Re: Literární koutek
Posted: 11:45 10. Feb 2012
A když šáhnu do zahraničních vod:
Neil Gaiman - cokoli od něj, včetně komiksových Sandmanů (!).
Robert Holdstock - "už uzavřený" (smrtí autora) soubor knížek o takovém "jiném
" lese
. Vlastně jakékoli knížky od něj byly o "jiných" věcech. Už je to dlouho co jsem ho četl a maně si pamatuji, že asi dvě knížky mi přišli výrazně slabší, tak snad na ně nenarazíte hned napoprvé...protože celkově stojí za to.
Mno a do třetice, něco z pohádkové (fakt nekecám, je to...pohádka
) četby pro nácti-leté dívky (zdravím Pajky
). Co je v knížce (mimojiné) epický, je hlavní "záporný hrdina (takřka) z donucení". Btw - po seznámení s jeho babičkou, pro mě domov důchodců, kde si babičky krátí čas ručními pracemi, už nikdy nebude takový jako dřív
:
Clive Barker - Abarat (první díl) a Abarat: Magické dny krvavé noci (druhý díl). Bohůmžel na třetí díl v češtině se (zatím) čeká (anglický origoš - Abarat: Absolute Midnight).
Neil Gaiman - cokoli od něj, včetně komiksových Sandmanů (!).
Robert Holdstock - "už uzavřený" (smrtí autora) soubor knížek o takovém "jiném
Mno a do třetice, něco z pohádkové (fakt nekecám, je to...pohádka
Clive Barker - Abarat (první díl) a Abarat: Magické dny krvavé noci (druhý díl). Bohůmžel na třetí díl v češtině se (zatím) čeká (anglický origoš - Abarat: Absolute Midnight).