Page 4 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 00:59 31. Oct 2011
by -darkvision-
-RoF- wrote:Zajimavé jak jsou občas tajné soudy a popravy a když se jednalo o soud a popravu jisté skupiny, taaaak se to odkládalo a odkládalo až byla dána možnost dané skupině utéct

. Což se jiným osobám stát nemůže.
Když už si nás chceš brát do úst, tak otevřeně, ať všichni vědí o co jde a ne typem "jisté, nějaké .."
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:00 31. Oct 2011
by Jose
No abych reagoval na kokosaka. Vše co jsem napsal, jsem nemyslel jako kritiku, ale jako pocity, které z hraní na Thalii mám. A ty pocity jsem získal hraním ne dohadováním na foru. Forum bojkotuju, jsou i jiné způsoby jak řešit ic než na blbým fóru.
Jinak další můj pocit je, že dm se snaží z Thálie, ale i jiných servrů udělat reality show a hm možná si i zahrát simcity, kde hrozná godzila gardistů ničí město a oni se baví tím jak jsou tamnější občané zoufalí.
Abych pravdu řekl, příde mi, že tu ani moc hráči nejsou vedení k zasahování do děje ve světě, když to srovnám s kandelabrií. Spolky sou takový nijaký osobně jsem ic opravdu skoro o žádném neslyšel a nějaký meziguildovní boj se odehrává jen tehdy, když drowové vylezou na povrch a mastí jednotlivce a tomu se moc interakce mezi guildama říct nedá.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:06 31. Oct 2011
by rosnicka
teda na to že Lina sedí v base a čeká na druhý výslech si taky nestěžuji.je pravda že to bylo dlouhý a ted budu díky mému zaměstnání čekat přes týden než se celá hra dokončí ale je to něco jiného než jen lítat po světě jen tak. sice je pravda že npc jsou trošku tvrdší ale na druhou stranu Lině bylo umožněno aby se mohla vyspat když padala unavou na ústa.. protože ve vězení se spát nedá (info pro ty co se tam dostanou někdy) takže já osobně proti dm nic nemám. děkovat budu až dohraji svojí hru

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:12 31. Oct 2011
by wsweetjane
Trochu mi příjde jako kdyby představenstvo světa - úředníci, kancléř, gardisti...zahrnovali výčet jednoho velkého negativa...Ten svět-Karathský je vlastně zahrnutý do obrovského pudu beznaděje...Kancléř je vrah a všivák, garda banda nevychovaných hovad...úředníci nemůžu soudit - s žádným sem nejdenala...Tak mě napadá kdo rozhodl že ten svět bude místo NORMÁLNÍHO nebo trochu příjemného místa tohle???Všude je dobro a zlo...vážně nesním o plyšovém světě a cukrovém domečku na lízátkové ulici ale tohle je moc...A nejhorší na tom je že je to nezvratné protože nejen že názory hráčů nemají váhu, ale ani rebelie nedostala od začátku šanci na změnu...Protože vůle Dms se zřejmně nemění ani přez mrtvoly;-)
Koneckonců i v reálu...to není růžové...ale i když máme v čele státu bandu bídáků a holí nás na daních a policie jako složka legislativy no...Není to nic extra ale oproti gardistům jsou zpíš úřední šotci...i přes to, není v reálu tak bezvýchodno, dusno a pusto jako v Karathe...
Shrnuta váha tohoto příspěvku - proč se nezablýská na alespoň o trochu lepší čas...DMs pak nebudou nuceni sehrávat IC natolik negativní role (i když si v tom dle mého někteří více jinní méně libují;)...
PS: V případě že se děje tohle můžou si Dms topic jako "Jak přilákat nové a udržet stávající hráče" odpustit - zbytečné;-)
wsweetjane - plyšová
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:19 31. Oct 2011
by Molly23
Plyšová Jane mi dala ideu na vtip...
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:20 31. Oct 2011
by Rejty
Moc by mě zajímalo, v čem vlastně současná karathská vláda obyvatele Království omezuje? Konkrétně dobrodruhy?
V obchodech je dostatek zboží, jídla je dostatek, je kde spát, nemovitosti jsou na pronájem, neplatí daně, mohou ve po městě volně pohybovat, využívat zdarma městské dílny atd.
