Page 4 of 66
Re: Volby
Posted: 22:24 11. Jan 2013
by Braenn
Žorž wrote:...
Jestli bys neměl jít někdy s námi paladiny na pivo. Jak to vypadá, máme dost společných názorů na to, aby to bylo zajímavé. A ty máš přece jen na TH alespoň nějaké postavení, takže smíme kalkulovat s případným profitem - to kdyby to nestálo za nic, ať tam nejdem zbytečně. Oplátkou od nás pochopitelně obvyklý soubor Jonových fotek.
Re: Volby
Posted: 22:32 11. Jan 2013
by Aulus
Fryn wrote:Aulus: Mohl bych se tě zeptat podobným stylem - "proč zrovna pro tebe je Zeman tady tím hlavním padouchem ?" Já Zemana nevolím proto, že je to podle mě ješitný člověk s velmi výrazným egem a kvůli jeho chování v době opoziční smlouvy.
V čem bude asi jádro pudla je to, že já se řídím podle "hmatatelných věcí". Třeba můžu mít pochyby o Zemanově čistotě v kolika kauzách byl namočen, ale je to pro mě asi tak nastejno, jako když se řekne, že si tu kníže přišel ke svému majetku v restitucích velmi pokoutným způsobem. Ani jednu z těchto záležitostí si nemůžu zcela ověřit, takže mi nezbývá než se opřít o to, co od jednotlivých kandidátů slyším a hůře mi z toho vyšel právě pan kníže (možná za to může i fakt, že Zeman se docela z politky, i když nikdy zcela, stáhnul a já nevycházím pouze z debat před prezidenstkými volbami).
Jenže ony ty hmatatelné doklady o Zemanovi právě jsou. Soud ho za ně sice neodsoudí, protože většina pravých důkazů byla cíleně smetena ze stolu. Nicméně morálně je to podle mého víc než jasné.
Doporučuju k zhlédnutí dokument s názvem "
Vládneme, nerušit!". Krásně popisuje průběh Opoziční smlouvy a záležitosti okolo Milouše a Venouše.
Re: Volby
Posted: 22:34 11. Jan 2013
by kucik
Volbu nikomu nevyvracim. Je to kazdeho volba a jeho svedomi. Jen je mi smutno kdyz vidim, ze lidi voli vozralyho hulvata, ktery radu let rozkradal vlastni stat a ted se tvari jako svaty.
Bud jak bud. Kazdy dle sveho usudku, ale svuj nazor se rict nestydim.
@Pajule: Ta moznost tam je - proste neklikat. A nebo si vyber. U nas volit muzes
@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.
Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.
Re: Volby
Posted: 22:36 11. Jan 2013
by Aulus
kucik wrote:Volbu nikomu nevyvracim. Je to kazdeho volba a jeho svedomi. Jen je mi smutno kdyz vidim, ze lidi voli vozralyho hulvata, ktery radu let rozkradal vlastni stat a ted se tvari jako svaty.
Bud jak bud. Kazdy dle sveho usudku, ale svuj nazor se rict nestydim.
@Pajule: Ta moznost tam je - proste neklikat. A nebo si vyber. U nas volit muzes
@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.
Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.
Píšeš mi z duše...
Re: Volby
Posted: 22:42 11. Jan 2013
by Žorž
kucik wrote:@Zorz: Pred par hodinama jsem tam hodil Roithovou. Na volebni pruzkumy z vysoka kaslu a radim to kazdemu. Vzdy jdou na ruku tomu, kdo si je zaplati a tim spis pro tuto volbu je to na vode, protoze je zde historicky prvni. Takze volte hlavou a ne vysledkama pruzkumu.
Osobne jsem Franze nevolil prave proto, ze mi jeho vyjadrovani a nazory proste nesedly. Ale jeho pripadny uspech bych povazoval za velmi pozitivni impulz nasi spolecnosti.
No, viděl jsi můj odkaz na FB, notně humorný, že, jakej já mám vztah k předvolebním průzkumům.

