje* ua neumi vubec nic neeeee sam neprojde nic neeee *běha okolo* Mag je silnej pokud vis jak ho pouzit v jaky situaci :)) to ze si nemuzes projit par blbych dungu v prahvozdu ... tak di jinam (černej les,podtemno, atd atd ) vzdyt je toho pozehnane

Re: Kam zmizeli mágové?

Posted: 12:52 13. Oct 2011
by Prasokralik
DenGrasse wrote:
LDamian wrote:... základní problém tam je v tom, že se každá hůlka (i třeba ta brána s původně snad 8x použití) dobije na 50 nábojů, takže je tam 50 balorů v jedné hůlce. To je humus. Už jen kdyby to dobíjení drželo původní maximální počet nábojů, se kterým se ta hůlka kupuje a za stejnou cenu jako teď, bylo by to mnohem rozumnější. ...
To je zjevný bug, netušil jsem že tomu tak je. To je třeba co nejdříve odstranit.
IMHO se při dobíjení vychází z ceny hůlky, předpokládám.
ne z ceny počtu nábojů do 50tky