Pokud někdo považuje to, že se za nedodržení zákona či autority trestá, tak nemám slov.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:22 31. Oct 2011
by Nalkanar
Zdarma dílny ne... je třeba mít "vstupní glejt"
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:32 31. Oct 2011
by Prasokralik
Co ti brání bydlet v Alwarielu nebo Kelu?
edit - to bylo na jane
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:38 31. Oct 2011
by Shaman88
Rejty wrote:Moc by mě zajímalo, v čem vlastně současná karathská vláda obyvatele Království omezuje? Konkrétně dobrodruhy?
V obchodech je dostatek zboží, jídla je dostatek, je kde spát, nemovitosti jsou na pronájem, neplatí daně, mohou ve po městě volně pohybovat, využívat zdarma městské dílny atd.
Tohle mě trošku zaráží.
Mě by celkově zajímalo jak je politicky thalie orientována. Celé mi to příjde značně zmatené, někde jsi psal že povrch je primárně dobrý a neutrální, a podtemno zlé. Poslední dobou co si pročítám ic tak zjištuju že je to přesně naopak... zatímco na povrchu se sice postavy hráčů plyšakují, a neustále nastávají nějaké konflikty a celému povrchu vlastně vládne zlo, tak v podtemnu se sice neplyšákují ale musí se používat drsné řečičky, vykat kněžkám ale všichni tam táhnou za jeden provaz, a příjde mi to že nálada je tam taková přátelštější
Fakt bych byl rád kdyby se někde v nějakém topicu vysvětlila politická situace.... teprve dneska jsem totiž zjistil že povrch je pod totalitou... jak to tu někdo psal, myslel jsem si že je to demokracie.... a to jsem nějakej měsíc na povrchu hrál....
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 01:41 31. Oct 2011
by Rejty
Shaman88 wrote:Fakt bych byl rád kdyby se někde v nějakém topicu vysvětlila politická situace.... teprve dneska jsem totiž zjistil že povrch je pod totalitou... jak to tu někdo psal, myslel jsem si že je to demokracie.... a to jsem nějakej měsíc na povrchu hrál....
Asi to bude tento topic...
http://thalie.pilsfree.cz/realie-sveta-31.htm
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 02:01 31. Oct 2011
by klobouk
Nevyjadruji se ke skuurkove pripadu, neznam ho.
Me se naopak zda, ze garda a inkvizice jsou jeste mekke, alespon pri situacich, kterym jsem byl pritomen.
Dle mne tu spousta lidi nezna realie, popripade si nedokaze verne predstavit zivot ve stredoveku, ktery tedy ma byt asi ramcove socialnim predobrazem (sorry, ale kdyz napise nekdo, ze si myslel, ze zije v Karathe v demokracii, tak me v tom jen utvrzuje) a pak to prenaseji i do reakci postav. Pak se dost bije predstava DM, kteri znali jsou a hracu, kteri znali nejsou.
Takze pokud muzu nalezt neco pozitivniho, muzeme to my hraci brat jako exkurz do sveta fungovani stredoveke spolecnosti
Ale ja jsem tohohle topicu chtel vyuzit k jine veci, na kterou chci uz dlouho ukazat (a berte to obecne, jak nejobecneji lze):
IMHO jak se postava dostane do krizku se zakonem, DM hraji aktivne zakon, pasivne nabizeji postave moznosti, ale aktivne nikoliv. Toto mi treba vadi a byt DMkem, delam to jinak.
Tak tolik jsem chtel ríct.
Jo a nefunguje mi klavesnice, jak bych chtel.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 02:08 31. Oct 2011
by Elverin
Z me osobni zkusenosti:
Co se tyce gardy, vzdyt oni jsou Ambitova osobni milice a takovyhle milice to byl vzdycky dobytek. Banda zamindrakovanych hovad, kterym dal nekdo pravomoce a postaveni. I tak se da (velmi velmi vyjimecne) narazit na slusneho gardistu.
Naopak je to s Karathskou strazi, da se tam narazit na neprijemneho previta, ale vetsina straznych se chova v mezich slusnost. Vojaci v Isilu zrovna tak.
