Page 4 of 26
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:26 03. Apr 2013
by Barbar321
Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Můj názor to není. Jen jsem rozebíral možnosti, jakým způsobem zařídit výše zmíněný návrh a podpořit koncepci tj. aby se rozlišil RP hráč od pouhého "ďůlkonažidlivysediče"
PS: taky mám rád bezcílné bloudění světem (a podtemnem)
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:31 03. Apr 2013
by kucik
Shaman88 wrote:
Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:42 03. Apr 2013
by Shaman88
kucik wrote:Shaman88 wrote:
Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Však ano, ale na takových modulech by se hráč zaměřený na expení nebo craft nezabavil....
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:43 03. Apr 2013
by Barbar321
Shaman88 wrote:kucik wrote:Shaman88 wrote:
Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Ale to kdybys měl armádu DM, tak nepotřebuješ vůbec žádný systémy. Nakonec malý moduly určený na jednorázový akce s DM takhle fungujou. Všechno tam řeši DM. Od přidělování expů po hádanky.
Však ano, ale na takových modulech by se hráč zaměřený na expení nebo craft nezabavil....
...ale vrátíme se k systému DrD

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 13:56 03. Apr 2013
by karolina
Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju. Rori si běžně povídá s npc třeba v Nordovce i když jí nereagujou.
A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:06 03. Apr 2013
by Barbar321
karolina wrote:
A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Taky jsem neříkal přímo svůj názor. Opět to byla jen reakce (možnost), jak provést výše předkládané návrhy.
Jinak je pravda, že Amanda je časovkářka (samotářka), u které bych si směle tipoval na to, že 3/4 expů bude mít z časovek. Takže bych na tento systém u ní doplatil (ale neznamená to tím zároveň, že bych byl nějak zásadně proti němu).
Opět se tak vracím k tomu, že bych doporučoval nejprve ujasnit si, k čemu má Thalie směřovat a pak až teprve hledat způsoby, jak to zařídit. tj. zvolit hlavní styl hry, který bude serverem podporován a ostatní styly hry budou (chtě nechtě) doplácet tím víc, čím vzdálenější budou od stylu zvoleného.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:08 03. Apr 2013
by Amber
karolina wrote:Bruciacullo wrote:Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju. Rori si běžně povídá s npc třeba v Nordovce i když jí nereagujou.
A od Barbara mě tenhle názor trochu překvapuje, když 90% času tráví sám v dílnách.
Taky si ráda za postavu povídám s NPCčky.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:14 03. Apr 2013
by Molly23
Já bych se na xpčka vykašlal a nechal je tak jak jsou. Pokud bude tým chtít se více přiklonit k RP hráčům, měl by se zaobírat otázkou co takové hráče motivuje. Podle mě to jsou reakce světa na jeho postavu, různé blbůstky jako knihy atd jak zmínil Kucik a RPní s jiným hráči. A podle toho by se taky měla nastavit hratelnost (obtížnost) světa tak, aby to hráče motivovalo to hrát a nevykašlat se na to po nějaké době.
PS: Obtížností světa nemyslím potvory v dungách.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:15 03. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Konečně někdo kdo neodporuje a tváří se chápavě - co holky?

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:16 03. Apr 2013
by Barbar321
karolina wrote:
Jo taky mi to přijde kravina, to že jsem někde sama neznamená, že nehraju.
V tom je právě zakopaný ten pes. Co jeden označuje za hru, druhý bere jen jako nějaképlácání mimo RP. Řekl bych, že je to opravdu dost subjektivní názor.
Třeba když jsem s postavičkou na pruzkumech a ubíjím čas neúčelným pobíháním v terénu, sem tam zlikviduju/oběhnu/podráždím nějaké NPC, tu si utrhnu kytičku, támhle vydoluju jed z pavouka nebo useknu kus větve. Mě to baví, hraju tak. Když bych ale udělal anketu, myslím, že dost velká část hráčů by to označilo za neRP hru.
Možná bude problém v tom, že ne každý uznává pod pojmem "roleplay" to, že není důležité co postava přímo dělá, ale nějaké to vžití do pocitů postavy a to co dělá dělat tak, aby to odpovídalo i "realitě".
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:22 03. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Určitě bych i zavedl drobné questy za odměnu, které by zadávala NPC. U jednoho NPC by se pak dala dělat různá zásoba questů a mohlo by je rozdávat podle pohlaví a vlastností postavy aby to nebylo fádní, pro každou postavu stejné.
EDIT: a podle rasy
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:28 03. Apr 2013
by KaTo
Barbar321 wrote:Možná bude problém v tom, že ne každý uznává pod pojmem "roleplay" to, že není důležité co postava přímo dělá, ale nějaké to vžití do pocitů postavy a to co dělá dělat tak, aby to odpovídalo i "realitě".
...a to by mě zajímalo, co v duchu této myšlnky, dělají v reálu hráči pernamentně nalitých trpaslíků, zda jsou taky nakalení (mám dva případy, kdy vím, že hráči opilých postav, jsou sťatí i v reálu (zdravím Ojtu a Absíka

).
Což otevírá otázku - co asi dělá Rof, když hraje Arii

!

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:29 03. Apr 2013
by kucik
xxxMajkyxxx wrote:Určitě bych i zavedl drobné questy za odměnu, které by zadávala NPC. U jednoho NPC by se pak dala dělat různá zásoba questů a mohlo by je rozdávat podle pohlaví a vlastností postavy aby to nebylo fádní, pro každou postavu stejné.
EDIT: a podle rasy
Určitě. Nějaký jsou už vymyšlený, ale klidně dávej návrhy na miniquesty.
@KaTo: A ty snad hraješ a píšeš na forum střízlivej?
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:35 03. Apr 2013
by Barbar321
KaTo wrote:...
...což bylo myšleno obráceně. Ne, aby hráč dělal to, co postava, ale aby hráčova postava dělala to, co odpovídá řekněme normálu, který by se od dané postavy/povolání/rasy očekávalo

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 14:39 03. Apr 2013
by Nalkanar
Pročetl jsem strany 3 a 4 konečně:
Expení - však na TH jde relativně rychle dojít na cca 25-30 rozmezí. Prostě vycreepit. Zbytek se sice dá creepit taky, ale mám pocit, že to vychází skoro nastejno jako časovky. Nepříjde mi, že by na TH existovali nějaké zásadní rozdíly mezi postavami, aby to bránilo jejich spolupráci. Pokud hrajete RP, tak si cestu najdete bez ohledu na lvly.
Aulus a systém reputace - to se probíralo jinde a příjde mi to jako ptákovina. Když zopakuju jednoduše argumenty - systém lze možno nějak vyfarmit a obelhat, IG reputace funguje přirozeně i bez systému, stačí být aktivní.
Expení jen na časovkách a hráči nadávající na EQ? O tom nevím, nadávají leda tak creepeři, kteří IMHO nemají na EQ co dělat (a to jsem na EQ nebyl žádný čistoRP hráč, ale teď tam jsou takoví hráči, co kvalitně patří leda tak ... no radši nic

).
Shaman opět mimo s chápání RP a systémů. Kucik má recht, většina systémů je asi využívána spíše RPery než "tím okrajem".
Omezení sólo XPení je blbost, idea opravdu dobře zahrané samotářské postavy, která se nejvýše jednou za čas projeví ve společnosti kvůli nějaké akci, je myslím pořád naprosto geniální.
Pevné questy? WoWko FTW!
