Page 4 of 4

Re: Vyvážení subras

Posted: 23:35 25. Jan 2008
by LDamian
Chci se zeptat. Pokročilo se nějak v tom řešení toho, aby se bonusy subras počítaly do základu u postavy? Zjistil někdo nějaké informace?

Re: Vyvážení subras

Posted: 11:13 26. Jan 2008
by Fryn
Ještě něco k té charismě. Je dobré ji moc nespojovat se vzhledem, jak už tu uváděli jiní.
Jen bych doplnil, že pokud má nějaká postava postih k charismě, neznamená to, že automaticky na své okolí působí negativně. Docela dost jsem se kdysi o tomhle tématu bavil a nakonec mi z toho vylezlo tohle. Postava je schopna na ostatní zapůsobit požadovaným směrem, jen jí te jde mnohem hůř než těm kteří se plácají u bonusových čísel a první dojmy nebývají z těch nejlepších. Prostě dokáže být, ať už třeba postupem času jak ji poznávají ostatní, tím co mluví nebo i třeba přátelským postojem, pro ostatní nějakým způsobem sympatická. Každý taky neposuzuje charismatickou osobu podle stejných měřítek, někomu se líbí trochu hrubší vystupování, někomu zase imponuje "tichá myška" atd... .

Re: Vyvážení subras

Posted: 11:56 26. Jan 2008
by LDamian
Když už se tu řeší charisma:

V tom základním informačním topicu o tom, jak hrát podle vlastností je to u charismy podle mne celkem dobře a jednoduše řečeno - charisma zahrnuje vzhled, chování, přitažlivost, schopnost strhnout a vést ostatní a působit na ně, talent k přesvědčování, zastrašování, talent k umění - zahrnuje to všechno. Je možné si dát některou z těch položek výš nebo níž oproti celkové charismě, je možné některý z těch talentů rozvíjet a učit se dovednost z něj vycházející, ale prostě dohromady by to mělo vycházet takto. Podobně síla vyjadřuje sílu rukou, nohou, břicha, vytrvalostní sílu - nosnost, rychlostní/výbušnou sílu (proto podle mne mimo jiné bonus do útoku zblízka), také to můžete brát, že lučištník bude mít silnější paže než stehna, ale to už jsou detaily. Dohromady to vychází třeba na 18. Ještě by možná stálo za to dát tam pár příkladů konkrétních postav.

EDIT: editováno

Re: Vyvážení subras

Posted: 12:03 26. Jan 2008
by OneHeart
myslím, že charismu fryn vyjádřil docela dobře slovy:

Postava je schopna na ostatní zapůsobit požadovaným směrem.... s vyšší charismou ovlivním druhé, tak ,jak původně zamýšlím. S nízkou už to nemusí působit tak věrohodně.
Nezáleží jestli chci zatrašit, okouzilt,vypadat jak hulvát nebo aristokrat. (ten "hulvát" brát s rezervou)