Kazdopadne da se narazit i na velmi prijemna a ochotna NPC. Cely chram Juany je plny ochotnych dobrodincu, v Morusove chramu zas veseli knezi, kteri taky nemaji problem osetrit nekoho, kdo jim krvaci na schody a jeste mu dat vino.
Jo, taky mi prijde, ze je svet plny dost neprijemnych NPC, smejdu a previtu v ruznych funkcich. Ale, obvzlast pritom kdo a jak vladne se tomu moc nedivim.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 02:11 31. Oct 2011
by DenGrasse
Shaman88 wrote:Fakt bych byl rád kdyby se někde v nějakém topicu vysvětlila politická situace.... teprve dneska jsem totiž zjistil že povrch je pod totalitou... jak to tu někdo psal, myslel jsem si že je to demokracie.... a to jsem nějakej měsíc na povrchu hrál....
LOL
Na povrchu nikdy, ani za blahých časů tatíčka Lacaranta, NIKDY nebylo nic co by se jen vzdáleně podobalo jakémukoli závanu demokracie.
Patrně ses stal obětí nějakého rafinovaného záškodnictví.
Máme království. Mezi lidmi není (a nikdy nebyla) rovnost. před zákonem váží každý jinak; slovo šlechtice může poslat na smrt deset sedláků. Slovo tuláka nebo cizince (což je případ 99% PC) neváží vůbec nic. Urážka vládce se trestá na hrdle. Urážkou je třeba když tasíte meč na služebníka vládce. A tak dále, a tak dále.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 02:18 31. Oct 2011
by Jose
Opravdu nechápu logiku věci resp. na co si stěžujete, realita je mnohem horší.....tohle je fantasy svět ne realityshow....má to být zábava ne neustálí strach a čekání na něco špatného nebo prostě čekání na něco. Teda aspoň je to můj názor.
A čím omezuje vláda občany/dobrodruhy? Tak třeba tou depresivní náladou, že nemá cenu cokoliv proti režimu dělat, protože je to prostě nějakej blbej středověk a ve středověku mužete zapomenout na nějakou demokracii. Fakt nechápu co má fantasy společnýho se středověkem, asi víc než s fantasií.
Kdyby tu bylo aspoň nějaké slušné místo, kde by se dalo hrát, když nesouhlasí člověk s Karatským vedením. Ano namítnete, že taková místa jsou, ale jsou podle mě vylidněná už jen proto, že jsou všichni zvyklý se slejzat v ivory a karathe nemluvě o dalších nevýhodách....když dojdu z práce, chci si odpočinout a pobavit se a ne chytat depresy...
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 02:23 31. Oct 2011
by Lashek
Elverin wrote:Z me osobni zkusenosti:
Co se tyce gardy, vzdyt oni jsou Ambitova osobni milice a takovyhle milice to byl vzdycky dobytek. Banda zamindrakovanych hovad, kterym dal nekdo pravomoce a postaveni. I tak se da (velmi velmi vyjimecne) narazit na slusneho gardistu.
Naopak je to s Karathskou strazi, da se tam narazit na neprijemneho previta, ale vetsina straznych se chova v mezich slusnost. Vojaci v Isilu zrovna tak.
Kazdopadne da se narazit i na velmi prijemna a ochotna NPC. Cely chram Juany je plny ochotnych dobrodincu, v Morusove chramu zas veseli knezi, kteri taky nemaji problem osetrit nekoho, kdo jim krvaci na schody a jeste mu dat vino.
Jo, taky mi prijde, ze je svet plny dost neprijemnych NPC, smejdu a previtu v ruznych funkcich. Ale, obvzlast pritom kdo a jak vladne se tomu moc nedivim.
Tak tak. Lepe to uz asi napsat ani nejde. Ambitova garda je proste banda zmetku. Jdou si odkejvat sluzbu pri ktere obcas nekoho ke sve radosti nakopou. Vezmou si zold a jdou ho utratit nekam do nevestince napr. Nejsou zvedavi na nejaky tulaky a cizince, kteri je prijdou otravovat s kdejakym bebickem a zadat o pomoc a napravu. Nedej boze si hrat na silaky a jejich osklive a velmi primitivni urazky a nadavky oplacet stejnou kartou. A nedej boze se jim mstit silou.