Page 4 of 28

Re: World of Planes

Posted: 09:03 05. Feb 2013
by -RoF-
J.F.Payne wrote:Perlička pro tebe, Molly:

http://technet.idnes.cz/iranska-stihack ... chnika_rja
Cheche jo na to jsem se včera taky díval, vcelku zajimavé :).
Jen mi poslední dobou příjdou zprávy jako čím dál větší propaganda a nevím co si o tom mám myslet. Viz Irák, Korea a tak.

Re: World of Planes

Posted: 15:51 05. Feb 2013
by Molly23
Je to otázka. Já jsem narazil na video, kde letoun údajně letí.
http://www.youtube.com/watch?v=B6goVKfxCuM

Souhlasím, že stroj na fotkách vypadá jako atrapa, ale nedivil bych se, kdyby si skutečné letadlo schovávali někde potají v hangáru.

Dneska se při vývoji třeba automobilů také dělají nejdříve atrapy, které se prezentují na autosalonech, nebo jsou použity pro testy ve vzdušném tunelu.

Jedna věc mi ale nedá. Přijde mi, že má nějaké malé rozpětí křídel, ale kdo ví jak je to těžkej stroj no. Aby to nebylo něco jako německej lidovej stíhač na konci druhé světové. To je taky tryskáč ze dřeva :D.

Image

Re: World of Planes

Posted: 11:33 13. Mar 2013
by Molly23
Velmi zajímavé video, které zachycuje cvičný souboj dvou dvojic Viggenů a potom ještě přistání na silniční komunikaci :).

http://www.youtube.com/watch?v=pRSVHxT- ... e=youtu.be

Re: World of Planes

Posted: 16:57 15. Mar 2013
by kucik
Myšákův pokoj :)

Image

Re: World of Planes

Posted: 18:07 15. Mar 2013
by Molly23
Na ten větrák jsem už koukal, stojí ale nehorázný prachy! Asi 6 táců. Můj pokoj ale vypadá úplně jinak :D. V mém pokoji se letectví věnují jen asi tři poličky, kde mám knihy, modely a válečné artefakty. Jinak můj pokoj vypadá spíš na muzikálně založeného člověka ;).

Re: World of Planes

Posted: 19:43 15. Mar 2013
by kucik
V bazaru na krizikarne maj za odporny penize list vrtule na zed :)

Re: World of Planes

Posted: 22:22 15. Mar 2013
by Molly23
A nevíš z jakého letadla? Já jednou viděl kryt motoru od Bf-109 a stál 15k. Pak taky sedačku a ta stála snad ještě víc :D

Re: World of Planes

Posted: 22:28 15. Mar 2013
by Shaman88
To protože to chceš koupit... není jednodušší vyhlédnout si nějaký vystavený stroj někde na poli a zaplatit nějakému černému skřetovi at ti donese co chceš?
U nás se to tak dělá naprosto normálně.

Re: World of Planes

Posted: 22:39 15. Mar 2013
by Molly23
No tady jde o to, že vrtule jakou bych chtěl se jen tak někde nepovaluje a když už někde je, tak v muzeu :D

Re: World of Planes

Posted: 22:42 15. Mar 2013
by Shaman88
Musíš hledat a znát správné lidi.
U muzea nevím, i když někteří skřeti by možná i to muzeum zkusili, pár jich znám.

Re: World of Planes

Posted: 23:43 15. Mar 2013
by Molly23
Já hledám hlavně věci co se mi hodí do sbírky. Tedy německé z druhé světové a luftwaffe.

Re: World of Planes

Posted: 00:48 16. Mar 2013
by kucik
Myslim ze nejaka mizerna neurcita replika.

Re: World of Planes

Posted: 10:34 16. Mar 2013
by KaTo
Molly23 wrote:Já hledám hlavně věci co se mi hodí do sbírky. Tedy německé z druhé světové a luftwaffe.
Já bych věděl o přídavný nádrži na mustanga (pokud už definitvně neodešla do věčných lovišť). Strejda z ní měl "vodojem" (další pak tvoří pak směs nádrží z migů) na vodu na zalévání zahrady :lol: :lol: . Aneb výhody hajného ve vojenském újezdu :lol: :lol: (jen mustang je pozůstatek náletů amíků na Plzeňsku).
Ale jako dekorace do pokoje to nedoporučuju :lol: . Dost neskladné.

Re: World of Planes

Posted: 11:35 16. Mar 2013
by Molly23
KaTo wrote:
Molly23 wrote:Já hledám hlavně věci co se mi hodí do sbírky. Tedy německé z druhé světové a luftwaffe.
Já bych věděl o přídavný nádrži na mustanga (pokud už definitvně neodešla do věčných lovišť). Strejda z ní měl "vodojem" (další pak tvoří pak směs nádrží z migů) na vodu na zalévání zahrady :lol: :lol: . Aneb výhody hajného ve vojenském újezdu :lol: :lol: (jen mustang je pozůstatek náletů amíků na Plzeňsku).
Ale jako dekorace do pokoje to nedoporučuju :lol: . Dost neskladné.
:shock: ... nádrž ... to by byl luxusní kousek! Ale ty rozměry jsou fakt drsný no. To bych musel vzít na chalupu.

Image

Re: World of Planes

Posted: 15:51 24. Mar 2013
by Molly23
kucik wrote:Myšákův pokoj :)

Image
Hmmmm!!! Aneb jak ušetřit za ten zatraceně drahej větrák :D

Image