Page 32 of 48

Re: Par dotazu novacka

Posted: 17:23 28. Jul 2012
by artaxas
Nalkanar wrote:Dotaz k fóru...

U gildovních fór se mi zobrazují "jen" první tři (povrch, Morus, cosi). Dá se to nějak upravit, nebo čím je dané to pořadí :?:
máš přístup pouze do sekcí, kde jsi členem, nebo se tě přímo týkají - tuším.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:22 28. Jul 2012
by Nalkanar
Ano, děkuji, to jsem "opravdu" nevěděl.

Moje pointa je, že tam mám víc jak tři sekce a preferoval bych, abych si jednu sekci prohodil za druhou.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 20:46 29. Jul 2012
by kucik
Takova kouzla phpBB neumi.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:53 30. Jul 2012
by Barbar321
Ještě jeden dotaz. Jak je to s družinou? Když s někým jsem ve skupině, musíme být nutně i ve stejné nebo blízké lokaci?

Běžně jsem ve skupině a na dálku kecáme o životě s nějakým lovcem, zatímco já se mořím v dílnách. Přecejen se lépe kliká na obrázek než listuje v seznamu. V dílnách bývá nuda.

Je to snad něco proti pravidlům, když dotyčného tato komunikace neobtěžuje a ba přímo jí prakticky i vyžaduje?

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:32 30. Jul 2012
by Nalkanar
Bylo by to proti pravidlům, pokud byste toho zneužívali třeba tak, že by tvoje postava byla někým přepadena a někdo ze členů tvé družiny by ve městě sebral lidi a šel ti na pomoc.

Jinak mít družku a jen tak po tellech (žádné psaní do družiny) vykecávat, je běžná praxe.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 12:35 30. Jul 2012
by kucik
Na druhou stranu se také může stát, že DM s postavou na druhém konci něco hraje, bude mu např. měnit přesvědčení a tobě se tím změní také.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:42 30. Jul 2012
by LDamian
DM by před změnou přesvědčení mělo hráče vždy požádat, aby vyskočil z družiny, jinak také může změnit přesvědčení polovině hráčů online. :) Třeba v podtemnu bývala běžná praxe, že v družině byli téměř všichni, například proto aby nebyli navzájem v odporu a mohli snadno používat /pc dislike. A i na povrchu jsem často býval v družinách o 12+ lidech, zejména pokud se jen tak kecalo.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 18:47 30. Jul 2012
by Nalkanar
Ale je dobré, když na v případě DM questu na to myslí obě strany.
A nespamí do kanálu "Družina".

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:02 30. Jul 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:Ale je dobré, když na v případě DM questu na to myslí obě strany.
A nespamí do kanálu "Družina".
Asi jsem se špatně vyjádřil. Já myslel normální partu a kecat na dálku. Podstatné v mém dotazu bylo právě to, jestli můžu být v někým ve skupině, když já jsem na jednom konci světa a on na druhém.

A odůvodnění je právě to kecání, protože přes obrázek se povídá líp, než přes seznam hráčů

Re: Par dotazu novacka

Posted: 21:03 30. Jul 2012
by kucik
Muzes. Zakazane to neni.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 10:33 31. Jul 2012
by davidsoft
Barbar321 wrote:A odůvodnění je právě to kecání, protože přes obrázek se povídá líp, než přes seznam hráčů
Pokud si s někým dopisuješ po tellu, stačí kliknout na nějaký jeho portrét v okně chatu (např. ten u jeho posledního tellu), není třeba být v družině. Funguje to s výjimkou případu, kdy se daný hráč relogne a klikneš na portét u zprávy, kterou napsal před relogem. Rovněž to nefunguje u NPC ovládaných DM.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 11:34 31. Jul 2012
by Barbar321
davidsoft wrote: Pokud si s někým dopisuješ po tellu, stačí kliknout na nějaký jeho portrét v okně chatu (např. ten u jeho posledního tellu), není třeba být v družině. Funguje to s výjimkou případu, kdy se daný hráč relogne a klikneš na portét u zprávy, kterou napsal před relogem. Rovněž to nefunguje u NPC ovládaných DM.
Vím, jenže když napíšu o dost zpráv víc než on, tak už tam na jeho ikonku musím opět listovat. Takže opět ne vždy praktické.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:13 31. Jul 2012
by Caehan
Které druhy přítelíčka by si mág neměl brát, když nechce skončit na hranici? Bere se vůbec přítelíček jako nějaká špatnost, i když vypadá vážně pochybně? Je koneckonců pod kontrolou mága...

EDIT: Abych tu otázku rozšířil - může si hodný mág vybrat třeba létající oko jako přítelíčka? (Třeba jako takovou kuriozitu, kterou se chlubí před přáteli z katedry arkanobiologie/xenobiologie nebo něco takového)

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:36 31. Jul 2012
by kucik
Přítelíčci s evil přesvědčením, stejně jako nemrtví přítelíčci nejsou pro Karathu zrovna vhodnou volbou.

Re: Par dotazu novacka

Posted: 16:37 31. Jul 2012
by KaTo
Caehan wrote:...třeba létající oko jako přítelíčka? (Třeba jako takovou kuriozitu, kterou se chlubí před přáteli z katedry arkanobiologie/xenobiologie nebo něco takového)
Řeknu to takhle - "naše" zkušenosti - v Karathě je na veřejnosti zakázaný volný pohyb (byť v "doprovodu") "dráčka", velmi pochybuji, že by veřejně prošel beholdeřík. V soukromí si můžeš mít cokoli, ale musíš počítat s RP dopady, že tě (například) někdo práskne inkvizici a bude tě čekat případný "pohovor" nebo pokuta. Takže pokud máš rád výzvy :lol: , hurá do toho, v opačném případě - víla je jistota :roll: :? (a taky uber pasťař, odemykač a na zbytek jsou sumoni, eeee, WMka) a tak to má být! :D :D