Děkuji Braenn za tvůj příspěvek, krásně jsi doplnila, co jsem chtěla říct a neřekla
Nesq, situace o respektu se netýkala mé vyhublé postavy, ale právě můžeme předpokládat dvoumetrového zkušeného chlapa, i když nepopírám, že následky se pak týkaly i mé postavy. Stěžovat si na nedostatek respektu jen vůči mé postavě bych si nedovolila, chtěla jsem poukázat všeobecně... A zde souhlasím s Braenn, ten respekt by měl vycházet tak nějak už jen z toho postavení, protože již zmíněné možné následky... To, že se snaží být stráž hodná je proto, že si nechceme navzájem znepříjemňovat hru, byla bych ráda, kdyby si to uvědomili i někteří hráči a chovali se prostě smysluplně - a nebo přišla ta podpora ze strany DM a ty následky si nesli - možná je to i důvod, proč Svenn nikdy nezískal vyšší postavení, hm
Stráž jsem přirovnala k policii, protože na Thalii nepohlížím jako na odraz středověku. To tu právě vůbec nefunguje - viz další můj bod, nikdo neví, kde se inspirovat, neukotvenost, hráči se chovají nějak, DM se chovají nějak, pak je to strašný chaos... Snad tomu pomůže Nalkanarova úprava reálií... Prostě se středověkem Thalie nemá nic společného, takový názor jsem měla kdysi a mám ho stále.
Lopkop, nemyslím si, že by se alespoň ze strany PC stráže nedostával postavám dostatek respektu. Ano, stráž se chová hloupě, však jsem to tam také popisovala. Mě to také netěšilo. Ale úplně s tebou nesouhlasím, proč by měl mít nějaký zabíječ jezevců nebo seschlých kostlivců nějaký zvláštní respekt, když proti němu strážný ve zbroji třeba ve volném čase zabíjí draky?

Trochu a záměrně přeháním - myslím, že je cesta, jak oficiálně jako zabiják příšer mít respekt - založit spolek, navázat ho jako pomocnou složku venku a pak to tedy vydávat jako ,,oficiální,, poslání - tudíž i respekt... > ale zase, je zde potřeba aspoň nějaká podpora ze strany DM, aspoň aby vystavil nějaké lejstro... Jako dobrodruh bez ničeho, jsi prostě nic... I o tom byl můj sáhodlouhý příspěvek.