Page 4 of 9

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:47 24. May 2012
by Shaman88
Koninho87 wrote:bez podtemna je to jedna velká nuda.
Tohle je setting světa ala reálie... ten nezná slovo hratelnost - pouze reálnost.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:48 24. May 2012
by J.F.Payne
Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:50 24. May 2012
by Krysak
J.F.Payne wrote:Pokuv vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Koukám, pokud má někdo jiný nazor než pan Payne, nemůže ho sdelit ani prezentovat, je špatný, protože právo, spravedlnost, neomylnost promluvila;)
koukni prosím do úvodu o čem byla řeč. I takový Panye se začne nudit až si dodělá svůj skleník a vyhodí z něj ostatní.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:51 24. May 2012
by Theogil I
J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
Hodně ubohý. To už ti došli logické argumenty? :wink:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:51 24. May 2012
by Shaman88
J.F.Payne wrote:Pokud vám přijdou reálie nehratelný, proč nejdete radši hrát WOWko nebo Lineage? Tam se moc nemusíte zatěžovat se zbytečnou RP omáčkou.
V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:52 24. May 2012
by Molly23
drowové taky můžou vyvěsit bílou vlajku, přejít na víru světla a poprosit o uvolnění průchodů :), možností je mnoho!

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:54 24. May 2012
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 11:58 24. May 2012
by Krysak
J.F.Payne wrote:
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:00 24. May 2012
by J.F.Payne
Krysak wrote:Těším se na zcela logický bakrot Karatského království. ....... když pořádně tak pořádně;).
A to já právě taky :twisted:

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:03 24. May 2012
by Shaman88
J.F.Payne wrote:
Shaman88 wrote:V těhle hrách není RP. Já nepsal že RP je zbytečné, psal jsem že IC vývoj světa vůbec nehledí na to že se jedná o hru a jak to hráče bude bavit, řeší jen to aby to bylo "historicky" správně.
Já to chápu. Chtěl jsem ale poukázat na to, že jsou i hráči, které tohle "historicky správné" řešení baví a rozvíjejí ho.
Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.

To Krysak: Povrch nezkrachuje, zatímco podtemno máš zjevně jen pod známým kouskem povrchu, tak povrch thalie je jen tisícina povrchu celého světa. Pokud jim dojdou prachy, jakože určitě nedojdou - tak se objeví nějakej královskej bratranec Parodiel z nějakého neznámého království a doveze karavanu zlatých ciher a drahokamů... a budete v čudu.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:11 24. May 2012
by J.F.Payne
Shaman88 wrote:Pokud ti vyhovuje to že vývoj může mít za následek naprostá znechucení jiných hráčů, i když by nemusel mít, tak nemá smysl vlastně o ničem diskutovat.
Poukazuju jen na to, že co mnohé znechucuje (ač jsem se vlastně nikdy nedověděl proč vlastně), to může někoho jiného bavit. Na tom není nic špatného, ne? Nebo jsi toho názoru, že v momentě, kdy něco někoho znechutí, je třeba okamžitě s tím přestat a zjednat vše tak, aby to dotyčnému nebo dotyčným vyhovovalo? To by bylo na dvě věci.

V RP světě se očekává, že budete hrát RP a že vaše postavy budou nějak reagovat podle vývoje světa. Nikde není psáno, že ten vývoj musí být jen ku prospěchu všech. K roleplay neodmyslitelně patří i zdánlivě neřešitelné události, nepříjemná překvapení a nepříjemné situace - a světě div se, někoho dokonce baví se s nimi vypořádávat!

Pokud vážně hledáte hru, kde se vám všechno napoprvé povede, ndostanete se do žádné lapálie, nikdo se vám nepostaví do cesty, nikdo nezhatí vaše dokonalé plány a kde chcete být pány světa, zapněte si singleplayer.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:17 24. May 2012
by klobouk
Jenže když spor přeroste do OOC roviny, mezihráčské, tak ta je IC nadřazena a když tě to nebaví z OOC důvodů, tak tě to nebude bavit ani z IC důvodů.

Když se něco stane a půlka hráčů to bere jako fajn příležitost, druhá půlka to bere jako klacek do výpletu, tak je někde chyba. A těžko to házet jen na jednu půlku hráčů.

Chce to kompromisy, řešit to postupnými kroky. A hlavně nějakými sranda questy.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:20 24. May 2012
by J.F.Payne
klobouk wrote:...
Jo, máš pravdu, chce to řešit.

Hrdinové ze severských ság nebo fantasy knih taky vítězili nad svýma nepřátelema silou, lstí nebo chytrostí, ale nikdy tak, že by si něco vyřvali na fóru.

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:20 24. May 2012
by Koninho87
*zapíná singl* Když to řiká tak to musí bejt pravda

Re: Strážící trpaslíci na cestě brání v průchodu nepřátelské fra

Posted: 12:20 24. May 2012
by kucik
Krysak wrote:*nevěřícně kroutí hlavou*
1. GM specializoané na podtemno nemá bohužel čas, taky věnovat se těm pár hráčům, když má nahoře spoustu zajímavějších věcí..... a pro více lidí
Tohle je pravda jen z poloviny. Ano, DM napsal, že nemá čas, ale:
1. Napsal to předevčírem. Do té doby, pokud můžu soudit z fora, se vás snažil rozhejbat seč mohl.
2. Řekl, že kdykoliv budete chtít něco odehrát, čas si udělá.
Krysak wrote: Mám se koukat, jak mi kamarádi odcházejí, protože se něco udělalo ne uplně štastně a vina se hází na ty co to neudělali?
*poklepal si hlavou na čelo*
Na koho se ta vina hází? Prosím vysvětlit.