Page 4 of 66

Re: Volby

Posted: 22:24 11. Jan 2013
by Braenn
Žorž wrote:...
Jestli bys neměl jít někdy s námi paladiny na pivo. Jak to vypadá, máme dost společných názorů na to, aby to bylo zajímavé. A ty máš přece jen na TH alespoň nějaké postavení, takže smíme kalkulovat s případným profitem - to kdyby to nestálo za nic, ať tam nejdem zbytečně. Oplátkou od nás pochopitelně obvyklý soubor Jonových fotek.

Re: Volby

Posted: 22:32 11. Jan 2013
by Aulus
Fryn wrote:Aulus: Mohl bych se tě zeptat podobným stylem - "proč zrovna pro tebe je Zeman tady tím hlavním padouchem ?" Já Zemana nevolím proto, že je to podle mě ješitný člověk s velmi výrazným egem a kvůli jeho chování v době opoziční smlouvy.
V čem bude asi jádro pudla je to, že já se řídím podle "hmatatelných věcí". Třeba můžu mít pochyby o Zemanově čistotě v kolika kauzách byl namočen, ale je to pro mě asi tak nastejno, jako když se řekne, že si tu kníže přišel ke svému majetku v restitucích velmi pokoutným způsobem. Ani jednu z těchto záležitostí si nemůžu zcela ověřit, takže mi nezbývá než se opřít o to, co od jednotlivých kandidátů slyším a hůře mi z toho vyšel právě pan kníže (možná za to může i fakt, že Zeman se docela z politky, i když nikdy zcela, stáhnul a já nevycházím pouze z debat před prezidenstkými volbami).
Jenže ony ty hmatatelné doklady o Zemanovi právě jsou. Soud ho za ně sice neodsoudí, protože většina pravých důkazů byla cíleně smetena ze stolu. Nicméně morálně je to podle mého víc než jasné.

Doporučuju k zhlédnutí dokument s názvem "Vládneme, nerušit!". Krásně popisuje průběh Opoziční smlouvy a záležitosti okolo Milouše a Venouše.

Re: Volby

Posted: 22:34 11. Jan 2013
by kucik
Volbu nikomu nevyvracim. Je to kazdeho volba a jeho svedomi. Jen je mi smutno kdyz vidim, ze lidi voli vozralyho hulvata, ktery radu let rozkradal vlastni stat a ted se tvari jako svaty.
Bud jak bud. Kazdy dle sveho usudku, ale svuj nazor se rict nestydim.

@Pajule: Ta moznost tam je - proste neklikat. A nebo si vyber. U nas volit muzes :mrgreen:

@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.

Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.

Re: Volby

Posted: 22:36 11. Jan 2013
by Aulus
kucik wrote:Volbu nikomu nevyvracim. Je to kazdeho volba a jeho svedomi. Jen je mi smutno kdyz vidim, ze lidi voli vozralyho hulvata, ktery radu let rozkradal vlastni stat a ted se tvari jako svaty.
Bud jak bud. Kazdy dle sveho usudku, ale svuj nazor se rict nestydim.

@Pajule: Ta moznost tam je - proste neklikat. A nebo si vyber. U nas volit muzes :mrgreen:

@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.

Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.
Píšeš mi z duše...

Re: Volby

Posted: 22:42 11. Jan 2013
by Žorž
kucik wrote:@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.

Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.
No, viděl jsi můj odkaz na FB, notně humorný, že, jakej já mám vztah k předvolebním průzkumům. :) On nich rozhodnutí hodit to Karlovi a nikoliv Zuzaně neodvíjím. Já jsem potenciální úspěch odhadl spíš podle prostředků, využitých na kampaň, a hlavně její kvality. V tom Schwarzenbergův tým zvítězil na celé čáře, čili mohl oslovit mnohem větší hrstku voličů, čili procenta podle mě tomu budou odpovídat.

A krom toho, Roithová může a s nejvyšší pravděpodobností bude kandodovat příště (rád bych viděl to dívadlo, kdyby se KDU snažila "ze svého středu" vyprodukovat někoho lepšího :mrgreen: ). Schwarzenberg už bohužel ne. Plus jeho renomé považuju za další plus, které by našemu obrazu v zahraničí pomohlo, a na které přes svoji chvályhodnou práci v EP Roithová zdaleka nedosahuje.

