Page 4 of 4

Re: omezení craftu

Posted: 19:49 29. Jan 2008
by Theogil I
kucik wrote:Mno tema pseudo-komancema bys me urazil, ale to nechme bejt.
Ja jsem teda pri prodavani na zadnej problem nenarazil. Snad jen ze odnosit to kvantum luku z dilny ke svazu obchodniku zabralo trochu casu, protoze ten luk neco zabere.
Nwn ma k realite daleko a nema smysl se k ni snazit dopracovat. I v realu mi ale prijde nesmysl, aby si remeslnik - truhlar vydelal za den pul milionu.
Craft je v tomhle trosku orisek. Jednak jsou tu omezene prostredky nwn. Jendoduse natahnout cas, potrebny k vyrobe jednoho predmetu by omezilo tuny vyrobku, ale mam pochybnosti, ze by nekoho bavilo cucet na svoji postavu, jak pul hodiny mlati do kovadliny bez interakce a nakonci z toho vyleze zmetek. Zaroven nechci, aby postavy trcely cely den v dilne a nevylezly mezi ostatni. To si muzu zahrat rovnou singleplayer.
Hergot proč se snažíš lidem vnutit jak mají hrát RP fantazi hru. Třeba to je mrzutý trpaslík a vylézat prostě nechce a když někdo něco chce ať si pro to dojde. Přijde ti to málo RP?

Nezlob se na mě že reaguji trošku podrážděněji, ale kraft je moje srdeční záležitost a baví mě stokrát víc než nějaký lítání po potvorách a kradení jim pokladů nebo nedej bože kůží z těl.

Re: omezení craftu

Posted: 19:54 29. Jan 2008
by kucik
Theogil I wrote:
kucik wrote:Mno tema pseudo-komancema bys me urazil, ale to nechme bejt.
Ja jsem teda pri prodavani na zadnej problem nenarazil. Snad jen ze odnosit to kvantum luku z dilny ke svazu obchodniku zabralo trochu casu, protoze ten luk neco zabere.
Nwn ma k realite daleko a nema smysl se k ni snazit dopracovat. I v realu mi ale prijde nesmysl, aby si remeslnik - truhlar vydelal za den pul milionu.
Craft je v tomhle trosku orisek. Jednak jsou tu omezene prostredky nwn. Jendoduse natahnout cas, potrebny k vyrobe jednoho predmetu by omezilo tuny vyrobku, ale mam pochybnosti, ze by nekoho bavilo cucet na svoji postavu, jak pul hodiny mlati do kovadliny bez interakce a nakonci z toho vyleze zmetek. Zaroven nechci, aby postavy trcely cely den v dilne a nevylezly mezi ostatni. To si muzu zahrat rovnou singleplayer.
Hergot proč se snažíš lidem vnutit jak mají hrát RP fantazi hru. Třeba to je mrzutý trpaslík a vylézat prostě nechce a když někdo něco chce ať si pro to dojde. Přijde ti to málo RP?
Ja to nikomu nevnucuju. At si tam klidne drepi. Ale chci, aby tam nemusel drepet.

Re: omezení craftu

Posted: 19:57 29. Jan 2008
by Theogil I
kucik wrote: Ja to nikomu nevnucuju. At si tam klidne drepi. Ale chci, aby tam nemusel drepet.
Kdo nechtěl tak tam nedřepěl a kdo chtěl tak tam byl, mě tedy výběr vyhovoval a počítám že Berserekrovi taky ... jiný člověk jiný styl. Když chtěl Photter bronz ... 100 ingotů tak jsem prostě den strávil v dole, protože jsem to chtěl a obchod byl nakonec výhodný pro oba.

Re: omezení craftu

Posted: 20:07 29. Jan 2008
by Theo
Craft bol dobry , len potom isty WB, co potom skoro zmazal thaliu, upravoval klenotnictvo a craft drog a tam boly diery...

Na ostatnych craftoch sa tiez dalo zarobit (i ked z vlastnej skusenosti viem ze u kovacstva som dokazal zarabat 20 000 na den po celom dni craftenia - ale to vsetko az po mesiaci stravenom craftenim), a to len z dovodu ze ste si natazili komponentov kolko len postava uniesla a davalo sa craftit na jeden klik aj 99 veci. Ale ak sa to odstrani a pojde to po jednom, tak nechcem vidiet to lagovanie servera, ked bude craftit 5 crafterov...

A pokial si myslite ze obmedzovanim craftu docielite aby hraci hrali RP v parte, tak mam pre Vas zlu spravu. Bud odidu abo budu zarabat na prestupy lvl (hej hlavne tam treba prachy) inym sposobom, ale aj tak sami - kolkokrat idem okolo niekoho a on sam cisti les od vsetkeho co ma kozu abo perie - keby tu hral RP druid tak zosalie.

