Page 31 of 66
Re: Volby
Posted: 04:42 18. Jan 2013
by Absinthorix
drake127 wrote:
a nemůžeš vzít $100 a z nich nechat vzniknout Inda je také pravda.
Ve všem s tebou souhlasím, kromě tohoto... za 100$ můžeš nechat vzniknout tak dva nebo tři indy... a nebo čtyři černoušky
Kteří pak dají vzniknout dalším a dalším... a už se nedoplatíš

Re: Volby
Posted: 09:29 18. Jan 2013
by kokosak
Úžasná debata, někdy si musím najít čas na to, abych jí přečet. Nějak nestíhám.
Ale fakt Karel přišel na debatu s odznakem "Kalouska na hrad nechci"?

To je dobrý! Asi mu, trolovi jednomu, dam hlasy dva

Re: Volby
Posted: 10:46 18. Jan 2013
by KaTo
Shaman88 wrote:To mi příjde jako názory ultrapravicového extrémisty.
Ale Drake tu postoval, že bude úmyslně prezentovat myšlenkovou formu "pravičáka", aby si místní zastánci levičáků (ODS, KDU, ... a Kadla) a levičáků (ČSSD, KSČM, ... a Milouše) si uvědomili co je to Pravice.
Re: Volby
Posted: 12:30 18. Jan 2013
by drake127
Za chudé lidi se považují: lidé s příjmem 112 000 až 130 600 korun/rok
To jako fakt? To je můj roční rozpočet bytí v Praze včetně auta a dovolené v Alpách! Přemýšlím, jestli si nejít vyřídit nějaké dávky.
Re: Volby
Posted: 13:49 18. Jan 2013
by Aulus
drake127 wrote:Za chudé lidi se považují: lidé s příjmem 112 000 až 130 600 korun/rok
To jako fakt? To je můj roční rozpočet bytí v Praze včetně auta a dovolené v Alpách! Přemýšlím, jestli si nejít vyřídit nějaké dávky.
Tak pokud neživíš rodinu, je to v pohodě.

Re: Volby
Posted: 13:53 18. Jan 2013
by kucik
Pohledem pravicového extrémisty nemá lidský život sám o sobě žádnou cenu.
Lidské tělo má nějakou vyčíslitelnou cenu. Lidská práce má dobře vyčíslitelnou cenu. Přínos člověka společnosti má nějakou, ač těžko měřitelnou a těžko vyčíslitelnou cenu.
Ta poslední se pohybuje od záporných hodnot až k astronomickým číslům. Takže jakou cenu má život člověka, jehož společenský přínost je nulový, nebo dokonce záporný?
Re: Volby
Posted: 13:56 18. Jan 2013
by KaTo
Aulus wrote:drake127 wrote:Za chudé lidi se považují: lidé s příjmem 112 000 až 130 600 korun/rok
To jako fakt? To je můj roční rozpočet bytí v Praze včetně auta a dovolené v Alpách! Přemýšlím, jestli si nejít vyřídit nějaké dávky.
Tak pokud neživíš rodinu, je to v pohodě.

Ten příjem je čistý nebo hrubý? *dělí to na měsíce* Pokud žiješ svobodný a v maringotce je to slušný. Pokud máš ženu na mateřský a dvě děti, případně jsi nemocný ("souchotiny", chybějící-cokoli, rakovina, apod.) nebo se staráš o staré nemohoucí rodiče...je ten příjem docela tristní (a jsme zase u té relativity

