Page 31 of 77
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 13:48 11. Mar 2013
by Shaman88
Dávám dohromady balík všech D&D her, podle tohoto listu, které nejdou standartně spustit na nových systémech, tak aby šli spustit a běžely plynule. Většina tzn. rok 2000 a starší:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Du ... ideo_games
Měl by někdo o tento balík her zájem?
(Dělám to pro sebe a pár kamarádů, ale jestli by někdo měl zájem tak to připravím a hodím na internet.)
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 14:20 11. Mar 2013
by Barbar321
Shaman88 wrote:Dávám dohromady balík všech D&D her, podle tohoto listu, které nejdou standartně spustit na nových systémech, tak aby šli spustit a běžely plynule. Většina tzn. rok 2000 a starší:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Du ... ideo_games
Měl by někdo o tento balík her zájem?
(Dělám to pro sebe a pár kamarádů, ale jestli by někdo měl zájem tak to připravím a hodím na internet.)
Nápad je to dobrý. Jen myslím, že ten seznam by se dal natáhnout i o další legndy v této kategorii. Jen tak co se mi myslí mihlo, tak třeba:
Dungeon master
Ishar trilogy
Stonekeeper
Might and Magic
Wizardry
Nebo jde jen o to, aby byly hry čistě na bázi D&D?
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 14:25 11. Mar 2013
by Shaman88
Klidně tam přidám cokoli... není problém.
Hlavne at je Dosovská verze hry, nechci do toho motat emulátory (Nintendo, 3DO)
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 14:31 11. Mar 2013
by innfra
Je to sice trochu mimo list, ale star wars kotor I a II, jedou na aurora enginu a jestli se nepletu, tak u nich zůstala do velké míry mechanika z NWN. Ale podotýkám jsou mimo D&D realm, pouze si propůjčili aurora engine a lehce upravili.
Edit: Pro emulaci doporučim DOS Box, mám s ním dobré zkušenosti, jen chce dohledat hru a nejvhodnější verzi boxu případně nastavení pro optimalizaci.
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 14:53 11. Mar 2013
by Shaman88
Většina těhle her z roku kolem 88 nejde ani pod dosboxem.... je to kvůli správě paměti.
Takže přímo virtualizovaný MS DOS... doplním o win 3.11 aby tam fungovala myš a šlo spouštět hry přes zástupce....
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 15:05 11. Mar 2013
by innfra
Hehe, myš rozjedeš pod dosem, ale potřebuješ pro to ovladaš nabindovat do autoexecu...
A ten už nemám, na tož dos, 3.11ky skončili v koši letos o prázdninách

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 10:30 12. Mar 2013
by G-ladiator
innfra wrote:Je to sice trochu mimo list, ale star wars kotor I a II, jedou na aurora enginu a jestli se nepletu, tak u nich zůstala do velké míry mechanika z NWN. Ale podotýkám jsou mimo D&D realm, pouze si propůjčili aurora engine a lehce upravili.
Oba KoTORy jedou na Win7 bez větších problémů.
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 13:44 12. Mar 2013
by innfra
Hmm, dík za info zkusím se na to mrknout, jsem je někde nemohl rozjet, buď na vistách nebo na betě...
Na finální verzi jsem to asi nezkoušel.
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 14:25 12. Mar 2013
by G-ladiator
Oboje mám pořízené na Steamu, možná to hraje roli.
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 15:28 12. Mar 2013
by Caehan
Ale mně Baldury, Eye of Beholder a podobné starší hry běží úplně v klidu, nechápu... jo vy to zkoušíte pustit ve Windows!
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 15:53 12. Mar 2013
by Shaman88
To Eye of Beholder je ještě relativně nové oproti jiným kouskům co vedu..

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 15:50 13. Mar 2013
by Bahnak
Projíždím očima ten seznam a zarazil jsem se u "Greyhawk: The Temple of Elemental Evil"
Ať pátrám v paměti jakkoliv tak si nějak tento titul nevybavuji, normálně jsem ho prostě nějak prokoučoval.
Takže díky Shamane, už to sosám. Sice na hraní nebude čas ale nemůžu se už dočkat.
PS: za boha nemůžu najít češtinu do této gamesy, existuje vůbec?
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 11:19 14. Mar 2013
by Fryn
Tak Dead Space 3 mohu naprosto s klidným svědomím doporučit pro všechny fanoušky sci-fi, akce a napětí (pro ty, kterým se líbili předchozí díly, je to téměr povinnost). Kvalitou bych ho zařadil někde mezi druhý a první díl, s tím, že druhý předhání podle mě o poznání a jen těsně se zařazuje před ten první.
Tahle hra má všechno, co se zpackalo u Aliens:CM. Zajímavý příběh, pěkně provázaný s předchozím děním, který dokonce i odpovídá na některé dosud nezodpovězené otázky (ke konci se sice neubrání místy patosu, ale jinak nemám asi co bych vytknul).
Hutnou atmosféru a dobře namíchané napětí. Jsem se až divil, jak jednoduchými postupy lze navodit pocit, kdy s obavami očekáváte, co dalšího na vás za rohem může vyskočit (Gearbox nebo Timegate nebo kdo to vlastně stojí za single player kampaní v Aliens:CM, by měl od pánů z Visceralu povinně brát lekce).
Líbívá grafika i hudební doprovod. Spousta různých zpestřujícíh meziher, craftování zbraní, kde si skutečně můžete vyrobit zbraň podle svého gusta nebo si klidně připomenout ty původní z minulých dílů. Logické hříčky, které sice svou obtížností nijak nevynikají, přesto jsou osvěžující, zajímavé módy hry, které se odemykají podle vašich úspěchů ve hře a další množství blbinek, které hru obohacují a vyvolávají pozitivní dojem.
Můžu upřímně říct, že i bez prvotního zklámání z Aliens:CM, by se mé hodnocení nijak zvlášť nelišilo a to i proto, že jsem od Dead Space 3 moc nečekal.
Z mého pohledu rozhodně velmi povedený kousek.
Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 20:12 20. Mar 2013
by D_E_K_A
Máte rádi staré dobré old school dungeony typu Brány Skeldalu a podobné? Láká Vás ponurá atmosféra, monstra číhající ve stínech, skryté poklady a nespočet hádanek, skrytých pák, tlačítek? A dosti slibný, sic lineární story line?
Rád Vám předvádím hru
Legend of Grimrock, která mi přinesla trochu nostalgie, bezesporu však hodně zábavy, nespočet loadingů při řešení hlavolamů skrze načasování a dost zajímavý zvrat na konci hry, který mi vůbec nepřišel na mysl a hodně překvapil...
Byla zde možnost a hádám, že pořád je k zakoupení na Steamu za nějakých 5 euro, takže pokud se Vám zalíbí neváhejte a kupujte, podpořte tak vývojáře, stojí to za to. Samozřejmě se hra dá dohledat i ke stažení z různých domén.
Určitě vyzkoušet, doporučuji!
Pokud by byl zájem, založte klidně samostatný topic a uvedu pár rad, které pomohou do začátku.

Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 20:17 20. Mar 2013
by Shaman88
Jinak právě jsem dohrál novýho Tomb Raidera... hodně drsná hra, doporučuju.