Re: omezení craftu

Posted: 20:13 29. Jan 2008
by photter
já mám dojem, že tu nehájíš kraft a jeho nastavení ale způsob hry.....kde je napsaný, že ty dva výrobky nemůžeš prodat za stejnou cenu jako předtím těch 500 ?

já prostě nevidim důstojnou náplň života postavy sebrat vola, nabrat tuny suroviny, bušit do kovadliny, vychrápat se a jet nanovo, jestli ty jo, je to tvoje pivo

Re: omezení craftu

Posted: 20:27 29. Jan 2008
by Theo
photter wrote:já prostě nevidim důstojnou náplň života postavy sebrat vola, nabrat tuny suroviny, bušit do kovadliny, vychrápat se a jet nanovo, jestli ty jo, je to tvoje pivo
TY, ale mne se to po celym dni v skole/praci nekdy libylo. A v spojeni zo ziskavanim potrebnych surovin to bola zabava - musel som sa dostat na nebezpecnejsie miesta (tam som mulu sotva bral) a oto bola radost vecsia z dobreho vyrobku. Keby siel craft tymto smerom bylo by to pekny

Re: omezení craftu

Posted: 20:38 29. Jan 2008
by jitka
photter wrote:
já prostě nevidim důstojnou náplň života postavy sebrat vola, nabrat tuny suroviny, bušit do kovadliny, vychrápat se a jet nanovo, jestli ty jo, je to tvoje pivo

nekdy byl den kdy jsem nemela chut se snekym bavit to zna asi kazdej :wink: tak jsem se zavrela v dilne a delala saty a bavilo me to . kazdy at si hraje jak chce kdyz neobtezuje ostatni 8) nekdo ma rad kraft a nekdo pobihat tu napul nahej :twisted: kazdej podle chuti :)

Re: omezení craftu

Posted: 20:40 29. Jan 2008
by Daanri
heh diery neboli v klenotnictve..v drogach mozno este ano...tam bol problem ze sa dali predavat normalne v obchodoch...problem bol hlavne u lekaren na ktorych sa dali vydelat tisice zlatych a ked vravim tisice tak myslim tisice...dalsie diery boli v potravinarskom crafte...celkovo byvali craft bol zle nastaveny co sa tykan narocnosti a vyrobi predmetov a kvanta vyrobi..novy craft bude urcite vymysleny lepsie...

nikto nikomu nezakazuje v dielne stravit hodiny ked ho to bavi, ide len o to aby to bolo zaujimave nastavene a nevznikali blbosti v ohromnych mnozstvach jak vyrobnych fabrikach

a hlavne sa bojite zase este skor ako to vobec je spravene :lol: :lol: :lol:

Re: omezení craftu

Posted: 20:44 29. Jan 2008
by jitka
ano bojim se uz ted trpim jak zvire rozhodi me kazda zmena nemam je rada :evil: :evil:

Re: omezení craftu

Posted: 20:46 29. Jan 2008
by Theo
Daanri wrote:a hlavne sa bojite zase este skor ako to vobec je spravene :lol: :lol: :lol:
Ja si proste nemozem zvyknut na ten Vas styl : zrobime - nebude sa pacit - znova treba opravit. Ale OK, ked Vam vyhovuje mne tiez. :|

Re: omezení craftu

Posted: 20:51 29. Jan 2008
by igor
Theo wrote:
Daanri wrote:a hlavne sa bojite zase este skor ako to vobec je spravene :lol: :lol: :lol:
Ja si proste nemozem zvyknut na ten Vas styl : zrobime - nebude sa pacit - znova treba opravit. Ale OK, ked Vam vyhovuje mne tiez. :|
Názor hráče po vyzkoušení je nejlepší zpětná vazba. Přece je to lepší než "zrobime - nebude sa pacit - holt mate smulu"

Re: omezení craftu

Posted: 22:03 29. Jan 2008
by Theogil I
Daanri wrote:heh diery neboli v klenotnictve..v drogach mozno este ano...tam bol problem ze sa dali predavat normalne v obchodoch...problem bol hlavne u lekaren na ktorych sa dali vydelat tisice zlatych a ked vravim tisice tak myslim tisice...dalsie diery boli v potravinarskom crafte...celkovo byvali craft bol zle nastaveny co sa tykan narocnosti a vyrobi predmetov a kvanta vyrobi..novy craft bude urcite vymysleny lepsie...

nikto nikomu nezakazuje v dielne stravit hodiny ked ho to bavi, ide len o to aby to bolo zaujimave nastavene a nevznikali blbosti v ohromnych mnozstvach jak vyrobnych fabrikach

a hlavne sa bojite zase este skor ako to vobec je spravene :lol: :lol: :lol:
Vem to tak, že je to jakási interakce na plánované změny, které tu částečně prezentoval Kucik. A ano mám obavy o to co mě tak bavilo a pro co jsem šidil večeře abych se dostal dříve do hry. Jak říkám mě se systém craftu moc líbil a pokud byl nevyrovnaný pak rozumím i jeho opravě či změně, jen mám strach o jeho podstatu ... opravdu byla Thalie tímto vyjímečná, jedinečná a pro mě naprosto úžasná. Jo je to moje pivo tak proč mi ho chtějí vypít nebo nej bože vylít. A co mě těší ... nejsem na to pivo sám, byť je nás menšina snad máme taky možnost se k tomu vyjádřit.