, co je a co není už chudoba, že?).
Re: Volby
Posted: 13:58 18. Jan 2013
by Aulus
drake127 wrote:Jo, už jsem se našel. Snažil jsem se naznačit, že hodnota člověka je penězi (ve světě peněz) jasně vyčíslitelná a reálně se z ní vychází při kalkulaci (finančních) ztrát. Vedle toho samozřejmě existuje odpovědnost morální, trestní a další, ale čistě z hlediska finančních škod nemá lidský život nějak významnou hodnotu.
A to je právě důvod, proč považuji názory tohoto typu za asociální. Vyčíslovat lidský život penězi je nemorální. Něco jiného je, když se pojistíš a při nešťastné smrti obdrží tví příbuzní peníze (pokud kvůli tomu nebudeš bourat dobrovolně). Ale s názory tohoto typu už se pak můžeme dostat k tomu, že války jsou vlastně v pořádku - obětuješ u ní sice lidské životy, ale v případě vítězství v dlouhodobém horizontu finančně profituješ. Podle tvých slov to je vlastně jen riskantní investice agresora.
EDIT: Myslím, že se shodneme na tom (když nebudeme hrát hru na pravičáka a levičáka), že extrémismus nikam nevede (teda ano - do pekel) - a to ať pravicový, tak levicový. A pravda je někde uprostřed.
Re: Volby
Posted: 13:59 18. Jan 2013
by Prasokralik
Je to dost málo.
Re: Volby
Posted: 14:02 18. Jan 2013
by kucik
Proč je nemorální vyčíslovat lidský život penězi? Je v tom případě morální vyčíslovat penězi život zvířete? Kde je hranice?
Re: Volby
Posted: 14:04 18. Jan 2013
by Aulus
Ještě jedna taková levičácká myšlenka (ale pravdivá) - peníze jsou papíry, které mají hodnotu pouze v případě, že v ni někdo věří (jinak mají hodnotu papíru). Lidský život má hodnotu vždy.
Re: Volby
Posted: 14:05 18. Jan 2013
by KaTo
kucik wrote:Proč je nemorální vyčíslovat lidský život penězi? Je v tom případě morální vyčíslovat penězi život zvířete? Kde je hranice?
V jedný knížce byla teze: "Lidský život má cenu rovnou mzdě nájemného vraha."
P.S.
Život zvířete má přeci cenu danou cenou řízku, který z něj bude

.
Re: Volby
Posted: 14:06 18. Jan 2013
by kucik
Aulus wrote:Ještě jedna taková levičácká myšlenka (ale pravdivá) - peníze jsou papíry, které mají hodnotu pouze v případě, že v ni někdo věří (jinak mají hodnotu papíru). Lidský život má hodnotu vždy.
Já si myslim, že hodnotu má všechno, co někdo chce - tím jak moc to chce udává hodnotu. Pokud existuje lidský život, který nikdo nechce, pak nemá hodnotu.
Re: Volby
Posted: 14:09 18. Jan 2013
by J.F.Payne
Aneb vyčíslete cenu života Stalina nebo Hitlera... ))
Re: Volby
Posted: 14:12 18. Jan 2013
by Aulus
kucik wrote:Proč je nemorální vyčíslovat lidský život penězi? Je v tom případě morální vyčíslovat penězi život zvířete? Kde je hranice?
Si ze mě děláš legraci, ne?

Pokud řekneš, že vyčíslování lidského života je morální, pak je vlastně morální otrokářství. Považuješ ho za morální?
Vyčíslovat penězi život zvířete taky není morální. Pokud bys mi řekl, že si život tam toho ježka ceníš na 50 korun, a že když ho zabiju, tak mi je dáš, opravdu to budu považovat za nemorální. Stejně tak je podle mého nemorální lov zvířat pro zábavu. Ale z hlediska obživy člověka je už diskutabilní, jestli je morální zvířata zabíjet s účelem najíst se. Já si myslím, že to nemorální není. Ale jak říkám, je to věc názorů.
Hranice pro tebe samého je tam, kde si ji stanovíš. Ale podstatná je podle mě hranice, kterou stanovuje morálka, která ve společnosti panuje. Pokud s ní nesouhlasíš, měl by ses ideálně od takové společnosti distancovat. To je můj pohled na věc - v podstatě stejný, jako aplikuju na Karla a vládu.