Page 4 of 6

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:30 03. Feb 2014
by Krysak
UMD u cernokněžníka je podle mne spíš omyl..... ten přeci magii vůbec nerozumí a kouzlí úplně jinak.....

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:32 03. Feb 2014
by Nalkanar
Černokněžník má vztah k magii takový typický a UMD tam naopak dává smysl víc, než u roguny. I když samozřejmě to pak vzbuzuje právě tu otázku, proč UMD nemá wizna a sorcka též.


EDIT: jak kouzlí lock není tématem tohoto topicu, tak bych to tu neřešil

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:33 03. Feb 2014
by Puxina
Krysak wrote:UMD u cernokněžníka je podle mne spíš omyl..... ten přeci magii vůbec nerozumí a kouzlí úplně jinak.....
Jak? O černokněžníkoch toho moc není v mechanice napsané.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:35 03. Feb 2014
by pavad
Krysak wrote:UMD u cernokněžníka je podle mne spíš omyl..... ten přeci magii vůbec nerozumí a kouzlí úplně jinak.....
S ohledem na skutenost, ze pokus ziskat nejake informace co ta invokace vlastne je skoncil neuspechem (ne, nezajima me technicke provedeni, zajima me jak zapada do chapani sveta), kdy jsi odkazan na hrace cernoknezniku - kteri si mohou taktez vymyslet co chteji protoze realie se o tom nezminuji... Tak nevim.

Kazdopadne, cernokneznik ma nasledujici dovednosti povolání:
- Dovednosti povolání pročernokněžníky jsou: Výsměch (Taunt), Přesvědčování (Persuade), Soustředění (Concentration), Léčení (Heal), Zastrašování (Intimidate), Znalosti (Lore), Čarozpyt (Spellcraft), Použití magických předmětů (Use magic device)

Vypichnul jsem carozpyt - takze pry nekouzli, neni to magie - ale kouzlum rozumi? Jeden nazor na foru tvrdi ze to magie neni, ze je to neco jineho - pritom systemove bude rozumet kouzlum jak wizard?

IMHO prijde mi to nastaveni konfliktni. A vylucuje B.

edit:
Puxina wrote:
Krysak wrote:UMD u cernokněžníka je podle mne spíš omyl..... ten přeci magii vůbec nerozumí a kouzlí úplně jinak.....
Jak? O černokněžníkoch toho moc není v mechanice napsané.
V mechanice nic. V realiich take ne. Cekame na nejake vyjadreni od teamu...

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:42 03. Feb 2014
by Aulus
pavad wrote: V mechanice nic. V realiich take ne. Cekame na nejake vyjadreni od teamu...
Jelikož momentálně nemám čas, odpovím jenom krátce. Pokud bude zájem později to rozvedu.

Černokněžník využívá surové nezpracované magie, která prolíná celý svět. Nepoužívá systém kouzel jako ostatní povolání, ale pouze "hází" surovou magii, kterou cítí, dokáže s ní manipulovat, ale neumí ji přetvářet svou myslí do složitých kouzel (tj. spěch od černokněžníka je v podstatě dobře mířená surová magie hozená pod nohy).

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:50 03. Feb 2014
by J.F.Payne
Hmm... tak jsem si vždycky představoval zaklínače :))

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 13:53 03. Feb 2014
by Zeerit
Podle toho popisu se zdá, že černokněžník je něco jako levej zaklínač no :D

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 14:03 03. Feb 2014
by pavad
Aulus wrote:Jelikož momentálně nemám čas, odpovím jenom krátce. Pokud bude zájem později to rozvedu.
Zajem urcite bude. Dekuji!
Aulus wrote:Černokněžník využívá surové nezpracované magie, která prolíná celý svět. Nepoužívá systém kouzel jako ostatní povolání, ale pouze "hází" surovou magii, kterou cítí, dokáže s ní manipulovat, ale neumí ji přetvářet svou myslí do složitých kouzel (tj. spěch od černokněžníka je v podstatě dobře mířená surová magie hozená pod nohy).
V cem se tedy lisi cernokneznik od sorcerera?

