Page 32 of 48
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:23 28. Jul 2012
by artaxas
Nalkanar wrote:Dotaz k fóru...
U gildovních fór se mi zobrazují "jen" první tři (povrch, Morus,
cosi). Dá se to nějak upravit, nebo čím je dané to pořadí

máš přístup pouze do sekcí, kde jsi členem, nebo se tě přímo týkají - tuším.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 18:22 28. Jul 2012
by Nalkanar
Ano, děkuji, to jsem "opravdu" nevěděl.
Moje pointa je, že tam mám víc jak tři sekce a preferoval bych, abych si jednu sekci prohodil za druhou.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 20:46 29. Jul 2012
by kucik
Takova kouzla phpBB neumi.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 11:53 30. Jul 2012
by Barbar321
Ještě jeden dotaz. Jak je to s družinou? Když s někým jsem ve skupině, musíme být nutně i ve stejné nebo blízké lokaci?
Běžně jsem ve skupině a na dálku kecáme o životě s nějakým lovcem, zatímco já se mořím v dílnách. Přecejen se lépe kliká na obrázek než listuje v seznamu. V dílnách bývá nuda.
Je to snad něco proti pravidlům, když dotyčného tato komunikace neobtěžuje a ba přímo jí prakticky i vyžaduje?
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:32 30. Jul 2012
by Nalkanar
Bylo by to proti pravidlům, pokud byste toho zneužívali třeba tak, že by tvoje postava byla někým přepadena a někdo ze členů tvé družiny by ve městě sebral lidi a šel ti na pomoc.
Jinak mít družku a jen tak
po tellech (žádné psaní do družiny) vykecávat, je běžná praxe.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 12:35 30. Jul 2012
by kucik
Na druhou stranu se také může stát, že DM s postavou na druhém konci něco hraje, bude mu např. měnit přesvědčení a tobě se tím změní také.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 18:42 30. Jul 2012
by LDamian
DM by před změnou přesvědčení mělo hráče vždy požádat, aby vyskočil z družiny, jinak také může změnit přesvědčení polovině hráčů online.

Třeba v podtemnu bývala běžná praxe, že v družině byli téměř všichni, například proto aby nebyli navzájem v odporu a mohli snadno používat /pc dislike. A i na povrchu jsem často býval v družinách o 12+ lidech, zejména pokud se jen tak kecalo.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 18:47 30. Jul 2012
by Nalkanar
Ale je dobré, když na v případě DM questu na to myslí obě strany.
A nespamí do kanálu "Družina".
Re: Par dotazu novacka
Posted: 21:02 30. Jul 2012
by Barbar321
Nalkanar wrote:Ale je dobré, když na v případě DM questu na to myslí obě strany.
A nespamí do kanálu "Družina".
Asi jsem se špatně vyjádřil. Já myslel normální partu a kecat na dálku. Podstatné v mém dotazu bylo právě to, jestli můžu být v někým ve skupině, když já jsem na jednom konci světa a on na druhém.
A odůvodnění je právě to kecání, protože přes obrázek se povídá líp, než přes seznam hráčů
Re: Par dotazu novacka
Posted: 21:03 30. Jul 2012
by kucik
Muzes. Zakazane to neni.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 10:33 31. Jul 2012
by davidsoft
Barbar321 wrote:A odůvodnění je právě to kecání, protože přes obrázek se povídá líp, než přes seznam hráčů
Pokud si s někým dopisuješ po tellu, stačí kliknout na nějaký jeho portrét v okně chatu (např. ten u jeho posledního tellu), není třeba být v družině. Funguje to s výjimkou případu, kdy se daný hráč relogne a klikneš na portét u zprávy, kterou napsal před relogem. Rovněž to nefunguje u NPC ovládaných DM.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 11:34 31. Jul 2012
by Barbar321
davidsoft wrote:
Pokud si s někým dopisuješ po tellu, stačí kliknout na nějaký jeho portrét v okně chatu (např. ten u jeho posledního tellu), není třeba být v družině. Funguje to s výjimkou případu, kdy se daný hráč relogne a klikneš na portét u zprávy, kterou napsal před relogem. Rovněž to nefunguje u NPC ovládaných DM.
Vím, jenže když napíšu o dost zpráv víc než on, tak už tam na jeho ikonku musím opět listovat. Takže opět ne vždy praktické.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:13 31. Jul 2012
by Caehan
Které druhy přítelíčka by si mág neměl brát, když nechce skončit na hranici? Bere se vůbec přítelíček jako nějaká špatnost, i když vypadá vážně pochybně? Je koneckonců pod kontrolou mága...
EDIT: Abych tu otázku rozšířil - může si hodný mág vybrat třeba létající oko jako přítelíčka? (Třeba jako takovou kuriozitu, kterou se chlubí před přáteli z katedry arkanobiologie/xenobiologie nebo něco takového)
Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:36 31. Jul 2012
by kucik
Přítelíčci s evil přesvědčením, stejně jako nemrtví přítelíčci nejsou pro Karathu zrovna vhodnou volbou.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 16:37 31. Jul 2012
by KaTo
Caehan wrote:...třeba létající oko jako přítelíčka? (Třeba jako takovou kuriozitu, kterou se chlubí před přáteli z katedry arkanobiologie/xenobiologie nebo něco takového)
Řeknu to takhle - "naše" zkušenosti - v Karathě je na veřejnosti zakázaný volný pohyb (byť v "doprovodu") "dráčka", velmi pochybuji, že by veřejně prošel beholdeřík. V soukromí si můžeš mít cokoli, ale musíš počítat s RP dopady, že tě (například) někdo práskne inkvizici a bude tě čekat případný "pohovor" nebo pokuta. Takže pokud máš rád výzvy

, hurá do toho, v opačném případě - víla je jistota

(a taky uber pasťař, odemykač a na zbytek jsou sumoni, eeee, WMka) a tak to má být!
