Page 4 of 7

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 09:59 30. Nov 2011
by -darkvision-
Nevědomost neomlouvá.
Ovlivní aura strachu nepřítele? Ano, tedy je to útočná akce. Kdyby to nepřítele neovlivnilo? Pak by to útočná akce nebyla.

Cokoliv kde si nepřítel hází na vůli, výdrž, reflexi, proti negativním účinkům etc, je útočná akce. Proč? Protože ho to "negativně ovlivní".
kucik wrote: Hod je tam tak jako tak a po skončení timestopu prostě máš, nebo nemáš fear.
Hod je ale i u kvílení banší a mnoho dalších - to samé, budou si postavy házet v TS nebo po jejím těsném skončení? Jaký je v tom rozdíl. Žádný. Prostě si hoděj a buď přežijou či ne / dostanou či nedostanou fear - stejně, ale úplně stejně smrtící.
de Aers wrote:
kucik wrote:Pokud se nepletu tak na fear házíš jen při vstupu do tý aury. Tzn. pokud už jseš uvnitř a fear jsi přehodil, tak je lepší tam zůstat :mrgreen:
Myslim, že se hod po nějaké době zopakuje.
Ano, jen při vstupu do aury, pokad přehodíš a v aure se udržíš, tak jsi za vodou.
MukYanJong wrote:
Za tu největší prasárnu se omlouvám a klidně ponesu i trest, ikdyž tam to bylo taky sakra na přelomu pádu TS a tý jeho aury ... ale jak tady kdosi cosi vykládá, že je to jednoduchý, tak si to zkuste v tom presu ho držet ještě zkrátka, kor když ten vocas chce furt do nich jít... tak ho nevyvolávej, když ho neudržíš na uzdě ne? Tak to jako promiň, ale zoufalství je svině a když je to, to poslední, co mám, tak jsem holt hodil mno..
Ano zoufalství svině je, to z nás určitě zná každý, tedy doufám.
Vyvolat draka a udržet ho bez aury jednoduchý samozřejmě není, kdo umí ten umí, kdo ne, musí se doučit, nebo nepoužívat.

Jsou velice zajímavé veškeré reakce na tento topic .. ale to že díky této chybě a jistým IC (již odehraným ve hře za nemalej čas) si někteří dají permici, to tu nikoho už nezajímá. To že prostě taková OOC "CHYBA" ovlivní IC dění postav. :roll: :roll:
Na té akci jsem samozřejmě nebyl a když vidím co se stalo, tak jsem jen rád, ale slyšel jsem to už z několika stran.
A opravdu mě mrzí, že někteří díky tomu přijdou o postavu.
(Jasně, nikdo je nenutí, ale někdo si rád hraje IC a ne OOC jako vy [vy - ty co by rejpali že si ji dat nemusí]).

Howgh. Skončil jsem.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 10:24 30. Nov 2011
by DenGrasse
Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 10:43 30. Nov 2011
by menderon
DenGrasse wrote:Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.
Ahoj,
mám pospis od obou stran, co se tehdá stalo. Kamarádi na obou stranách...... Důvod proč jsem to sem napsal je ten, že jsem se během testů v aréne s touto otázkou setkal na vlastní kůži. Tam je optimální kombo dej draka a pak tesně po pádu TS mordekaina na soupeře. Na rozdíl od soupeře víš daleko přesněji, kdy TS padne - bliká ti ikona, on o tom neví.

Osobně po prostudování pravidel TS si myslím, že je správný výklad, že i aura summona je útočná akce. Ale je to jako v zákoně každý máme jinou citlivost a úhel vnímání stejně napsaných slov. V každém případě se jedná o sporný moment v interpretaci pravidel. Rozhodně bych nikoho netrestal za tuto situaci.

Výsledek by snad mohl ovlivnit "permkaře", aby si v klidu prošli přes démona a pokračovali ve hře, kde skončili.
Prosím, aby se lidi, co si daj kvuli každý "titernosti" permku netahali do této diskuze tento aspekt. GM i my ostatní máme podvědomě tenedenci je litovat. Rozhodnutí na permku při každé vhodné i nevhodné příležitosti je svobodná volba, která by neměla být brána v potaz v žádném ohledu.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 11:18 30. Nov 2011
by Nalkanar
Permky do toho netahej darku. Řešme pravidla (i když ono už je to jen o tom, aby napsal Rejty ano/ne) a ne to, jak kdo přistupuje ke hře. Permka je věc dobrovolná, takže s tím nesouvisí.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 11:29 30. Nov 2011
by KaTo
Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 11:35 30. Nov 2011
by Nalkanar
KaTo wrote:Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?
Vyvoláš a dáš mu příkaz "stůj na místě". Tím vyignoruje všechny nepřátelský cíle a jen stojí. Asi to funguje i s "následuj".