Pro referenci na sorcerer-class pridavam par odkazu (ano, uvedomuji si ze jde o D&D odkazy a ty nemusi na NT platit):
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/cwc/20050113a
http://en.wikipedia.org/wiki/Sorcerer_% ... Dragons%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Sorcerer_% ... Dragons%29
http://www.dandwiki.com/wiki/SRD:Sorcerer

Edit tak jsem zapatral a moc toho o warlockovi (a jeho magii) nenalezl. To co je zde (http://dndtools.eu/classes/warlock/) je prakticky do slova prelozeno do popisu povolani na NT...
edit2: Tak neco zajimavejsiho k warlockovi, jeste jsem nemel cast to procist:
http://www.giantitp.com/forums/showthread.php?t=252715
http://www.minmaxboards.com/index.php?topic=2997
http://community.wizards.com/forum/prev ... ads/975156

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 14:10 03. Feb 2014
by G-ladiator
V DnD má warlock svoje schopnosti buď od démů nebo fey bytostí (víly, elfi, eladrin, atp.). Může se s nimi buď narodit (tzn. má démonické nebo fey předky) anebo je získat skrze pakt uzavřený s takovou bytostí.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 14:23 03. Feb 2014
by Nalkanar
Cca do měsíce bude na téma magie locků přednáška.

Nicméně nějaké návrhy ke zlepšení použitelnosti čarodějů a zaklínačů?

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 14:47 03. Feb 2014
by Krysak
Shrnu vše logické:

1. Vratit skillpoint
2. Meditace 2min za lvl do 40 minut.
3. Summony a další zvěř neposilovat, at je parta.
4. Zvažit cossclass UMD.

Tohle by podle mne mohlo stačit, aby to bylo OK.

PS dodatek:

Všm vyšším bossům dát věci, aby byl mág potřeba, nemusí mit tunu dispellu, klidne zadnej, ale veci jako fear atd.... aby mind blank dal vstupenku wizne do akce....

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 14:56 03. Feb 2014
by pavad
Nalkanar wrote:Cca do měsíce bude na téma magie locků přednáška.

Nicméně nějaké návrhy ke zlepšení použitelnosti čarodějů a zaklínačů?
Zvazil bych nastaveni caster-self obrannych kouzel (primarne trvani). NPC se na nej mnohdy naagreguji a at ma na sobe co chce, nestaci to aby prezil.

Mozna jsem lama a neumim wizarda hrat - necht se vyjadri i ostatni (zatim tu psal Caehan).

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 15:45 03. Feb 2014
by Shaman88
Pořadače pro wizardy.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 16:27 03. Feb 2014
by Aulus
pavad wrote:V cem se tedy lisi cernokneznik od sorcerera?
Liší se celkem podstatně.

Zaklínač se díky svým vlohám pro magii naučí stejně obtížná kouzla jako mág. Má schopnost se celkem snadno naučit složitá gesta, myšlenkové pochody a slova, jejichž podstatu na rozdíl od čaroděje nemusí chápat. Díky tomu je dokáže zužitkovat bez velké přípravy a opakování učebních textů. Na druhou stranu jeho mozek pojme jen určitý počet takto "přirozených" kouzel, jelikož nemá tak hluboké myšlení jako mág, aby je namemoroval a hlavně pochopil.

Černokněžník nemá vlohy pro skládání kouzel jako takových. Magickou energii není schopen kumulovat ani složitě přetvářet, jeho veškeré vlohy spočívají ve schopnosti ji cítit kolem sebe a pohybovat s ní s pomocí své duše. Magie pro něj není něčím nadpozemským, jako pro mágy nebo zaklínače, ale je spíše běžnou součástí jeho okolí. Ten rozdíl by se dal popsat asi takto - čaroděj, zaklínač, bard a další vnímají magii jako vnímá běžný člověk teplo. Ví, že ho vyzařuje oheň, cítí ho, vědí, jak ho použít. Naopak černokněžník vnímá toto teplo jako had - tedy ho navíc i vidí a dokáže přesně stanovit jeho polohu. Díky pevnému sepjetí s magickou energií ji dokáže i libovolně přesouvat a tvarovat (nikoli však přetvářet její podstatu). Díky tomu je černokněžník schopen využívat magie téměř neomezeně, ale jelikož ji nechápe ani nemá nadání k jejím úpravám, jeho "kouzla" (invokace - nejde o kouzla v pravém slova smyslu) jsou spíše slabým odvarem výtvorů mágů a zaklínačů.

Re: Diskuze k čarodějům na NT

Posted: 16:31 03. Feb 2014
by Nalkanar
Leč ty slabé odvary jsou v praxi většinu času zásadně lepší.