PS., edit pro Braenn: Správně pochopili, že slovo kronikářovo je zde zákonem!

Re: Volby

Posted: 22:48 11. Jan 2013
by kucik
To jo, Knize mel dobrou kampan a jak rikam, za jeho vitezstvi bych se taky nezlobil.
Pokud bych pomeroval kampane, tak myslim ze Milos s Fisherem meli zdaleka nejdrazsi a Franz ma nejlepsi pomer hypoteticke popularity per Kc. Vychazim z ciste osobniho odhadu, ze pocet hlasu Franze s Schwarzenebrga se nebudou lisit v radove.

Re: Volby

Posted: 23:04 11. Jan 2013
by Shaman88
Žorž wrote:
Všechny stručně tady: http://www.rozhlas.cz/prezident08/dokum ... ava/421813
Není tam nic co bych považoval pro mě jako normálního člověka za důležité, takže mi je jedno kdo tam bude.

Re: Volby

Posted: 23:07 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:
Žorž wrote:
Všechny stručně tady: http://www.rozhlas.cz/prezident08/dokum ... ava/421813
Není tam nic co bych považoval pro mě jako normálního člověka za důležité, takže mi je jedno kdo tam bude.
A udělování amnestií nepovažujete za podstatné? Stačí se podívat na to, co se stalo před několika dny a je jasně vidět, že opravdu není jedno, kdo tam sedí.

Re: Volby

Posted: 23:16 11. Jan 2013
by Shaman88
Tobě ty amnestie vadí?

Re: Volby

Posted: 23:27 11. Jan 2013
by -darkvision-
Shaman88 wrote:Tobě ty amnestie vadí?
No já si jen v duchu říkám proč ty plastové kuličky nebyly radši reálné kulky :twisted:

Jinak ono na jedné straně je koho tam chcete mít, na straně druhé koho tam mít nechcete. A pak si udělejte kompromis.

Re: Volby

Posted: 23:50 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Tobě ty amnestie vadí?
Jen tak namátkou:
Podvodníci z H-Systemu: Okradli lidi o miliardu a díky amnestii uniknou trestu

Tři vysoce postavení manažeři z vytunelovaného H-Systemu zůstanou bez trestu. Pomohla jim prezidentská
amnestie…

Společnost H-System, která slibovala výstavbu levných bytů a rodinných domů, podvedla více jak tisíc lidí,
kterým tak vznikla škoda dohromady za miliardu korun.

Zdroj: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/podvodn ... restu.html

Tunelování bez trestu. Lidé z Union banky mají amnestii a skončí bez trestu.

Kauza obřího pádu Union banky, při které přišlo 130 tisíc lidí o téměř 17 miliard korun, končí u ledu.
Rozsáhlý případ, označovaný za učebnicový příklad tunelování, se totiž díky amnestii Václava Klause
definitivně zastavuje, a pětice obžalovaných tak skončí bez trestu.

Vyhlášení pravomocného rozsudku přitom bylo naplánováno už na 22. ledna 2013.
Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=767421
Pokud prezident dá takovým lidem amnestii, přestává pro mě být prezidentem. Proviňuje se totiž proti slibu, na který po svém uvedení do úřadu přísahá:
"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj
úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Zdroj: Ústava České republiky

Re: Volby

Posted: 23:51 11. Jan 2013
by Shaman88
A v čem je problém?
Je to amnestie, tak at je pustí.

Re: Volby

Posted: 23:53 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:A v čem je problém?
Je to amnestie, tak at je pustí.
A je v pořádku dávat amnestii lidem, kteří okradli tisíce obyvatel této republiky o peníze? Ty v tom vážně nevidíš morální problém? I ty za takové zloděje platíš.

EDIT: Kde je sakra aspoň nějaká minimální spravedlnost? Teď se někteří z omilostněných dokonce soudí o náhradu peněz za ušlý zisk. To už je prostě tak nechutná a nemorální drzost, že mi nad tím zůstává rozum stát. A tobě se to nezdá ani trochu v nepořádku? :shock:

Re: Volby

Posted: 23:57 11. Jan 2013
by Shaman88
Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.

Re: Volby

Posted: 23:59 11. Jan 2013
by J.F.Payne
A co takovej soudce Berka, hlava regulérního zločineckýho gangu? :))