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 11:44 30. Nov 2011
by Prasokralik
Nalkanar wrote:
KaTo wrote:Mě ještě zaujalo, že se aura u draka dá "zastavit". Bylo by možno na to poskytnout "stručný" návod?
Vyvoláš a dáš mu příkaz "stůj na místě". Tím vyignoruje všechny nepřátelský cíle a jen stojí. Asi to funguje i s "následuj".
Tak jednoduchý to není, když mu dáš náselduj, tak přiběhne k tobě a v dalším kole už se rozhlíží koho by kde sežral. Když mu dáš stůj, tak obvykle stojí, ale pokud ho něco vyprovokuje, jindy dokonce zcela náhodně, taky zautočí. Ty příkazy jsou krajně nespolehlivé a fungují pouze pokud je spamuješ. Což naštěstí jde, pokud znáš dané klávesové zkratky voicechatu.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 11:46 30. Nov 2011
by Nalkanar
No mám ozkoušené na jiných summonech, že dokud na ně něco nezaútočí, tak klidně stojí a nespellí, takže pokud se v Time Stopu nikdo nehýbe, tak by měl být dráček klidný ;)

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 12:52 30. Nov 2011
by G14
s tim navodem by me to taky zajimalo......kdysi kdyz se tohle tema na forku natuklo, ale nedoresilo se mi stala situace, ze jsem zautocila na postavu, hodila time stop a vyvolala draka....dala jsem mu at neutoci a stoji na miste hned po vyvolani, ale drak si behem toho zaroven uz auru aktivoval.....je to opravdu zlomek vteriny, takze nevim zda je mozne mu ji zakazat....cekala jsem az dovyprsi time stop a drak utocil....nepritel mi pak pise ze je to poruseni pravidel, v tom pripade jsem s nim behem dalsich asi sedmi time stopu projednavala, ze si oba nejsme jisti a tak jsem usoudila, ze konflikt ukoncime, nez se jasne vysvetli, jak se tahle vec s tou aurou ma....dneska uz sice nehraju, ale dost me zajima, jak to tedy je, uz jen kvuli ztrate krasneho cvc :twisted:
jeste podotknu ze ta aura ma rozsah jako krava a v mensich prostorech kuprikladu jeskyne je dost nemozne aby se drak vyvolal stranou a aura tedy nezasahovala na nepritele... :wink:

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 15:47 30. Nov 2011
by MukYanJong
DenGrasse wrote:Pokud někdo umře kvůli tomu že protistrana porušila pravidla, je to na vrácení XP za smrt a případný trest pro narušitele. Stačí dodat screeny nebo dostatek svědectví.
Můžeš mi prosím tě říct, jak je možné dosvědčit, že ta aura nebo i jiné kouzlo bylo sesláno v time-stopu? Měl jsem s jedním DM podobnou situaci a ze screenu jsme na to nemohli přijít, docela by mě to zajímalo.


PS: pokud se nepletu, tak díky drakovi zemřela jedna postava

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 16:28 30. Nov 2011
by DenGrasse
Předpokládám že by to mohlo být vidět ve výpisu.

XY castí TS
XY vyvolává draka
drak sesílá aura of fear
YZ hází save versus fear: failure

tak nějak. Ne?

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 16:35 30. Nov 2011
by MukYanJong
DenGrasse wrote:Předpokládám že by to mohlo být vidět ve výpisu.

XY castí TS
XY vyvolává draka
drak sesílá aura of fear
YZ hází save versus fear: failure

tak nějak. Ne?
Jak poznáš, že už v té době time-stop nebyl nebo ještě byl? O to mi jde

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 16:38 30. Nov 2011
by DenGrasse
Pokud je tvá postava zasžena TS, máš místo portrétu takový ten obrázek hodinových koleček. Pokud máš tenhle výpis a na na screenu hodiny místo portrétu, je jasné, že byl pořízen ještě v TS. Samozřejmě, nic není 100%. Mohl být pořízen v druhém TS... ale sto procent ti nedá ani doktor Plzák.

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 16:41 30. Nov 2011
by MukYanJong
DenGrasse wrote:Pokud je tvá postava zasžena TS, máš místo portrétu takový ten obrázek hodinových koleček. Pokud máš tenhle výpis a na na screenu hodiny místo portrétu, je jasné, že byl pořízen ještě v TS. Samozřejmě, nic není 100%. Mohl být pořízen v druhém TS... ale sto procent ti nedá ani doktor Plzák.
-> stihnout leda v tu danou chvíli screen, ok

Re: Time stop a povolání epického draka

Posted: 16:48 30. Nov 2011
by DenGrasse
Určitě je to lepší než nic.