Page 31 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 11:33 26. Feb 2009
by nomis_b
tak to by teda moc hezky nebylo. DM neustale ve hre, jen kvuli tomu, aby se hraci takhel zabavili? to mi neprijde realne.
To uz bych radsi zkusil nejak nascriptovat, aby se paladinum davali specielni lovecke Q jen na ruzne tipy nemrtvych, napr rytire zkazy, ghouli jatra atd...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 13:47 26. Feb 2009
by kucik
nomis_b wrote:...
Tak ted jsem zas naprosto nepochopil navaznost na predchozi prispevek.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:15 26. Feb 2009
by nomis_b
prace kterou zadava DM : hezka, ale vytezuje DM
prace, kterou automaticky nahrava skript: tezka n audelani, ale technicky mozna, DM nezatezujici a je dynamicka.
Je mozne udelat praci, jenz dava NPC pomoci skriptu? ano, ma tedy duvod DM davat prace ? Jen kdyz ma cas (ktery samozrejme nema).
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:36 26. Feb 2009
by kucik
Ale tam nebylo ani slovo o tom, ze by praci zadaval DM.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:07 26. Feb 2009
by DenGrasse
pro nomise:
míněno, že by postava získala po domluvě s DM (jednorázové) trvalý příjem za vykonávání nějaké činnosti (scoutování v horách na hranici, ochrana pořádku, pomocník soudce atd.) a tuto by ve hře vykonávala (to je zmiňované RP), což by DM mohl občas zkontrolovat. Zároveň by v tomto režimu dostávala plat, který by jí buď chodil automaticky do banky, nebo by si jej vyzvedávala u příslušného NPC (což by se obojí muselo naskriptovat). Další případné výhody/speciality (jako přístup do některých běžně nepřístupných lokací, např. kasáren stráže) by se musel zařídit stejně (domluva s DM, vytvoření lokace WB, pokud neexistuje).
Chápu, že podezříváš všechny okolo z nejhoršího

, ale opravdu mne nenapadlo navrhovat trvalou přítomnost DM, kteří by navíc měli za domácí úkol vymýšlet nové a nové questy...
Celé to je ovšem koncepce, kterou by musel schválit Rejty, jestli vůbec chce, aby něco takového na serveru existovalo. Rozhodně si myslím, že je to možnost pozvednout RP, po kterém se volá a omezit loot/craft činnosti ve prospěch RP. Samozřejmě, občas se na to nabalí i hráči, kteří budou chtít jenom vytěžit výhody (beru plat a dělám si co chci), ale ti budou časem eliminováni a je tu hezká možnost jejich postavy potrestat IC ve hře (za nedodržení požadovaných předpisů té či oné organizace)...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:34 26. Feb 2009
by Jonny
*zasní se* Jo, taky sem nad tím přemýšlel a bylo by to hezký...

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:46 26. Feb 2009
by Neithan1
kazdy sa moze somnou v hre na niecom podobnom dohodnut a ja mu kludne budem robit Q a nalezite ho odmenovat ked to pekne zahra.. ako pisal Dengrasse
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:52 26. Feb 2009
by Žorž
Mám zkušenosti, že podobné "pracovní" questy časem prostě vyšumí...stejně jako mnohé omrzí gildy, když se v nich samo o sobě nic neděje. Tak jsme například s dvěma hráči zahráli, že se stali sluhy zvráceně sladké baronky Dogany, ale než jsme se po prvním večeru dokázali sejít příště, ač plány byly velké, už vše bylo passé. Holt je to náročný, jakožto DM zařizovat dlouhodobé RP uplatnění.
I když je pravda, že pro těch několik lidí, co skutečně ocení, když zapadnou do světa a stanou se jeho součástí, ne jakousi vrtulkou lítající po jeho povrchu (běžný směr bývá dung-krám a zpět), podobná snaha stojí za to.
Takže otázkou zůstává, jestli to ale stojí i za to, aby někdo z géniů vypomohl systémově, jak DenGrasse zmiňoval (s tím pravidelným platem to, vhledem k stále určité člověkovosti DM, je systém jediné východisko). Neboli - vyplatila by se investice? Kolik hráčů by skutečně takové zázemí pro jeho RP hru ocenilo a jestli by vzhledem k náročnosti přeci jen nebylo snazší, aby šlo jen současnou kooperaci mezi hráči...s tím, že by to holt nebyl žádný pořádný zisk XP/ZL, jen v případě hezké hry větší nárazová pozornost DM.
Sááfryš. *sleduje svůj příspěvek nahoře* Zrovna jsem celý den načítal filozofy 19. století a nejspíše ve mně zanechali stopu. Takže pokud jste neporozuměli tomuto mému příspěvku, jsem ovlivněn učením moudrých mužů a neporozumět a nevyznat se je tedy naprosto normální, až přímo žádoucí.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 21:11 26. Feb 2009
by kucik
Napsat neco na pravidelny vyplaceni zoldu treba co mesic je dost jednoduchy a imho to za to stoji.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 11:11 27. Feb 2009
by DenGrasse
jen v rychlosti pár nápadů, třeba bude mít někdo nějaké další...
1) apanážní šlechtic - nejlepší věc, nemusí nic dělat, jenom bere prachy z apanáže od krále za nějaké zásluhy (záchrana království atd.), nebo z jeho jiné přízně (oblíbený šašek, bratr královny

)
2) mladší inkvizitor - pracuje v aparátu hraběte Lacaranta, paladin nebo klerik Dei-Ananga, předpokládá se služební horlivost a vyhledávání kacířů a při jejich nedostatku i jiných podezřelých individuí
3) dvorní bard - šéf darmožroutů, občas něco zahraje a je vysmátej, jediné čeho se bojí je konkurence
4) celník - vybírá clo v přístavu či na tržišti - určeno pro PC interakce, už vidim ty hádky o to, jestli postava zaplatí clo
5) výběrčí daní - super šolich, ale chtělo by to naskriptovat že občas nějaké NPC daně zaplatí a na radnici je někdo převezme
6) královský herold - občas vyhlásí nějaké proklamace
7) písař - libovolná instituce (radnice, palác, soud), přepisuje knihy, pořizuje zápisy z událostí
atd. ...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 11:33 27. Feb 2009
by Rejty
Ale jak to zkontrolujete, jestli dotyčnej dělá co má (např. stojí a čumí na stráži) a nebo místo toho někdě neexpí?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 13:46 27. Feb 2009
by Neithan1
Ja sa teda nechcem vnucovat ale namatkovo by som mohol kontrolovat aj vacsi pocet ludi. Niekedy v hre fakt len hodinu beham a hram sa s hulkami pac najst niekoho na Q je za trest.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 14:26 27. Feb 2009
by kucik
No vidis, tak honem, dokad to Nejtana bavi.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 14:33 27. Feb 2009
by Neithan1
presne tak ! Ktokolvek kto bude logicky a realne hrat nejake zamestnanie sa moze tesit z odmien a z urcitych socialnych postaveni + vyhod z toho plynucich
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:07 27. Feb 2009
by Rejty
Dovedu si to živě představit.
*každou půl hodinu hráč kdesi v DM kanálu*
- Je tu prosím DM?
*jednou se ozve po tellu odpověď*
- Ano, co potřebuješ?
*hráč přiběhne do města a píše do party*
- *Stojí na stráži jako už asi dvě hodiny a myslí na bohatou výplatu.*