On nich rozhodnutí hodit to Karlovi a nikoliv Zuzaně neodvíjím. Já jsem potenciální úspěch odhadl spíš podle prostředků, využitých na kampaň, a hlavně její kvality. V tom Schwarzenbergův tým zvítězil na celé čáře, čili mohl oslovit mnohem větší hrstku voličů, čili procenta podle mě tomu budou odpovídat.
A krom toho, Roithová může a s nejvyšší pravděpodobností bude kandodovat příště (rád bych viděl to dívadlo, kdyby se KDU snažila "ze svého středu" vyprodukovat někoho lepšího

). Schwarzenberg už bohužel ne. Plus jeho renomé považuju za další plus, které by našemu obrazu v zahraničí pomohlo, a na které přes svoji chvályhodnou práci v EP Roithová zdaleka nedosahuje.
PS., edit pro Braenn: Správně pochopili, že slovo kronikářovo je zde zákonem!
Re: Volby
Posted: 22:48 11. Jan 2013
by kucik
To jo, Knize mel dobrou kampan a jak rikam, za jeho vitezstvi bych se taky nezlobil.
Pokud bych pomeroval kampane, tak myslim ze Milos s Fisherem meli zdaleka nejdrazsi a Franz ma nejlepsi pomer hypoteticke popularity per Kc. Vychazim z ciste osobniho odhadu, ze pocet hlasu Franze s Schwarzenebrga se nebudou lisit v radove.
Re: Volby
Posted: 23:04 11. Jan 2013
by Shaman88
Není tam nic co bych považoval pro mě jako normálního člověka za důležité, takže mi je jedno kdo tam bude.
Re: Volby
Posted: 23:07 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:
Není tam nic co bych považoval pro mě jako normálního člověka za důležité, takže mi je jedno kdo tam bude.
A udělování amnestií nepovažujete za podstatné? Stačí se podívat na to, co se stalo před několika dny a je jasně vidět, že opravdu není jedno, kdo tam sedí.
Re: Volby
Posted: 23:16 11. Jan 2013
by Shaman88
Tobě ty amnestie vadí?
Re: Volby
Posted: 23:27 11. Jan 2013
by -darkvision-
Shaman88 wrote:Tobě ty amnestie vadí?
No já si jen v duchu říkám proč ty plastové kuličky nebyly radši reálné kulky
Jinak ono na jedné straně je koho tam chcete mít, na straně druhé koho tam mít nechcete. A pak si udělejte kompromis.
Re: Volby
Posted: 23:50 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Tobě ty amnestie vadí?
Jen tak namátkou:
Podvodníci z H-Systemu: Okradli lidi o miliardu a díky amnestii uniknou trestu
Tři vysoce postavení manažeři z vytunelovaného H-Systemu zůstanou bez trestu. Pomohla jim prezidentská
amnestie…
Společnost H-System, která slibovala výstavbu levných bytů a rodinných domů, podvedla více jak tisíc lidí,
kterým tak vznikla škoda dohromady za miliardu korun.
Zdroj:
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/podvodn ... restu.html
Tunelování bez trestu. Lidé z Union banky mají amnestii a skončí bez trestu.
Kauza obřího pádu Union banky, při které přišlo 130 tisíc lidí o téměř 17 miliard korun, končí u ledu.
Rozsáhlý případ, označovaný za učebnicový příklad tunelování, se totiž díky amnestii Václava Klause
definitivně zastavuje, a pětice obžalovaných tak skončí bez trestu.
Vyhlášení pravomocného rozsudku přitom bylo naplánováno už na 22. ledna 2013.
Zdroj:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=767421
Pokud prezident dá takovým lidem amnestii, přestává pro mě být prezidentem. Proviňuje se totiž proti slibu, na který po svém uvedení do úřadu přísahá:
"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj
úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."
Zdroj: Ústava České republiky
Re: Volby
Posted: 23:51 11. Jan 2013
by Shaman88
A v čem je problém?
Je to amnestie, tak at je pustí.
Re: Volby
Posted: 23:53 11. Jan 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:A v čem je problém?
Je to amnestie, tak at je pustí.
A je v pořádku dávat amnestii lidem, kteří okradli tisíce obyvatel této republiky o peníze? Ty v tom vážně nevidíš morální problém? I ty za takové zloděje platíš.
EDIT: Kde je sakra aspoň nějaká minimální spravedlnost? Teď se někteří z omilostněných dokonce soudí o náhradu peněz za ušlý zisk. To už je prostě tak nechutná a nemorální drzost, že mi nad tím zůstává rozum stát. A tobě se to nezdá ani trochu v nepořádku?

Re: Volby
Posted: 23:57 11. Jan 2013
by Shaman88
Stejně to jsou spory co se jen táhnou...
Ty soudy stojí prachy a stejně se to nikam nedostane...
Klidně at jim dají amnestii... vadilo by mi to u recidivistů, u tunelářů mě je to jedno.
Re: Volby
Posted: 23:59 11. Jan 2013
by J.F.Payne
A co takovej soudce Berka, hlava regulérního zločineckýho gangu?

)