Všem vám moc děkuji za rady
Nakonec to u mě vyhrál kvůli větší obrazovce tenhle:
https://www.czc.cz/acer-aspire-e17-e5-7 ... 51/produkt snad do pátku nejdéle do příštího týdne bych ho měla mít. Na tu větší obrazovku se těším.
Můj původní mi vyčistili a jakž takž ještě uvedli do chodu. Ale větrák jde tak ...tak ....nový prý už objednat u výrobce nejde, navíc prý u typu mého PC - HP ProBook 4510s - se používaly dva typy větráků a že se nedá poznat, který jsem měla já - výrobní číslo na něm nejde úplně přečíst.
Tento typ počítačů prý byl často používán jako firemní a právě kvůli údajně ne zrovna ideálnímu řešení větráků se přehříval, až se upekla grafická karta, prý se stávalo, že vydržel i jen 2 roky. Jsem měla tedy štěstí, že mně vydržel 6,5 roku a snad ještě nějaký měsíc vydrží, těžko říct.
Uvažovala jsem, že kdyby moc nezlobil a vydržel v chodu bez přehřátí hodinu , dvě, až budu mít ten nový, že bych ten starý dala synovi, kdyby se nějak dal sehnat větrák jako náhradní díl, z nějakého starého už nefunkčního počítače, a vyměnil se časem, třeba by mu ještě vydržel rok , dva.
Neděláte někdo z vás u firmy, která má k náhradním dílům z vyřazených počítačů přístup?
Nebo nevíte, je nějaký bazar, kde se třeba s náhradními díly starých počítačů obchoduje?
Třeba by to za pokus stálo ještě. Nový větrák by prý stál kolem 1000,- Kč, to bych do toho stařečka investovala, mi přijde škoda, že pouze kvůli větráku by se musel počítač zahodit.