Já tu původně hrát ani nechtěl, ale právě Jose mě sem nalákal, ikdyž jsem říkal, jsem spokojený jinde, ale pak jsem si řekl, že to zkusím a uvidím. zatím mě to drží.
Osobně taky chválím, že se tu udělaly změny k lepšímu (viz úprava subras, ladění povolání a zrušení dobrodruha). CAP 30lvl mi nevadí. Je to holt nastavení serveru, ikdyž pro někoho neoblíbené (hlavně pro ty co měli víc jak 30lvl, ale vemte si moje Aria na staré thalce měla 40lvl

).
Možná s těma rasama mohly zůstat klasické NWN rasy a kdyby chtěl někdo jinou, tak prostě stačí napsat vizitku a tým schválí či ne. Rasy a subrasy bez bonusů a bez nevýhod. Síto by byl právě tým Thalie.
Úprava vzhledu postavy, oblečení a výbavy je tu pravda taková složitější, ale jsem holt rozmlsaný ze Sinfaru, kde jsou úplně jiné možnosti a chápu, že to asi není jen tak jednoduché. Možná jen pro zlepšení by bylo lepší neměnit vzhled oblečení, výbavu, či vzhled (hlava a další části těla) na postavě samotné (pád hry, lag a podobně) ale měnit to přímo na NPC a výsledný chtěný vzhled si pak překopírovat na svou postavu.
Jsem rád, že tu je i tendence zmenšování světa, což je zmenšování lokací a tak. Thalie je pěkná, ale šíleně obrovská a při daném počtu lidí je těžké někoho potkat. Za dobu co tu hraju jsem nevypozoroval místo, kde by měli hráči tendenci se potkávat. Možná u kašny u obchodníků.
Co se týče bytů a spol. Uvítal bych možnost si postavit či koupit dům nebo byt, kdekoliv ve světě. Samozřejmě s rozumem. Prostě by se určily místa, kde je možné něco koupit či zbudovat. Gildy, obchodníci, řemeslnici a různé společenství by si mohli postavit své sídlo (třeba bývalý maják v rybářské, který patřil Morusovu stánku, kde je teď ta tentacle lady

).
Co se týče IC pravidel (ono nechození v noci po městě). Je to IC pravidlo, porušovat se může, ale když je pak dotyčný chycen, tak se musí vykecat nebo nést následky. Je to možná obtěžující, ale tak doufám že se to IC nějak pořeší

. Ale vždy se najde, kdo bude brblat že DM něco tvoří

Normálka.
Proti cestování jsem bojoval už asi třikrát. Pořád tu jsou tři tábory lidí. Jedni jsou pro HCRP cestování jak lemra, dalším je to jedno a třetí skupina je pro zrušení zdlouhavého cestování. Ano jsou i alternativy, cestovat pěšky ...pro low lvl nereálné a pro nové hráče taky ne.
Možná by bylo fajn občas ty HCRP hráče kopnout a jít spíš cestou nekomplikovat hru novým hráčům

. Osobně se cestování pokud možno vyhýbám a když musím tak holt si čtu na netu, sleduju videa a podobně.
Když už vzpomínám nové hráče. Trošku jim život můžou komplikovat učitelé povolání. Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou hledat onoho učitele musí být nebo vlastně on to je porod. Ale já si takhle aspoň prošel celé město a ty co jsem našel jsem si zapsal

.
Jednu dobu tu byl experiment s chatem Thalie. Nevím jak to dopadlo. Existuje či je zrušen? A pokud není, neuvažuje se například o discord pro Thalii?
Už si připadám jak LDamian
